Поклейка або видалення плівки різних наклейок на борту і склі авто своїми руками

Наклейки на стеклах або корпусі автомобіля необхідно наносити за технологією. Існує два таких методу - «сухий» і «мокрий». Перший краще використовувати для невеликих наклейок, а другий - для полотен зі значною площею. Що стосується питання про те, як зняти наклейки з автомобіля, то для цього використовують спеціальні інструменти і склади - будівельний фен, бензин і інші засоби. Які саме - ви дізнаєтеся далі, дочитавши статтю до кінця.

зміст

 • як наклеїти
 • Як прибрати наклейку
 • Як видалити залишки клею

Наклейка на автомобіль

Як наклеїти наклейку на автомобіль

Залежно від матеріалу наклейки, її розміру, а також місця, куди планується її наклеїти, методи цього процесу можуть відрізнятися. Існують так звані "сухий" і "мокрий" методи обклеювання . Почнемо з останнього. У разі, якщо ви плануєте клеїти вінілову плівку великої площі, то для цього вам знадобляться наступні матеріали:

 • безпосередньо наклейка;
 • миючі засоби для поверхні автомобіля (автошампуни або подібні склади);
 • мильний розчин;
 • канцелярський ніж або скальпель;
 • пластиковий шпатель;
 • голка;
 • обезжириватель (найкраще спирт або горілка, розчинниками краще не користуватися, так як вони можуть пошкодити ЛКП автомобіля);
 • будівельний або побутовий фен (краще будівельний).
Мокрий метод поклейки

Використання мильного розчину і фена

Варто приділити увагу обстановці, в якій проводиться робота. Температура в приміщенні повинна бути не нижче + 10 ° С, повітря повинне бути без пилу, а також відсутні протяги. Подальша операція проходить в кілька етапів. Перший з них має на увазі підготовку поверхні, другий - примірку, третій - нанесення, четвертий це безпосередньо сама поклейка і усунення дефектів. Вся робота виконується за наступним алгоритмом:

 1. Обклеюваної поверхню необхідно ретельно вимити, прибрати крупиці бруду, піщинки і інше сміття. Будь-яка, навіть найменша частинка, що потрапила під наклейку, буде видно, чим зіпсує зовнішній вигляд поверхні.
 2. Приміряти наклейку до поверхні. Якщо її полотно велике, то має сенс клеїти її частинами. В цьому випадку визначитеся, на які частини треба її розділити. При цьому необхідно виходити з міркувань, що клеїти потрібно в першу чергу рівні поверхні, а потім опуклі. Після цього слід обробити стики між ними.
 3. Відокремити від наклейки її паперове підстава.
 4. Нанести мильний розчин на клейку поверхню наклейки, а також на поверхню автомобіля, куди планується її наклеїти.
 5. Акуратно прикладіть наклейку на поверхню. Мильний розчин допоможе вам вирівняти її в разі, якщо з першого разу у вас не вийшло приклеїти рівно.
 6. За допомогою гумового шпателя акуратно розгладьте її, починаючи від центру і до країв.
 7. Зняти верхню захисну плівку з поверхні, не пошкодивши автонаклейки, і не віддерши КЛЕЮЩИЕ шар від основної поверхні.
 8. У разі, якщо під наклейкою утворився повітряний міхур, необхідно акуратно проткнути його голкою з тим, щоб повітря вийшло.
 9. Якщо плівка наклеєна на стиках дверей, то її необхідно розрізати канцелярським ножем.
 10. Фінальний етап полягає в прогріванні поверхні будівельним феном до температури +60 ... 70 ° С. Це потрібно для того, щоб наклейка стала м'якою, і було легко загинати її на стиках.
Не перестарайтеся з температурою. В іншому випадку наклейка може просто розплавитися.

Перші кілька днів (приблизно до 10) після поклейки небажано мити машину . Необхідно деякий час, щоб клей повністю висох.

Далі розберемо "сухий" метод на прикладі наклейки на скло автомобіля. Для цього вам знадобиться:

 • безпосередньо наклейка, яку планується наклеїти;
 • засіб для чищення стекол і ганчір'я;
 • монтажний скотч;
 • лінійка або рулетка;
 • ножиці;
 • гумовий шпатель, пластикова карта або інший предмет з рівною межею (на вибір).

Роботи проводяться за наступним алгоритмом:

"Сухий" метод поклейки

 1. Насамперед необхідно ретельно вимити поверхню скла, куди планується розмістити наклейку, прибрати частинки сміття і піску.
 2. Далі розмістіть наклейку в плановане місце і закріпіть її за верхні кути за допомогою монтажного скотча.
 3. За допомогою лінійки або рулетки вирівняйте наклейку, перевірте симетричність. При необхідності перемістіть наклейку і знову закріпіть скотчем по кутах.
 4. Прикріпіть смужку монтажного скотча посередині наклейки вертикально. Приберіть скотч з лівого верхнього кута наклейки.
 5. Підніміть ліву половину наклейки і відокремте від неї підкладку (до монтажного скотча). При цьому переконайтеся, що монтажна плівка поєднана з малюнком.
 6. Відріжте відділений шматок підкладки і відкладіть в сторону.
 7. За допомогою шпателя або карти почніть акуратно приклеювати наклейку, рухаючись від центру до країв. Слідкуйте, щоб при цьому не утворювалися повітряні бульбашки.
 8. Коли половина наклейки буде поклеїти, приберіть монтажний скотч з середини і правого кута наклейки.
 9. Витріть залишки підкладку. При цьому переконайтеся, що монтажна плівка поєднана з малюнком.
 10. Аналогічно приклейте праву частину наклейки. Дійте акуратно і уважно. Слідкуйте, щоб не було повітряних бульбашок.
 11. Коли вся наклейка буде встановлена, зніміть з неї монтажну плівку. Найкраще робити це під кутом.

