ДМРВ - Датчик масової витрати повітря в Пріорі і Калині: розташування, зняття, установка

У вітчизняних автомобілях Лада «Пріора» і Лада «Калина» ДМРВ є термоанемометрический тип датчиків з частотної сигналізацією (Гц).

Розташування і принцип дії

ДМРВ монтується на вхідному отворі повітряного фільтра , а з іншого боку до нього приєднується вхідний повітряний канал. Його сигнали - це герцового імпульси змінюється частотності, які залежать від обсягу прокачується через датчик повітря. Чим сильніше повітряний потік, тим вище частота сигналів. В процесі діагностики показання датчика візуалізуються як витрата певної кількості кілограм повітря в годину.

Якщо сигнали з воздухомер перестають потрапляти на контролер або їх розшифровка свідчить про проблеми з пристроєм, ЕБУ автомобіля визначає і записує код помилки, паралельно сигналізуючи про це водієві. При поломці датчика контролер кількість повітря, що поступає розраховує, виходячи з швидкості обертання коленвала і поточного положення дросельної заслінки.

Розташування датчика масової витрати повітря в підкапотному просторі автомобілів сімейств LADA 4х4: 1 - датчик масової витрати повітря

Розташування датчика масової витрати повітря в підкапотному просторі автомобілів сімейств Лада Пріора і Лада Калина: 1 - датчик масової витрати повітря

Температурний датчик ДТВ

У ДМРВ вбудований ще один датчик, завдання якого - вимір температури проходить по каналах повітряного потоку. Його основною деталлю є термістор. Ця назва резистора, опір якого при зміні температури змінюється. Цей датчик розташовується в повітряному потоці повітря. Його вихідний сигнал - це реєстрований ЕБУ автомобіля постійний струм різної напруги, що коливається в межах 0,2-3В .

Якщо в ланцюзі цього датчика виникає якась несправність, бортовий контролер визначає і записує її код, паралельно включаючи сигналізатор на панелі приладів. При поломці датчика ЕБУ автоматично встановлює незмінне середнє значення температури повітря, що поступає.

Монтаж і демонтаж ДМРВ

Зняття датчика здійснюється в наступній послідовності:

  1. Відключення запалювання.
  2. Відключення проводки.
  3. Від'єднання впускного патрубка.
  4. Процедура відключення датчика від повітряного фільтра та його витяг.

Установка ДМРВ виконується таким чином:

  1. На датчик одягається ущільнювальна втулка.
  2. Датчик монтується на повітряному фільтрі, до якого кріпиться за допомогою двох болтів.
  3. До датчику приєднується і затискається хомутом впускний шланг.
  4. До датчику підключається колодка з проводами.

Важливо пам'ятати, що відсутність на місці ущільнювальної втулки загрожує перебоями в роботі мотора, тому вона повинна бути змонтована обов'язково.

Не можна залишати в датчику сторонні предмети , оскільки це загрожує його пошкодженням, що тягне за собою порушення в функціонуванні ЕБУ мотора.

Зняття і повторна установка чутливого елемента датчика заборонені , оскільки це тягне неминуча зміна його характеристик.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found