Самодіагностика і заміна датчика положення розподільного валу Nissan Blueberd Sylphy QG15

Для Nissan Blueberd Sylphy QG15 ніщо не віщувало біди. Під час руху при переїзді через трамвайні колії автомобіль заглох і на приладовій панелі вивітрився індикатор «check Engine».

Датчик распредвала Nissan Blueberd Sylphy

Дана модель авто дозволяє обнулити помилки від'єднавши клеми від акумулятора. Від'єднавши мінусову клему з акумулятора, був проведений «скидання помилки». Індикатор «check Engine» згас, але завести автомобіль так і не вдалося.

При цьому стартер крутив справно. Все електрообладнання спрацьовувало, як годиться і при повороті ключа запалювання в положення «ON» були чутні характерні клацання від замикаються реле. Наступним дією було виявлення коду несправності по датчику розподільного вала.

Пам'ятайте! Виконуючи будь-які роботи з акумулятором, спочатку знімається мінусова клема, після чого плюсова. Така послідовність викликана тим, що починаючи працювати з позитивною клемою, ви можете випадково торкнутися ключем будь-якої металевої частини автомобіля і викликати коротке замикання, що призведе, в кращому випадку, до виходу з ладу акумулятора. Якщо ж ви торкнетеся металевої частини автомобіля при роботі з мінусовою клемою, то нічого не станеться. Ну і відкинувши мінусову клему замикання плюсовій клеми на корпус автомобіля також не викличе ніяких наслідків.

Виявлення коду несправності ДПРВ Nissan Blueberd Sylphy

Зчитування коду несправності автомобіля виконується наступним чином:

  1. Автомобіль повинен бути заглушений, ключ запалювання витягнутий із замка запалювання.
  2. Вставляємо ключ запалювання в замок запалювання, провертає ключ в положення «ON» і робимо паузу 3 секунди.
  3. Протягом 5 секунд раз в секунду натискаємо до упору і повністю відпускаємо педаль газу 5 разів.
  4. Через 7 секунд після цього натискаємо педаль газу до упору і тримаємо її в такому положенні (приблизно 10-15 секунд) поки індикатор «check Engine» не почне блимати показуючи код несправності. Після цього педаль газу можна відпустити.
Виконуючи дані маніпуляції краще орієнтуватися на секундомір. Якщо у вас не вийшло з першого разу, то робіть паузу не менше 10 секунд перед наступною спробою.

Коди несправності складаються з чотирьох знаків. Кожне коротке мигання лампочки дорівнює одиниці.

Наприклад, код несправності 0340, який діагностував, виглядав наступним чином: 10 спалахів лампочки з інтервалом 1 миготіння в 0,5 секунд / пауза близько 2 секунд / 3 миготіння лампочки з інтервалом 1 миготіння в 0,5 секунд / пауза близько 2 секунд / 4 миготіння лампочки з інтервалом 1 миготіння в 0,5 секунд / пауза близько 2 секунд / 10 спалахів лампочки з інтервалом 1 миготіння в 0,5 секунд. Далі, після паузи близько 2 секунд все повторюється. Якщо несправностей кілька, то їх коди будуть повторюватися по черзі.

Комбінація цифр 0340 підказала про несправності ДПРВ. Оригінальний датчик для Ніссан Блюбірд має арт. - 23731-4M502.

Заміна датчика распредвала Nissan Blueberd Sylphy

Сам датчик розташований в лівому торці двигуна навпроти розширювального бачка системи охолодження двигуна.

Для його демонтажу необхідно озброїтися ключем на 10. Спочатку акуратно від'єднуємо роз'єм від самого датчика.

Після цього відкручуємо болт на 10 "і акуратно виймаємо датчик з паза витягаючи його в сторону.

Якщо датчик «закис», то необхідно витягувати його поступово розхитуючи. Якщо прикласти відразу надмірне зусилля, то є небезпека обламати датчик.

Установка нового датчика проводиться в зворотній послідовності.

ВАЖЛИВО! Слідкуйте за тим, щоб датчик встав точно на своє місце без перекосів. Не затягуйте кріпильний болт датчика, якщо не впевнені в тому, що датчик точно зайняв своє місце. Він повинен встати в своє становище без зусиль.