Помилки по несправної дросельної заслінки. Коди, причини і як визначити

Певної конкретної помилки несправності дросельної заслінки по факту не існує. Так як це цілий ряд помилок, сформованих в електронному блоці управління, які пов'язані з дроселем і датчиком положення заслінки. Самі основні - P2135, P0120, P0122, P2176. Але є ще 10 інших.

Помилка дросельної заслінки зазвичай призводить до некоректної роботи автомобільного двигуна. Зокрема, машина втрачає потужність і динамічні характеристики при їзді, збільшується витрата палива, мотор глухне на холостих обертах. Під поняттям помилки дросельної заслінки (далі ДЗ) двигуна розуміється цілий ряд помилок, сформованих в електронному блоці управління. Вони пов'язані як із самою заслінкою (електродвигун, забруднення, механічна поломка), так і з датчиком її положення (ДПДЗ), в разі виходу його з ладу або при проблемах в його сигнальної ланцюга.

зміст:

 • Функції заслінки і ДПДЗ
 • Причини помилки ДПДЗ
 • Опис типових помилок
 • Як усунути помилки в ЕБУ

Помилка дросельної заслінки

Кожна з помилок має свої умови формування. При виникненні помилки на панельній панелі активується сигнальна лампа Check Engine. Код її несправності можна отримати, підключившись до електронного блоку управління за допомогою спеціального діагностичного приладу. Після чого варто приймати рішення - усувати причину або скидати помилку положення заслінки дроселя.

Для чого потрібна заслінка з датчиком і як працює

В інжекторних автомобілях управління подачею повітря і палива відбувається за допомогою електронного блоку, в який стікається інформація від численних датчиків і систем. Так, кут розташування заслінки контролює датчик її положення. Вибір кута відхилення необхідний для утворення оптимальної паливоповітряної суміші і нормальної роботи двигуна (без ривків і втрати потужності). Дросельні заслінки на старих автомобілях мали привід від троса, який з'єднувався з педаллю акселератор. Сучасні ж заслінки відхиляються за допомогою приводного електродвигуна.

Зверніть увагу, що у деяких ДЗ є не один, а два датчика. Відповідно, і кількість можливих помилок у них буде більше. Датчики бувають двох типів - контактні, їх ще називають потенціометрами або плівковий-резистивним і безконтактними, інше визначення - магніторезистивні.

Незалежно від типу ДПДЗ вони виконують одну й ту ж функцію - передають на електронний блок управління інформацію про вугілля відхилення заслінки. На практиці це реалізується переобразованіем кута відхилення заслінки в значення постійної напруги, яке і є сигналом для ЕБУ. При повністю закритій заслінці (на холостому ходу) напруга становить не менше 0,7 Вольта (може відрізнятися у різних машин), а на повністю відкритій - 4 Вольта (також може відрізнятися). Датчики мають три висновки - плюсовій (приєднаний до акумулятора автомобіля), мінусовій (з'єднаний з «масою») і сигнальний, за яким і передається змінне напруга на ЕБУ.

Причини помилки дросельної заслінки

Перед тим як перейти безпосередньо до опису конкретних кодів, необхідно з'ясувати, вихід з ладу яких саме вузлів призводить до помилок несправності дросельної заслінки. Так, звичайно це:

 • датчик положення дросельної заслінки;
 • електропривод заслінки;
 • обрив живлять і / або сигнальних проводів, пошкодження їх ізоляції, або поява в них короткого замикання (причому в тому числі і тих які пов'язують ДПДЗ з іншими датчиками).

У свою чергу, кожен окремий вузол буде мати ряд своїх кодів помилки дросельної заслінки, а також причин їх появи. Розглянемо їх детальніше. Так, причинами несправності датчика положення ДЗ може бути:

 • у плівковий-резистивного датчика з часом стирається напилення, за яким пересувається провідник, при цьому лампочка Check Engine може не активуватися;
 • в результаті механічних пошкоджень або просто по старості наконечник може просто зламатися;
 • утворення пилу і бруду на контактах;
 • проблеми з фішкою датчика - пропажа контакту, пошкодження її корпусу;
 • проблеми з проводами - їх обрив, пошкодження ізоляції (перетіраются), виникнення короткого замикання в ланцюзі.

