Як поміняти охолоджуючу рідину (тосол) на ВАЗ 2101 - 2107

Заміна охолоджуючої рідини на автомобілях ВАЗ від 2101 до ВАЗ 2107, в загальному всій класики повинна проводиться раз на 2 роки . Дана процедура на всіх вищезазначених моделях дуже схожа з процесом заміни ОЖ на інших автомобілях сімейства Жигулі.

Вибір охолоджуючої рідини для ВАЗ 2101 - 2107

Для початку потрібно визначитися з видом охолоджуючої рідини. Заправний обсяг ОЖ згідно з інструкцією для даних авто становить 9.85 літра . Значить, потрібно купити 10 літрів антифризу або тосола.

Для роботи знадобляться такі інструменти:

  • накидний ключ на «13»;
  • викрутка;
  • ємність для зливу старої охолоджуючої рідини;
  • ключ на «30».

Злив тосола з радіатора

Сам процес заміни дуже простий.

До того, як почнете зливати стару рідину, обов'язково важіль управління краном опалення переведіть в саме праве положення, тільки після цього кран відкриється. Пробка розширювального бачка відкручується, так само відкручується пробка заливної горловини.

Злив тосола з радіатора і блоку двигуна ВАЗ 2101-2107

Кран опалення на ВАЗ 2101-2107

Уважно оглядаємо лівий нижній кут радіатора, там знаходимо пробку зливного отвору і відкручуємо, рідина зливаємо в приготовлену ємність.

Варто пам'ятати, що радіатори старого зразка, такий пробки не мають. Її замінює датчик включення вентилятора, беремо ключ на «30» і відкручуємо його.

Зливна пробка на двигуні

На самому двигуні теж знаходимо пробку, вона відкручується ключем на «13». Коли Ви вже злили всю рідину потрібно закрутити назад все пробки зливних отворів.

Для того, щоб уникнути утворення повітряної пробки в системі, потрібно відкрутити викруткою хомут, після, з штуцера впускного колектора зняти шланг.

Хомут, що утримує шланг на штуцері впускного колектора

Як заливати охолоджуючу рідину?

На цьому все, тепер вже можна заливати антифриз. Як тільки рідина почне витікати з штуцера, значить вже можна надіти шланг і затягнути хомут. Після повністю заповнюється радіатор і закручується пробка. Антифриз заливається за рівнем, це 3-4 см від позначки MIN.

Бачок з охолоджувальною рідиною

Після двигун запускається, прогрівається, до робочої температури, глушиться і ще раз перевіряється рівень антифризу. Якщо необхідно, доливаємо.