Наклейки на борт автомобіля встановлюються аналогічно. Головне діяти завжди акуратно і не поспішати. Однак автовласники часто задаються питанням не тільки про нанесення, але і про видаленні наклейки з поверхні машини, а також залишків клею від неї.

Як прибрати наклейку з автомобіля

видалення наклейки

Використання фена для видалення наклейки

Розберемо детально, як зняти наклейку з скла автомобіля або його кузва. В першу чергу потрібно знати, що наклейки бувають різних типів, проте найпопулярнішими серед автомобілістів є вінілові.

Почати розповідь необхідно з особливостей вінілових наклейок. Справа в тому, що вони випускаються на основі вініл (хімічна сполука, стійке до дії вологи, перепадів температур і так далі), який володіє чудовими експлуатаційними властивостями, довговічністю, міцністю, стійкістю до зовнішніх впливів. Наклейки випускаються одноразовими, а їх клей розрахований на експлуатацію протягом 2 ... 3 років. Після цього він полімеризується, а сама наклейка дає усадку. Крім цього, її поверхня часто тріскається, і при спробі її віддерти, вона відламується дрібними шматочками.

Інший поширений вид наклейок - на паперовій основі. Вони коштують дешевше, однак не стійкі до впливу вологи і перепадів температур. Однак їх часто використовують для поклейки з внутрішньої сторони скла.

Якщо ваше авто має темний відтінок, а наклейка використовувалася на ньому довгий час, то велика ймовірність того, що після видалення на її місці відтінок буде темніший, ніж на решті поверхні.

Популярний спосіб, як прибрати наклейку з кузова автомобіля, полягає в нагріванні її будівельним феном . При високій температурі матеріал стає м'яким, і якщо він не дуже потріскався, то існує велика ймовірність того, що його можна буде зняти одним шматком. Нагрівати метал потрібно рівномірно. У міру того, як він буде остигати, необхідно періодично підтримувати температуру. Пам'ятайте, що чим вище температура металу, тим менше ймовірність, що залишки клею залишаться на поверхні. Однак не перестарайтеся з цим, інакше ви можете пошкодити ЛКП автомобіля.

Для захисту поверхні машини рекомендуємо вам користуватися спеціальними засобами. Про кращих з них ви можете почитати в додатковому матеріалі.

Як видалити залишки клею з поверхні авто і скла

Залишки клею можна видалити, змочивши їх попередньо спиртом або спиртовмісними сумішами. Будьте обережні при використанні різних розчинників. Попередньо прочитайте їх склад, щоб переконатися, що вони не зашкодять ЛКП вашої машини. Зокрема, в даному випадку не можна користуватися розчинниками на основі ацетону , як безпосередньо і самим ацетоном.

Також прибрати після вінілових наклейок на автомобілі можна прибрати за допомогою:

Порівняння різних рідин для видалення наклейок і клею

 • бензину;
 • гасу;
 • рідини для видалення бітумних плям;
 • силіконового розчину для видалення клею з кузова;
 • знежирювачах для малярних робіт.

Після використання перерахованих рідин не забудьте скористатися піною (мильним розчином), щоб змити їх залишки. Також деякі автовласники в таких випадках прибирають залишки клею за допомогою дуже дрібного наждачного паперу ( "нулевки"). Однак після цього проблемне місце необхідно буде відполірувати за допомогою полірувальної пасти. У магазинах ви можете зустріти спеціальний гумовий валик, який надягає на дриль. З його допомогою також можна досить ефективно видалити попередньо розм'якшений клей.

підсумки

Наклейка плівки на автомобіль не представляє особливих складнощів. Особливо це актуально для наклейок невеликого розміру. З цим може впоратися практично будь-який автовласник. Інша справа, якщо ви хочете використовувати вінілові наклейки на автомобіль по всьому корпусу (наприклад, "під карбон"). В цьому випадку краще зверніться за допомогою до майстрів.

Що стосується питання про те, як прибрати наклейку з кузова автомобіля або залишився після неї засохлий клей, то, як показує практика найкраще використовувати для цього бензин АІ-92 і будівельний фен для розігріву клеющего складу. Бензин коштує значно дешевше інших засобів для чищення, проте перевершує по растворяющему дії більшість з них. Однак вибір робити виключно вам, і ми не претендуємо на істину в останній інстанції. Пропонуємо вам поділитися власним досвідом використання чистячих засобів в коментарях.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found