Головний елемент електроприводу заслінки - це її електродвигун. Проблеми найчастіше виникають саме з ним. Так, причинами помилки електроприводу може бути:

 • обрив або коротке замикання в обмотці електродвигуна (якоря і / або статора);
 • обрив або коротке замикання в живильних проводах, що підходять до двигуна;
 • механічні проблеми з редуктором (знос шестерень, пошкодження їх співвісності, проблеми з підшипниками).

Ці та інші несправності призводять до різних умовах і варіаціях до формування різних кодів помилок ЕБУ, так чи інакше пов'язаних з дросельною заслінкою.

Опис типових помилок дросельної заслінки

У пам'яті електронного блоку управління може формуватися одна або кілька з 15 помилок дросельної заслінки. Перерахуємо їх gj порядку з описом, причинами і особливостями.

P2135

Код такої помилки розшифровується як «Розбіжність показань датчиків №1 і №2 положення дросельної заслінки». Р2135 - так звана помилка кореляції датчиків положення дросельної заслінки. Найчастіше причина по якій формується помилка полягає в тому, що на одному з сигнальних і живлять проводів значно збільшується опір. Тобто, виникає обрив або їх пошкодження (наприклад, перетирається де-небудь на вигині). Симптоми виникнення помилки p2135 традиційні для даного вузла - втрата потужності, нестабільні неодружені обороти, збільшене споживання палива.

Крім пошкодження проводів причинами формування помилки може бути:

 • поганий контакт «маси» ЕБУ;
 • некоректна робота головного реле управління (як варіант - використання неякісного китайського реле);
 • погані контакти в датчику;
 • коротке замикання між ланцюгами VTA1 і VTA2;
 • проблема в роботі електромеханічного вузла (електроприводу);
 • для автомобілів ВАЗ поширеною проблемою є використання неякісних штатних (встановлюються з заводу) проводів системи запалювання.

Перевірку можна виконати за допомогою електронного мультиметра, перемикання в режим вимірювання постійної напруги.

P0120

Помилка дросельної заслінки р0120 має назву - «Несправність ланцюга датчика / вимикача« A »положення дросельної заслінки / педалі». При формуванні помилки виникають описані вище поведінкові симптоми, характерні для автомобіля. Причинами виникнення помилки р0120 може бути:

 • Несправний ДПДЗ. Зокрема, коротке замикання між в його електричних ланцюгах. Рідше - пошкодження сигнальних і / або живильних проводів.
 • Корпус дросельної заслінки. Найпоширеніша причина в даному випадку - банальне забруднення заслінки, при якій двигун не здатний забезпечити необхідну потужність. Рідше - порушення роботи дросельної заслінки через зношування або механічного пошкодження.
 • Електронний блок управління. У дуже рідкісних випадках ЕБУ дає програмний або апаратний збій і інформація про помилку виникає хибне.

Діагностику необхідно проводити за допомогою електронного сканера, оскільки існує чотири різновиди помилки:

 1. 2009 (008) M16 / 6 (Throttle valve actuator) Actual value potentiometer, N3 / 10 (ME-SFI [ME] control unit) [P0120] (виконавчий механізм дросельної заслінки).
 2. 2009 (004) M16 / 6 (Throttle valve actuator) Actual value potentiometer, Adaptation Emergency running [P0120] (помилка запуску адаптації).
 3. 2009 (002) M16 / 6 (Throttle valve actuator) Actual value potentiometer, Return spring [P0120] (помилка поворотної пружини).
 4. 2009 (001) M16 / 6 (Throttle valve actuator) Actual value potentiometer, Adaptation [P0120] (помилка адаптації).

