Нанесення і видалення антигравій. Як правильно наносити і чим видаляти гравитекс

Гравітекс - це загальна назва засобів, використовуваних для захисту кузова від дрібних механічних пошкоджень. Одна з його різновидів - антигравій, тобто, засіб, призначений для захисту порогів, днища і колісних арок автомобіля від пошкодження їх поверхні дрібним гравієм, камінням, сміттям під час їзди. Кращий антигравій кузова автомобіля забезпечують не тільки механічну, але і антикорозійний захист, шумоізоляцію, захист від ультрафіолету.

Однак використання антигравій на увазі, по-перше, використання спеціальних технологій, а по-друге, має як свої переваги, так і недоліки. Крім цього, у багатьох автовласників виникають проблеми, коли вони хочуть позбутися від старого антигравійного покриття на поверхні кузова авто і пофарбувати заново.

зміст:

 • переваги Антигравий
 • недоліки засобів
 • Загальні правила нанесення
 • Як і чим прибрати антигравій

Обробка Антигравий

Переваги антигравійного засобів

Первинна обробка Антигравий кузова автомобіля (його нижніх частин) проводиться ще на заводі при виробництві автомобіля. Однак з часом цей склад втрачає свої властивості, що може привести до пошкодження покриття деталі. Тому для відновлення захисного шару і використовується антигравій для кузова, забезпечуючи захист його лакофарбового покриття та / або матеріалів, з якого зроблені його компоненти (металу, пластик).

Переваги обробки Антигравий кузова автомобіля можна виділити такі:

 • Утворене їм покриття (зазвичай це полімерна плівка) забезпечує надійну механічну захист, яка захищає оброблені пороги, колісні арки і днище (опціонально) від абразивного впливу піску, дрібних камінчиків, гравію та інших твердих частинок при русі автомобіля. Це охороняє їх лакофарбове покриття.
 • Захист покриття від проникаючої вологи, яка, в свою чергу, може викликати появу вогнищ корозії. Таким чином, антигравій - це антикорозійна обробка нижньої частини кузова. Що дозволяє захищати метал не гірше ніж спеціальні антикори.
 • Захист ЛКП від впливу ультрафіолету (сонячних променів), через який відбувається вигоряння, тобто, втрата початкового кольору. Однак не всі антигравійне кошти мають цим ефектом, а лише здебільшого ті, які можна наносити безпосередньо на ЛКП (багато наносити на нього не можна).
 • Створення вібро-і шумоізоляції. Покриття Антигравий колісних арок забезпечує збільшення шумоізоляції приблизно на 40% (усереднене значення, воно може відрізнятися у різних засобів).
 • Захист поверхонь від впливу масла і / або палива, а також інших технологічних агресивних рідин.

Окремі антигравійне кошти мають додаткові переваги. наприклад:

 • засоби з ефектом шагрені краще прилипають до оброблюваної поверхні;
 • за допомогою деяких з них також можна створити захисний шар на пластмасових і / або гумових деталях, захистивши їх таким чином від зносу і впливу ультрафіолету;
 • деякі Антигравий відмінно витісняють вологу з невеликих внутрішніх порожнин на кузові (наприклад, з порожнин фар);
 • універсальні засоби, які мають функцію антигравій і «рідкої гуми» дозволяють значно поліпшити естетичну складову, оновивши зовнішній вигляд ЛКП кузова.

недоліки антигравій

Однак є і невеликі недоліки в процесі використання антигравійного засобів. Серед них:

 • Склади антигравійного коштів є шкідливими для людського організму. Відповідно, в процесі нанесення необхідно користуватися засобами індивідуального захисту - рукавичками, окулярами, бажано респіратором. Крім цього, потрібно виконувати фарбування Антигравий в добре провітрюваному приміщенні або ж на вулиці. Перед роботою уважно прочитайте запобіжні заходи в інструкції по експлуатації!
 • Висока вартість обробки Антигравий. Незважаючи на те, що в ціна одного аерозольного балончика антигравій відносно невелика, кожен з них розрахований не невелику оброблювану площу. Сюди ж варто додати той факт, що зазвичай обробка виконується в 2 ... 4 шари. Однак профілактична обробка Антигравий дозволяє надовго зберегти ЛКП порогів та інших кузовних деталей в нормі. · Більшість Антигравий в упаковках після роздрукування не зберігається довго, а замість цього втрачають свої експлуатаційні властивості. Тому не потрібно купувати ці кошти про запас.

