Моторне масло для Хендай Крета - яке потрібно лити?

Моторне масло на Хендай Крета заливається в двигуни 1.6 (Gamma G4FG) і 2.0 (Nu G4NA) один і той же. Оскільки як ступінь в'язкості так і допуски до мастилі абсолютно однакові. Достовірно про те, яке саме масло залито в двигуни Крети з заводу невідомо. Але судячи по рекомендації виробника це точно синтетика 5W-30 API SM або SN. Адже моторне масло для Крети має відповідати: API SN ILSAC GF-5 або GF-4 і ACEA A5 / B5 з в'язкістю 5W-30 або 5W-20.

Яке масло лити в двигун Крети?

Незважаючи на багато обговорення в різних інтернет-спільнотах, точної інформації по маслу, яке заливається в двигуни Creta з заводу немає , так як сам виробник цих даних не дає. Достовірно відомо, що це сучасне синтетичне моторне масло зі ступенем в'язкості 5W30.

Більшість з них думка, що на конвеєрі заливається фірмове моторне масло HYUNDAI - Turbo SYN Gasoline 5W-30, ціна - 500 руб / 1л., Артикул 0510000441. Але так як компанія hyundai самостійно не займається виробництвом масел, то у фірмовій каністрі може бути продукція від знаменитих брендів, таких як ZIC або Shell. Тому також дуже популярна версія що можливо і ZIC LD 5W-30 (артикул - 167006). У Росії продається під назвою ZIC X9 FE 5W-30, ціна - 370 руб / 1л. або ж Shell Helix Ultra, адже саме його завод-виробник, в мануалі до автомобіля, рекомендує використовувати в якості доливання або заміни на кожному ТО.

Рекомендовані параметри для моторного масла Крети

На дилерських станціях тих обслуговування часто заливають саме Shell Helix Ultra Professional AM-L 5W30, кат ном. 550040610, ціна - 680 руб / 1л.

При виборі моторної мастила також можна звернути увагу на інші марки масел, які застосовуються в автомобілі найчастіше. Нижче в таблиці представлені найбільш популярні аналоги.

Популярні моторні масла для Крети
Виробник Назва Ціна за 1 л
Castrol Magnatec 5W / 30 A5 500
Mobil SUPER 3000 X1 FORMULA FE 790
Total Quartz Ineo ECS 500
Mannol Energy Ultra JP 340
LIQUI MOLY Leichtlauf Special LL 640
Моторне масло ZIC X9 FE 5W-30

ZIC X9 FE 5W-30

Моторне масло Shell Helix Ultra Professional AM-L 5W30

Shell Helix Ultra Professional AM-L 5W30

Скільки лити?

Кількість масла, що заливається в Крету залежить від об'єму двигуна. Обсяги необхідного масла для заливання згідно мануалу такі:

  • G4FG 1.6 - 3.6 літрів;
  • G4NA 2.0 - 4.0 літрів.

Але купуючи ємність врахуйте, що в процесі експлуатації вам може знадобиться трохи доливати. Адже виробником допускається його витрата, який, все ж, не повинен перевищувати 1 л на кожні 1500 км пробігу.

Коли міняти масло на Кретьєн?

Згідно з регламентом ТО Крети масло в двигуні змінюється разом з масляним фільтром через кожні 15 тис. Км. За фактом же багато водіїв експлуатують авто в великому мегаполісі рекомендують міняти його десь через кожні 10 тис. Км пробігу. Середня ціна заміни масла на офіційних дилерських станціях становить приблизно 4 тис. Руб. плюс ціна самого масла.

На просторах інтернету, в деяких співтовариствах існує помилкова думка, що з заводу в двигуні Крети знаходиться органічне масло (т. Зв. "Обкатний"), і після пробігу 1000 км на новому автомобілі його потрібно міняти на ТО 0. Насправді ж заводське масло повністю синтетичне, і його можна замінити по регламентному терміну, а нульове ТО передбачено зовсім для інших цілей, ніяк не пов'язаних з обов'язковою заміною мастила.

При покупці моторних масел від знаменитих брендів є висока ймовірність потрапити на підробку. Найбільш перевіреним і дієвим способом обійти контрафактний товар, це покупка моторних масел в металевих каністрах, так як їх підробляти просто рентабельно.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found