З'ясувати причину формування помилки p0120 можна за допомогою електронного сканера, а перевірити - за допомогою електронного мультиметра, виставленого в режим вимірювання постійної напруги.

P0121

Помилка з кодом р0121 називається - «Датчик А положення дросельної заслінки / датчик А положення педалі акселератора - діапазон / функціонування». Зазвичай така помилка виникає при проблемі з датчиком положення ДЗ. Симптоми поведінки машина аналогічні наведеним вище - втрата потужності, оборотів, динаміки в русі. При старті автомобіля з місця в деяких випадках відзначається наявність «нездорового» чорного диму.

Ймовірні причини формування помилки:

 • Частковий або повний вихід з ладу ДПДЗ. Він не передає напругу на електронний блок управління. Можливий поганий контакт на фішці датчика.
 • Пошкодження живить і / або сигнального проводів до датчика. Виникнення короткого замикання в проводці.
 • Попадання води через пошкоджену ізоляцію на датчик або в дроти, рідше - в роз'єм ДПДЗ.

Методи діагностики та усунення:

 • За допомогою електронного мультиметра необхідно перевірити подається і виходить від нього постійна напруга. Харчується датчик від акумулятора напругою 5 Вольт.
 • При повністю закритій заслінці (режим холостого ходу) вихідна напруга має бути приблизно 0,5 ... 0,7 Вольт, а при повністю відкритій ( «педаль в підлогу») - 4,7 ... 5 Вольт. Якщо значення виходять за зазначені межі - датчик несправний і вимагає заміни.
 • При наявності осцилографа можна зняти відповідну діаграму напруги в динаміці. Це дозволить скласти графік, за яким можна встановити, чи у всьому робочому діапазоні значення напруги змінюється плавно. Якщо в будь-яких областях є скачки або провали - значить, має місце знос резистивних доріжок на плівковому датчику. Такий пристрій теж бажано замінити, але на його безконтактний аналог (магніто-резистивний датчик).
 • «Продзвонити» живлять і сигнальні дроти на цілісність і відсутність пошкодження ізоляції.
 • Виконати візуальний огляд фішки, корпусу датчика, корпусу дросельного вузла.

Найчастіше помилка «лікується» заміною ДПДЗ. Після цього потрібно не забути стерти помилку з пам'яті ЕБУ.

P0122

Помилка р0122 говорить про те, що «Датчик А положення дросельної заслінки / датчик А положення педалі акселератора - низький рівень сигналу». Іншими словами, дана помилка формується в пам'яті електронного блоку управління в разі, якщо від датчика положення дросельної заслінки виходить дуже низька напруга. Конкретне значення залежить від моделі автомобіля і використовуваного датчика, проте в середньому, воно складає близько 0,17 ... 0,20 Вольта.

Поведінкові симптоми:

 • машина практично не реагує на натиснення педалі акселератора;
 • обороти двигуна не піднімаються вище конкретного значення, найчастіше 2000 оборотів в хвилину;
 • зниження динамічних характеристик автомобіля.

Найчастіше причинами виникнення помилки р0122 є коротке замикання або в самому датчику положення ДЗ, або в проводах. Наприклад, при пошкодженні їх ізоляції. Відповідно, для усунення помилки необхідно перевірити датчик за допомогою мультиметра на предмет видається їм виміряного напруги, а також «продзвонити» сигнальні і живлять дроти, що йдуть до нього і від нього на електронний блок управління. Найчастіше помилка усувається заміною проводів.

У більш рідкісних випадках проблеми з контактом можуть бути через неправильно встановленого датчика безпосередньо на корпусі дросельної заслінки. Відповідно, це потрібно перевірити і при необхідності виправити.

P0123

Код р0123 - «Датчик А положення дросельної заслінки / датчик А положення педалі акселератора - високий рівень сигналу». Тут ситуація протилежна. Помилка формується, коли на ЕБУ від ДПДЗ виходить напруга вище допустимої норми, зокрема, від 4,7 до 5 Вольт. Поведінка машини і симптоми аналогічні наведеним вище.