Таким чином, переваги беруть верх над недоліками, тому обробка порогів Антигравий - відмінна профілактична міра для автомобіля з будь-яким пробігом.

фарбування Антигравий

На упаковці або в документації до будь-якого антигравійного засобу завжди є інструкція, в якій чітко прописаний алгоритм його нанесення, а також запобіжні заходи. Більшість з них схожі між собою. Крім цього, існує ряд типових вимог і помилок, які, на жаль, містять положення про автолюбителі. В даному розділі зібрані рекомендації з нанесення антигравій на кузовні елементи автомобіля.

На які поверхні можна наносити антигравій

Залежно від конкретної марки і типу антигравійного кошти, його можна наносити на наступні типи поверхонь і матеріалів, з яких вони виготовлені:

 • пластик;
 • матове ЛКП;
 • первинний кислотний грунт;
 • шпаклівка;
 • алюміній;
 • сталь - звичайна, нержавіюча, оцинкована.

підготовка поверхні

Підготовка поверхні кузовних деталей виконується в разі, якщо антигравій планується наносити перед фарбуванням. Також необхідно пам'ятати, що існує два типи антигравійного коштів - грубозернисті і дрібнозернисті. Грубозернистими обробляються тільки попередньо лаковані поверхні. А дрібнозернисті допускається наносити безпосередньо на чистий, оброблений, зачищений і знежирений метал. Про це потрібно додатково почитати в інструкції до конкретного Антигравий. Іншими словами, якщо антигравій має хорошу адгезію до металу, то його наносити на «голий» метал можна. Але все ж рекомендується обробити металеву поверхню кислотним грунтом, а потім наповнює грунтом, і лише потім - Антигравий. Ця інформація завжди є в інструкції.

Що стосується попередньої обробки поверхні, то вона стандартна, і складається в зачистці поверхні від сміття, іржі (ретельно, при необхідності за допомогою розчинників іржі) і знежирення за допомогою додаткових знежирювачів. Для чищення можна використовувати болгарку з зачисним кругом, чистячі щітки, піскоструй, дротові кола на дриль. Зварні шви потрібно обробити герметиком, тільки щоб до моменту нанесення він був уже сухий і зашліфованний.

У разі, якщо покриття Антигравий планується виконувати по лакофарбового покриття або за акриловою грунтовці, то необхідно обробити поверхню шліфувальним папером з тим, щоб забезпечити кращу адгезію. Ті ділянки поверхні, на які не планується наносити антигравій потрібно захистити за допомогою малярської стрічки, яка добре віддирається і не залишає після себе клейових слідів.

Як правильно наносити антигравій

Нанесення антигравій, вимагає забезпечити деякі загальні умови:

 • Балончики з Антигравий зазвичай перед використанням необхідно ретельно струшувати протягом 2 ... 3 хвилин.
 • У приміщення, де планується виконувати обробку порогів Антигравий, температура повітря повинна бути в діапазоні + 10 ° С ... + 25 ° С.
 • Практично всі Антигравий горючі, тому перед роботою необхідно переконатися, що поблизу немає джерел відкритого вогню.
 • Наносити антигравій на пороги потрібно з відстані 20 ... 30 см.
 • Засіб наноситься в 2 ... 4 шари. Залежить від інструкції, а також стану оброблюваної деталі. Причому, необхідно, щоб кожен попередній шар нехай в повному обсязі полимеризованной, але хоча б добре затвердів. Зазвичай на це йде хвилин 20. Перед кожним нанесенням нового шару балончик необхідно заново струсити. Товщина остаточної полимеризованной плівки повинна складати до 1,5 мм (в окремих випадках і більше, наприклад, до 4 мм, залежить від конкретного антигравій).
Не можна наносити засіб антигравій на елементи силового агрегату і вихлопної системи з метою шумоізоляції.

