Заміна щіток генератора Пріори - які вибрати, як і коли міняти

Генератор не можна назвати слабким місцем Lada Priora. По суті з періодичністю близько 150 000 км в ньому потрібно міняти тільки щітки. Нюанс в тому, що замінити самі щітки в "Пріорі" не можна. А в залежності від комплектації автомобіля ця процедура може бути як досить простий, так і дуже складною. Або взагалі вимагає зняття генератора.

Заміна щіток генератора Пріора

Тому в статті розглянемо, які щітки використовуються на "Пріорі", і як вони змінюються в машинах з кондиціонером і без, а також без зняття генератора або з його демонтажем.

зміст:

 • Ознаки необхідності заміни
 • Які щітки генератора на Lada Priora ставити
 • Як змінюються щітки генератора на Пріорі без зняття
 • Як замінити щітки генератора Пріора зі зняттям генератора

Коли потрібна заміна щіток генератора на "Пріорі"?

Зношені щітки генератора Пріори

Зношені щітки генератора Пріори

Насправді визначити це досить легко. Будь-який власник Пріори за симптомами здатний визначити коли слід поміняти щітки, адже помітить що у його машини:

 • фари стали горіти гірше або сила світла змінюється при зміні обертів двигуна;
 • напруга в мережі впав (нормальний рівень 13,6-14,5В);
 • зникає зарядка акумуляторної батареї і на панелі приладів стала часто загорятися лампочка акб;
 • електрообладнання вимикається або перезавантажується.

Допомагає в діагностиці функція вимірювання напруги зарядки на панелі приладів. Якщо проявився будь-який з описаних вище чинників, то заміна щіток генератора на "Лада Пріора" стає необхідністю. Додатково можна перевірити стан щіток генератора і інші його компоненти по ось цій інструкції.

Перевіряти щітковий механізм можна кожні 50 000 кілометрів, хоча зазвичай його ресурс більше.

Щітки генератора Пріора

Що стосується щіток генератора, то в "Лада Пріора" їх не можна замінити як окрему деталь. Щітки є частиною регулятора напруги, який не ремонтується, а змінюється цілком, але на щастя коштує ця деталь недорого - 200-800 рублів, залежно від виробника.

Які регулятори напруги можна поставити? Єдиного оригінального номера який би підійшов до генератора немає - код запчастини залежить від виробника. У таблиці вказані найбільш поширені артикули щіток в зборі з регулятором.

Код регулятора напруги До якого генератору підходить Виробник
844.3702 Для генераторів 80А Орбіта
849.3702 Для генераторів 90А Орбіта
897.3702 Для генераторів 90А і 115А Орбіта
9444.3702 Для генераторів 80А ВТН
9454.3702 Для генераторів 90А і 115А ВТН
611.3702-01 Для генераторів 80А Енергомаш
Регулятор напруги 611.3702-01

регулятор 611.3702-01

Регулятор напруги 844.3702

регулятор 844.3702

Регулятор напруги 897.3702

регулятор 897.3702

Як поміняти щітки генератора "Пріори" без зняття

Найчастіше заміну щіток генератора на "Лада Пріора" роблять своїми руками. В першу чергу це пов'язано з економією. Багато автосервіси просять за цю процедуру істотну плату. При середній вартості заміни цієї деталі на інших моделях ВАЗ в 400-500 рублів, для Lada Priora за таку послугу візьмуть 2500-3000 рублів. Пояснюється це тим, що генератор потрібно знімати, а іноді доведеться відкручувати і інші деталі в підкапотному просторі. Ось і виходить так, що заміна щіток генератора на "Пріорі" на СТО коштує як половина нового генератора , що не дуже рентабельно.

Процедура заміни щіток на знятому генераторі Пріори

Процес заміни щіток без зняття генератора

Отже, якщо Ви вирішили замінити щітки з регулятором самі, то алгоритм дій наступний:

 1. Відключаємо АКБ.
 2. Знімаємо силовий провід з генератора.
 3. Від'єднуємо вхід контрольної лампи.
 4. Знімаємо пластикову кришку генератора, отщелкнув три засувки.
 5. Відкручуємо два кріплення регулятора напруги із щітками.
 6. Міняємо вузол.
 7. Збираємо все назад.
 8. Опціонально можна перевірити напругу зарядки АКБ і порівняти його зі значеннями, які показує бортова система.

Описаний вище базовий алгоритм ідеально підходить коли потрібна заміна щіток генератора "Пріори" без кондиціонера . Тому що в таких машинах є достатньо простору між мотором і радіатором, де і встановлено генератор. В цьому випадку Вам буде зручно просунути руку і дістатися до генератора, виконуючи всі операції. Нижче Ви знайдете поради по заміні щіток в машині з кондиціонером, якщо виконати її за цим алгоритмом не вдається.