Можливі причини виникнення помилки:

 • коротке замикання в ланцюзі сигнальних і / або живильних проводів;
 • обрив одного або декількох проводів;
 • неправильна установка датчика положення на корпусі дросельної заслінки.

Для локалізації і усунення помилки необхідно за допомогою мультиметр виміряти виходить від датчика напруга, а також продзвонити його проводу. При необхідності замінити їх на нові.

P0124

Помилка р0124 має назву - «Датчик А положення дросельної заслінки / датчик А положення педалі акселератора - ненадійний контакт електричного кола». Симптоми поведінки машини при формуванні подібної помилки:

 • проблеми з запуском двигуна, особливо «на холодну»;
 • чорний дим з вихлопної труби;
 • ривки і провали під час руху, особливо під час прискорення;
 • зниження динамічних характеристик машини.

Електронний блок управління формує в своїй пам'яті помилку p0124 в разі, якщо від датчика положення дросельної заслінки приходить переривчастий сигнал. Це говорить про проблеми в контакті його проводки. Відповідно, для діагностики несправності потрібно продзвонити сигнальну і живить схеми датчика, перевірити значення вихідного від датчика напруги в різних режимах (від режиму холостого ходу до високих обертів, коли заслінка повністю відкрита). Бажано це робити не тільки за допомогою мультиметра, а й осцилографа (при його наявності). А програмна перевірка, зможе показати в режимі реального часу кут відхилення заслінки на різних оборотах двигуна.

Рідше помилка p0124 виникає при забрудненої заслінки. В цьому випадку можлива її неплавное робота, що і фіксується датчиком. Однак ЕБУ трактує це як помилку. Для усунення проблеми в цьому випадку має сенс гарненько промити заслінку за допомогою карбклінера.

P2101

Назва помилки - «Ланцюг управління електродвигуном приводу дросельної заслінки». Виникає при обриві електричної / сигнальної ланцюга двигуна. Причини формування помилки р2101 в пам'яті електронного блоку управління:

 • сигнал управління від ЕБУ до двигуна повертається назад по розімкнутої (пошкодженої) ланцюга;
 • дроти електричного кола двигуна мають перехресну проводку (пошкодження ізоляції), через що виникає обрив ланцюга ЕБУ або проходить некоректний сигнал;
 • проводка або роз'єм повністю розімкнуті.

Симптоми поведінки машини при виникненні подібної помилки:

 • двигун не буде набирати обертів вище аварійного значення, дросельна заслінка не відкликатиме на натиснення педалі акселератора;
 • обороти холостого ходу будуть нестабільні;
 • обороти двигуна в русі будуть мимовільно падати і зростати.

Діагностика помилки виконується за допомогою мультиметра. Зокрема, необхідно перевірити датчики положення дросельної заслінки і положення педалі акселератора. Робиться це за допомогою мультиметра і бажано осцилографа (при його наявності). Також обов'язково потрібно продзвонити проводку електродвигуна на предмет її цілісності (обриву) і наявності пошкоджень ізоляції.

Зверніть увагу, що на деяких автомобілях помилка р2101 може сформуватися в пам'яті ЕБУ в разі, якщо педаль акселератора була натиснута до включення запалювання. Повторне вимикання і включення запалювання без доторку до педалі зазвичай стирає помилку з ЕБУ навіть без використання програмних засобів.

Усунення помилки на увазі заміну проводки, ревізію електродвигуна, чистку дросельної заслінки. У дуже рідкісних випадках проблема полягає в некоректній роботі самого ЕБУ. В цьому випадку його потрібно перепрошити або переналаштувати.

P0220

Помилка з кодом Р0220 називається - «Датчик" В "положення дросельної заслінки / датчик" В "положення педалі акселератора - несправність електричного кола». Така ошібкапотенціометра заслінки вказує на несправність електричного кола датчика "В" положення дросельної заслінки і / або датчика "В" положення педалі акселератора. Зокрема, вона формується, коли ЕБУ виявив у зазначеній ланцюга напруга або опір, що виходять на допустимі межі в ланцюгах датчиків положення дросельної заслінки і / або положення педалі акселератора (ДППА).