Обробка Антигравий

Все гравітекс діляться на неокрашіваемие і фарбується. Неокрашіваемие склади наносяться безпосередньо на деталь (в тому числі на ЛКП), утворюючи таким чином захисний шар. А нанесення поверх нього фарби буде лише шкодити йому. І навпаки, склади, які призначені для наступного фарбування, обов'язково потрібно пофарбувати зверху. В іншому випадку вони швидко зруйнуються, і ефект їх використання зійде «нанівець».

На упаковці антигравій, які можна наносити на пофарбовану поверхню, повинна бути напис Overpaintable . Це означає, що на нього можна наносити фарбу зверху. Якщо мова йде про емалевих фарбах, то потрібно почекати 2 години, якщо ж про водорозчинних - то 24 години. Якщо ж на захисний антигравій не можна наносити фарбу, то воно називається Body Schutz .

Найбільш поширені Антигравий в монохромному виконанні - білі, сірі, чорні, прозорі. Рідше можна зустріти ці склади в спеціальних кольорах, наприклад, синій, червоний. Оскільки більшість машин має свій індивідуальний колір, то і користується найбільшою популярністю саме прозорий антигравій, оскільки його зверху можна забарвити в необхідний відтінок.

Як пофарбувати антигравій

Фарбування Антигравий оброблених деталей нічим не відрізняється від звичайної. Головне, вибрати для цього антигравій з відповідним відтінком, а також вибрати фарбу. Для цього краще звернутися в спеціалізоване СТО, де є відповідне обладнання. У разі, якщо в подальшому передбачається забарвити нанесений антигравій в колір кузова, то потрібно врахувати кілька моментів:

 • нанести три шари придбаного антигравій з попередніми висиханням кожного з них;
 • якщо антигравій з шагренью, то за допомогою наждачки потрібно видалити шагрень з тим, щоб поверхня була гладкою;
 • на поверхню нанести перший шар грунту;
 • зачистити грунт за допомогою абразивного матеріалу;
 • покласти базовий шар фарби і лаку відповідно до технології фарбування.

У гаражних умовах можна просто пофарбувати пороги і / або колісні арки звичайною фарбою з аерозольного балончика поверх попередньо нанесеного антигравій. Це дозволить значно заощадити.

Як прибрати антигравій з кузова

Якщо ви вже обробляли пороги і інші ділянки кузова автомобіля, то може і цікавити питання про те, як видалити або чим відмити антигравій з кузова авто. Адже з часом доводиться прибирати старе покриття.

Для цього потрібно використовувати агресивні розчинники, оскільки база, на якій створюються антигравійне кошти, досить сильна, так що без «важкої артилерії» не обійтися!

Перший варіант - розчинник 646 . Використовувати з ним бажано вату і кисть. В процесі роботи не потрібно сильно захоплюватися, оскільки завжди існує ризик пошкодження лакофарбового покриття настільки агресивним засобом. Спочатку м'якою кистю розчинник розмазується по поверхні, що очищається. Зазвичай, якщо немає запечених шматків, цього достатньо і під дією кисті антигравій прекрасно відстає від ЛКП. Якщо немає - можна скористатися ватою або м'якою ганчіркою. Головне, не поспішати і робити все акуратно!

У разі, якщо лак все ж потемніє після такої процедури або втратить блиск - його завжди можна обробити пастою ЗМ №74. При необхідності в подальшому потрібно буде прибрати розлучення з корпусу.

Працювати потрібно на вулиці або в добре провітрюваному приміщенні, оскільки розчинник не тільки має різкий неприємний запах, але і його випаровування шкідливі для людського організму.

Другий варіант - уайт-спірит або чистий ацетон . Процедура очищення аналогічна. Однак перед тим як видаляти антигравій, краще спробувати це зробити де-небудь в віддаленому місці з тим, щоб переконатися, що зазначені кошти не зашкодять фарбі або лаку на кузові автомобіля. Зверніть увагу, що фарба не скрізь покривається лаком (наприклад, на порогах може і не покривати на деяких автомобілях), тому працювати потрібно акуратно, щоб не пошкодити ЛКП.

Третій варіант - кошти для видалення бітумних плям з кузова автомобіля. Ними можна відтерти не тільки саму смолу, але і антигравійне покриття. Правда тільки в тому випадку якщо антигравій був на бітумної основі.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found