Як відремонтувати двигун ВАЗ 2109 своїми руками

Ремонт двигуна на ВАЗ 2109

Найбільш типовими проблемами, викликаними несправністю двигуна на ВАЗ 2109 є наступні:

  • швидкий знос ущільнювачів і сальників;
  • потрапляння рухового масла в корпус повітряного фільтра;
  • підвищена витрата моторного масла;
  • білий дим з вихлопної;
  • підвищена витрата охолоджуючої рідини;
  • сильний дим з сапуна.

Для усунення даних проблем потрібно проводити дефектовку і подальший ремонт блоку циліндрів.

Види зносу циліндрів на ВАЗ 2109

Найбільш поширені види зносу циліндрів в моторі ВАЗ 2109 наступні:

  • бочкоподібний знос;
  • овальний знос;
  • задираки на стінках циліндрів;
  • матовий колір на дзеркалі циліндра.

Як провести дефектовку і ремонт двигуна ВАЗ 2109

Робота по дефектації та ремонту мотора "дев'ятки" проводиться в кілька етапів:

1. Перед початком робіт потрібно обов'язково очистити поверхні блоку циліндрів від старих прокладок ущільнювачів. Далі проводиться візуальний огляд вузла. Особливу увагу потрібно звернути на на місця, де знаходяться отвори для болтів. При виявленні тріщин блок циліндрів потрібно міняти.

Перевірка привалочной поверхні ГБЦ

2. Провести перевірку привалочной поверхні на викривлення. Робиться це за допомогою лінійки, яка ставиться по осях площини і діагоналі (процес показаний на Рис. 1). У разі, якщо викривлення площини становить більше 0,1 мм, значить, блок циліндрів замінюється.

3. Перевірити герметичність сорочки охолодження блоку циліндрів. Для цього потрібно закрити отвір для приєднання помпи, а в саму сорочку залити воду під тиском 0,3 МПа. Якщо протягом 5-10 хвилин текти з блоку не з'явилася, значить він справний. В іншому ж випадку потрібна його заміна.

4. Візуальний огляд циліндрів. У верхній їх частині зазвичай утворюється нагар, який потрібно прибрати. При виявленні на стінках циліндра задирів, подряпин або ж інших дефектів проводиться їх розточування. Для цього передбачені 2 ремонтних розміру - 0.4 і 0.8 мм. Якщо на стінках одного з циліндрів є пошкодження з глибиною більше 0.8 мм, то блок потрібно міняти.

Незважаючи на те, в с скількох циліндрах були виявлені дефекти, розточування робиться у всіх. Вимірювання діаметра циліндрів нутромером

5. Виміряти діаметр циліндрів. Робиться це за допомогою нутромера. Вимірювання проводяться в поперечному і в поздовжньому напрямку. Величина зносу циліндрів визначається наступним чином - потрібно виміряти циліндр на місці верхнього пояса (так як там циліндри не зношуються) і в інших поясах, після потрібно знайти різницю, яка і буде показувати їх знос. Даний процес показаний на Рис. 2.

Якщо знос не перевищує 0,15 мм, то можна обійтися хонингованием циліндрів. В іншому випадку їх потрібно розточити до найближчого ремонтного розміру поршнів, при цьому залишати місце для хонингования.

6. Перевірка зазорів між вкладишами корінних підшипників і шийками коленвала. Нормальний зазор коливається в межах 0,026-0,073 мм, гранично допустимий - 0,15 мм. Якщо більше - то проводиться шліфування коленвала під наступний ремонтний розмір. Відповідно до цього підбираються і нові вкладиші корінних підшипників.

7. Промивання масляних каналів колінчастого вала. Заглушки корінних шийок вибивати самостійно не рекомендується. Для цього краще звернутися в спеціальний автосервіс. Чистка масляних каналів проводиться таким чином - за допомогою металевого йоржика ретельно очищається вся грязь, потім на 2-3 години заливається все ацетоном (або іншим розчинником), після чого потрібно його злити. Закінчити промивку потрібно миючим засобом, бажано на водній основі. Рекомендується після промивання продути канали за допомогою стиснутого повітря. Нові заглушки також рекомендується ставити на СТО.

8. Провести візуальний огляд вкладишів корінних підшипників коленвала. При виявленні дефектів (подряпини, задираки, будь-які ушкодження) їх потрібно замінити.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found