Поведінкові симптоми при виникненні помилки:

 • автомобіль не прискорюється при натисканні на педаль акселератора;
 • нестійка робота двигуна у всіх режимах;
 • нестійкі холості оберти двигуна;
 • проблеми з запуском двигуна, особливо «на холодну».

Причини формування помилки Р0220 в пам'яті ЕБУ:

 • порушення цілісності електричних / сигнальних ланцюгів ДПДЗ і / або ДППА;
 • механічне пошкодження корпусу дросельної заслінки або педалі акселератора;
 • несправність ДПДЗ і / або ДППА;
 • неправильна установка ДПДЗ і / або ДППА;
 • некоректна робота ЕБУ.

Для перевірки і діагностики необхідно перевірити наступні деталі:

 • корпус дросельної заслінки, педаль акселератора, в тому числі, стан їх проводки на цілісність проводів і їх ізоляції;
 • правильну установку датчиків положення ДЗ і педалі акселератора;
 • коректну роботу ДПДЗ і ДППА за допомогою мультиметра і бажано осцилографа.

Найчастіше для усунення помилки змінюють зазначені датчики положення ДЗ і / або педалі акселератора.

P0221

Помилка з номером р0221 має назву - «Датчик" В "положення дросельної заслінки / датчик" В "положення педалі акселератора - діапазон / продуктивність». Тобто, вона формується в разі, якщо ЕБУ виявляє проблеми в ланцюзі «В» датчиків положення заслінки або педалі акселератора. Зокрема, значення напруги або опору, що виходять за допустимі межі. Симптоми аналогічні попередній помилку - складний запуск двигуна, нестабільний холостий хід, машина не розганяється при натисканні на педаль газу.

Причини також аналогічні - пошкодження корпусу дросельної заслінки або педалі акселератора, пошкодження ДПДЗ або ДППА, обрив або пошкодження їх сигнальних / живлять ланцюгів. Рідше - «глюки» в роботі електронного блоку управління.

Найчастіше проблема «лікується» заміною проводки або зазначених датчиків (частіше одного з них). Тому в першу чергу необхідно за допомогою мультиметра і осцилографа перевірити датчики і відповідну проводку.

P0225

Розшифровка помилки р0225 - «Датчик" C "положення дросельної заслінки / датчик" C "положення педалі акселератора - несправність електричного кола». Як і дві попередні помилки, вона формується в разі, якщо ЕБУ виявляє некоректні значення напруги і / або опору в ланцюзі «С» датчиків положення дросельної заслінки або ж датчика положення педалі акселератора. Однак при появі даної помилки ЕБУ переводить двигун в аварійний режим примусово .

Зовнішні ознаки помилки р0225:

 • заклинювання дросельної заслінки в одному положенні (знерухомлення);
 • нестабільні обороти холостого ходу;
 • ривки двигуна при гальмуванні;
 • погана динаміка машини при розгоні;
 • примусове відключення круїз-контролю;
 • примусове обмеження швидкості руху до приблизно 50 км / год (варіюється у різних автомобілів);
 • при наявності на приладовій панелі сигнальної лампи про роботу дросельної заслінки вона активується.

Діагностичні заходи:

 • продзвонити дроти від датчика положення ДЗ і датчика положення педалі акселератора;
 • перевірити електричні з'єднання на предмет наявності корозії;
 • перевірити роботу зазначених датчиків на предмет вихідного напруги за допомогою мультиметра (і бажано осцилографа в динаміці);
 • перевірити акумуляторну батарею, рівень напруги в електросистемі машини і систему зарядки АКБ;
 • перевірити рівень забруднення заслінки, при необхідності почистити дросель.

Помилка р0225, на відміну, від своїх аналогів призводить до примусового обмеження в швидкості руху, тому позбутися її бажано якомога швидше.