До речі, під час демонтажу регулятора Ви можете остаточно переконатися в необхідності його заміни. По-перше, про це говорить нерівномірний знос або залипання щіток. А по-друге, якщо їх довжина менше або близька до 5 міліметрів, то однозначно потрібно змінювати.

Часто в процесі заміни виникає питання "як зняти кришку генератора Пріори", тому що в умовах обмеженого простору не завжди зручно відкрити всі три засувки, зробивши це так, щоб вони не защипувалися назад. У багатьох автовласників ці кріплення в результаті ламаються. Тому будьте обережні і не прикладайте занадто великого зусилля для демонтажу кришки.

Заміна щіток генератора "Пріори" з кондиціонером без зняття (також в комплектації "Люкс" і моторах 16 клапанів)

Відео по заміні щіток генератора Пріори

Процес заміни не відрізняється для автомобілів з кондиціонером. Але на таких машинах в підкапотному просторі залишається мало вільного простору - в результаті деяким автовласникам не вдається просунути руку між мотором і радіатором. Також ця проблема актуальна для власників 16-клапанних моторів. У такому випадку спробуйте від'єднати корпус повітряного фільтра, відвести його в сторону або прибрати, і таким чином забезпечити собі простір для маневрів.

Як замінити щітки генератора на "Пріорі" без кондиціонера зі зняттям генератора

Найкраще міняти регулятор напруги на знятому генераторі - так зручніше виконувати всі операції. Але для зняття генератора на автомобілі без кондиціонера знадобиться яма або естакада. Такий варіант використовують в автосервісі та випадках, коли по іншому дістатися не вдалося. Для демонтажу генератора Пріори без кондиціонера потрібно діяти за таким алгоритмом.

Процедура заміни щіток на знятому генераторі Пріори

Процес заміни щіток зі зняттям генератора

 1. Відключаємо АКБ.
 2. Знімаємо захист двигуна.
 3. Послаблюємо ролик натягу ременя генератора і знімаємо ремінь зі шківа (повністю знімати ремінь не обов'язково).
 4. Відключаємо колодку з проводкою від D + роз'єму.
 5. Від'єднуємо дроти від контактної шпильки.
 6. Відсуваємо гумовий чохол, щоб відкрутити гайку.
 7. Викручуємо гайку нижнього фіксатора і витягаємо гвинт фіксатора.
 8. Відкручуємо гайку кріплення до верхнього кронштейну.
 9. Відводимо генератор вниз, а потім вправо.
 10. Вивертаємо регулювальний гвинт і демонтуємо натяжну планку.
 11. Переконавшись, що на генераторі не залишилося підключених проводів, знімаємо його з автомобіля.
 12. Виконуємо заміну регулятора напруги і щіток за алгоритмом, описаним вище, в розділі про заміну без зняття.
 13. Установка генератора виконується в зворотному порядку. Після цього дуже важливо відрегулювати натяг приводного ременя.
Заміна щіток генератора "Пріори" знімаючи генератор може ускладнитися, якщо болт нижнього кріплення встановлений так, що його не можна повністю витягнути, тому що він може впиратися в подушку двигуна. В такому випадку можна додатково вивісити двигун, відкрутити опору мотора, і витягнути болт. Або просто зрізати болт і замінити його іншим. У будь-якому випадку при складанні болт потрібно встановити в зворотному напрямку, щоб не було проблем при наступному демонтажі.

Заміна щіток зі зняттям генератора на "Пріорі" з кондиціонером

Процедура зняття генератора через фару

Зняття генератора через фару

У випадку з "Пріорой", оснащеної кондиціонером, виникає один нюанс - демонтажу генератора заважає компресор цього самого кондиціонера. Це ускладнює процес і робить його більш енерговитратним і дорогим (якщо робити на СТО). Це ж пояснює чому багато хто вибирає процедуру без зняття - тому що знімати генератор на машинах з кондиціонером досить складно. В іншому алгоритм заміни нічим не відрізняється.

Альтернативний варіант заміни без зняття компресора кондиціонера - це демонтаж генератора зі зняттям фари. Для цього потрібно зняти захист над оптикою, послабити кріплення бампера, демонтувати фару і таким чином отримати доступ до генератора Пріори для його зняття.

В одному з джерел ми знайшли інформацію про те, що знімати компресор потрібно тільки для автомобілів з кондиціонерами Halla. А машини з кондиціонером Panasonic цього не вимагають. Але чіткого підтвердження такої інформації немає і якщо Вам це відомо, то поділіться досвідом в коментарях.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found