P0227

Код помилки р0227 розшифровується - «Датчик" C "положення дросельної заслінки / датчик" C "положення педалі акселератора - низький рівень вхідного сигналу». Помилка формується в пам'яті електронного блоку, коли ЕБУ виявив занадто низька напруга в ланцюзі З датчика положення ДЗ або датчика положення педалі акселератора. Причинами помилки може бути або коротке замикання в ланцюзі або обрив відповідного проводу.

Зовнішні ознаки помилки:

 • повне закриття дросельної заслінки під час зупинки (на холостих обертах);
 • заклинювання ДЗ в одному положенні;
 • нерівний холостий хід і погана динаміка розгону;
 • багато автомобілів примусово обмежують максимальну швидкість пересування до 50 км / год (залежить від конкретної машини).

Перевірка полягає в наступному:

 • прозваніваніе електричних / сигнальних проводів датчиків заслінки і педалі;
 • перевірка наявності корозії в електричних контактах відповідних ланцюгів;
 • перевірка ДПДЗ і ДППА на предмет наявності в них короткого замикання;
 • перевірка датчиків в динаміці з метою з'ясування значення вихідної напруги.

Помилка P0227 також примусово обмежує швидкість пересування, тому з усуненням бажано не затягувати.

P0228

Помилка з кодом р0228 - «Датчик" C "положення дросельної заслінки / датчик" C "положення педалі акселератора - високий рівень вхідного сигналу». Помилка, зворотна попередньої, але з аналогічними симптомами. Формується в ЕБУ при виявленні занадто високої напруги в ланцюзі ДПДЗ або ДППА. Ще одна причина - коротке замикання проводів датчиків на «масу» автомобіля.

Зовнішні симптоми помилки p0228:

 • примусовий перехід двигуна в аварійний режим;
 • обмеження максимальної швидкості до 50 км / год;
 • повне закриття дросельної заслінки;
 • нестабільний холостий хід двигуна, погана динаміка розгону машини;
 • примусове відключення круїз-контролю.

Перевірка передбачає продзвонити проводку датчиків, визначити їх вихідна напруга, бажано в динаміці і за допомогою осцилографа. Найчастіше проблема виникає через пошкодження проводки або виходу датчиків з ладу.

P0229

Діагностичний код р0229 - «Датчик" C "положення дросельної заслінки / датчик" C "положення педалі акселератора - ненадійний контакт електричного кола». Помилка p0229 формується в ЕБУ в разі, якщо електронний блок отримує нестабільний сигнал від датчиків заслінки і педалі акселератора. Причинами виникнення помилки може бути:

 • частково вийшов з ладу ДПДЗ плівкового (старого) типу, який в процесі роботи видає нестабільний сигнал;
 • корозія на електричних контактах датчиків;
 • ослаблення контакту на електричних з'єднаннях зазначених датчиків.

Зовнішні симптоми при помилку р0229 аналогічні - примусове обмеження швидкості до 50 км / ч, заклинювання заслінки в закритому положенні, відключення круїз-контролю, нестабільний холостий хід і втрата динаміки розгону.

Перевірка зводиться до ревізії проводки і контакту датчиків на предмет їх якості та відсутності корозії. У деяких випадках можливою причиною є пошкодження ізоляції на проводці, тому її потрібно обов'язково продзвонити.

P0510

Помилка р0510 вказує - «Датчик повністю закритого положення дросельної заслінки - несправність електричного кола». Помилка р0510 формується в ЕБУ в разі, якщо в динаміці дросельна заслінка застигла в одному положенні протягом мінімум 5 секунд.

Зовнішні ознаки помилки:

 • дросельна заслінка не відгукується на зміна положення педалі акселератора;
 • двигун глухне як при роботі на холостих обертах, так і в русі;
 • нестабільний холостий хід і «плаваючі» обороти в русі.

Можливі причини формування помилки:

 • фізичне забруднення дросельної заслінки, через що вона прикипає і перестає рухатися;
 • несправність датчика положення дросельної заслінки;
 • пошкодження проводки ДПДЗ;
 • некоректна робота ЕБУ.

В першу чергу для перевірки необхідно виконати ревізію стану самої заслінки, і при необхідності ретельно почистити її від кіптяви. Далі необхідно перевірити роботу ДПДЗ і стан його проводки - цілісність і наявність в ній короткого замикання.

Помилка адаптації заслінки

На різних марках автомобілів номер і позначення може бути різним. Однак в просторіччі її так і називають - помилка адаптації заслінки. Найчастіше вона зустрічається під кодом p2176 і розшифровується як "Система управління приводом дросельної заслінки - адаптація положення холостого ходу не виконана". Її причини, ознаки і наслідки практично у всіх машин однакові. Варто зазначити, що адаптація дроселя - це тільки частина адаптації системи в цілому. Причому адаптація відбувається постійно.

помилка адаптації заслінки

Ознаки скидання адаптації дросельної заслінки типові:

 • нестабільні обороти холостого ходу;
 • підвищене споживання палива;
 • зниження динаміки машини в русі;
 • зниження потужності двигуна.

Причини появи помилки р2176:

 • помилки і збої в роботі датчика положення дросельної заслінки і / або регулятора холостого ходу;
 • дросельна заслінка сильно забруднена і потребує термінового очищення;
 • неправильна установка ДПДЗ;
 • демонтаж (відключення) і подальша установка (підключення) акумуляторної батареї, електронної педалі акселератора, електронного блоку управління.

Часто помилка адаптації з'являється після того, як автовласник виконав чистку дросельної заслінки, проте не адаптував ЕБУ до роботи в нових умовах. Тому при заміні перерахованих вище пристроїв, а також при чищенні заслінки необхідно обов'язково скидати старі параметри і перенастроювати заслінку на нові умови роботи. Робиться це програмно для автомобілів концерну VAG або ж різними механічними маніпуляціями для інших машин (залежить від конкретної марки і навіть моделі). Тому інформацію про адаптацію необхідно шукати в мануалі автомобіля.

Як скинути помилку дросельної заслінки

У рідкісних випадках та чи інша помилка по дросельної заслінки в ЕБУ може виникнути через некоректну роботу блоку. Так, в цьому випадку активується сигнальна лампа Check Engine, і підключенні до ЕБУ сканера він видає відповідну помилку. Однак якщо машина поводиться як і раніше, тобто, у неї не пропадає динаміка, вона не втратила потужність, двигун не захлинається і не глухне на холостому ходу, то можна спробувати просто програмно видалити помилку з пам'яті електронного пристрою.

Зробити це можна двома шляхами. Перший - з використанням апаратних і програмних засобів. Зокрема, за допомогою того ж сканера, якщо його функціоналу досить для цього. Інший варіант - за допомогою комп'ютерної програми. Наприклад, для машин, випущених німецьким концерном VAG, можна використовувати популярну програму «Ваг-Ком», вона ж «Вася Диагност».

Другий, більш грубий, варіант полягає в тому, щоб зняти на 5 ... 10 секунд мінусову клему з акумуляторної батареї. При цьому пам'ять електронного блоку очиститися, і з неї примусово віддалиться інформація про всі помилки. При подальшому підключенні проводу ЕБУ перезавантажиться і виконає повну діагностику систем автомобіля. Якщо та чи інша помилка дросельної заслінки була виявлена ​​безпідставно, то вона і не з'явиться в подальшому. Якщо ж вона виникла знову - необхідно виконувати відповідну діагностику та ремонт.

Після скидання помилки (а іноді і для усунення), а також при відключенні / заміні акумуляторної батареї, електронного блоку управління, електронної педалі акселератора обов'язково потрібно виконувати адаптацію дросельної заслінки. Інакше можна схопити код "адаптація заслінки". Для тих же машин концерну VAG це робиться за допомогою програми «Ваг-Ком». Для інших же марок алгоритм буде іншим, тому додаткову інформацію необхідно шукати в мануалі.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found