Перевірка бронепровода на автомобілі. Як перевірити ст проводу машини мультиметром на пробій, опір і обрив

Високовольтні бронепровода автомобіля вимагають регулярного огляду. У разі виникнення пропусків запалювання, троение і зниження потужності така перевірка повинна бути більш детальної, і з використанням мультиметра. Попередню відповідь можна отримати без використання інструментів, застосувавши один із загальнодоступних методів візуальної перевірки. Якщо ви не знаєте яке повинно бути опір справних автомобільних ст проводів або як ще можна дізнатися їх працездатність читайте статтю.

Як перевірити бронепровода

зміст:

 • Коли потрібна перевірка бронепровода
 • Причини виходу з ладу ст дроти автомобіля
 • Відмінності в перевірці для карбюратора і інжектора
 • Перевірка без інструментів
 • Перевірка мультиметром
 • Перевірка осциллографом

Оглядати бронепровода на можливі пошкодження коштує в середньому раз на місяць . Залежно від частотності проявляються симптомів несправності свічок броні проводів варто застосовувати і різні методи перевірки.

Частота прояву несправностей Ймовірна причина проблем з проводами метод перевірки
нерегулярно Пробій або обрив Візуальний огляд і діагностика без інструментів
регулярно Підвищення опору або обрив мультиметром
Пробій, підвищений опір, обрив осцилографом

Визначити місце пробою найпростіше в темний час доби або за допомогою шматка дроту - помітите яскраве іскріння. Перевіряючи мультиметром в режимі омметра звертайте увагу не тільки на те, показує прилад "1" (або нескінченність у аналогового) або якесь значення, але так само і на те, наскільки воно відрізняється від номінального значення або варіюється від його довжини.

Ознаки несправності бронепровода

Коли високовольтні дроти виходять з ладу, порушується робота системи запалювання. Це відіб'ється на роботі двигуна наступними симптомами:

 • проблеми при запуску мотора, особливо в дощову погоду;
 • помітні перешкоди в роботі електроприладів, наприклад магнітоли;
 • нестабільна робота на холостому ходу;
 • "Троение" двигуна;
 • пропуски запалювання;
 • невпевнена робота мотора при розгоні;
 • загальне зниження потужності.

Явно говорять про несправності саме проводів тільки перші дві ознаки. Всі інші можуть проявлятися при проблемах зі свічками запалювання або при порушенні налаштувань подачі паливо-повітряної суміші. Тому, для впевненості, варто обов'язково перевіряти і бронепровода. Зробити це можна трьома способами:

 1. за допомогою візуального огляду;
 2. використовуючи мультиметр;
 3. використовуючи осцилограф.

Нижче ми розповімо докладно про кожен з методів і про особливості його застосування. Але спочатку про те, чому дроти виходять з ладу.

Причини виходу бронепровода з ладу

Чому бронепровода взагалі перестають працювати? Найпоширеніша причина - це природний знос і старіння . Працюючи в умовах сильного перепаду температур, вібрацій і під впливом високої напруги, ізоляція високовольтних проводів з часом перестає виконувати свою функцію. Також страждають місця з'єднань зі свічками і котушками або трамблером, тобто "ковпачки".

В результаті такого впливу дроти починають "пробивати", втрачаючи частину переданого на свічку запалювання напруги. Також під впливом електричного струму центральна жила з часом вигоряє і стоншується - тому у проводів зростає опір.

Найчастіше результати старіння можна помітити візуально - по тріщинах і пошкоджень проводів. Але якщо їх не видно, пробій допоможуть визначити інші методи діагностики.

Друга поширена причина - це механічні пошкодження . Вони виникають в результаті некоректної заміни проводів або невдалих дій під час ремонту. Тому важливо завжди укладати дроти з використанням хомутів - так, щоб виключити їх зіткнення з іншими деталями під капотом. В такому випадку найчастіше виникає обрив усередині проводу, хоча можливий і пробою - тому і потрібна діагностика.

Пам'ятайте, що в разі пошкоджень проводу їх самостійний ремонт ізолентою або силіконовим герметиком не дозволяє відновити заводські характеристики ізоляції.

Більш рідкісні причини - це несправності інших компонентів системи запалювання . Наприклад, при пробої котушки може бути перевищено максимальну напругу для проведення й він повністю виходить з ладу. Або дефекти в роботі свічка запалювання можуть призводити до зростання опору відповідного їй дроти.

Фахівці рекомендують робити заміну високовольтних проводів кожні 80-90 тисяч кілометрів пробігу або після заміни кожного третього комплекту свічок (за умови використання звичайних нікелевих).

Як перевірити бронепровода на інжекторі і карбюраторі

Як перевіряються бронепровода відео

У карбюраторних автомобілів, в силу їх конструкції і відсутність електронного контролю системи подачі палива, доступні додаткові методи.Самий поширений - викручуємо свічки, вставляємо їх в ковпачки бронепровода і кладемо на кришку ГБЦ (для заземлення на масу). Потім прокручуємо стартером коленвал, щоб зімітувати запуск двигуна і перевіряємо утворення іскри. Якщо на якомусь дроті іскра не виникає або вона дуже слабка, то за умови використання свідомо справних свічок, проблема швидше за все саме в проводі.

Також перевіряти бронепровода на авто з карбюратором можна на працюючому двигуні по черзі отсоединяя їх зі свічок. Якщо під час відключення характер роботи двигуна не змінився, цей провід несправний. Знову ж таки, важливо розуміти що і сама свічка на цьому циліндрі справна.

Проводити подібні перевірки на інжекторних автомобілях категорично забороняється, бо інакше може вийти з ладу електронний комутатор запалювання і електронний блок керування!

Після визначення потенційно несправного проводу, його потрібно перевіряти додатково: візуальним оглядом і за допомогою мультиметра або осцилографа. Ці методи діагностики повністю ідентичні для інжекторних і карбюраторних автомобілів і будуть детально описані нижче.

Є ще кілька порад, яких варто дотримуватися при перевірці бронепровода на карбюраторних автомобілях. По-перше, при перевірці опору мультиметром, їх краще від'єднати від кришки розподільника запалювання, щоб отримати максимально точні результати перевірки. По-друге, якщо ви вирішили перевірити дроти бо з'явилася сильна втрата потужності двигуна або він взагалі не заводиться, то перевірку варто починати відразу з центрального, який йде від котушки на розподільник запалювання (трамблер).

До речі, є лайфхак і для інжекторних автомобілів з електронним контролем запалювання. Для них має сенс перевірити опір свічок, і поставити їх в такій відповідності високовольтних дротах, щоб сумарний опір кожної пари свічки і бронепровода було приблизно однаковим. Так ви досягнете максимально рівномірної сили іскри.

Як перевірити бронепровода без інструментів?

Явні проблеми з свічковими високовольтними дротами можна виявити за допомогою візуального огляду, без будь-яких додаткових інструментів. Є 5 методів як перевірити працездатність дроти без тестера.

Насамперед огляньте всі дроти на відсутність видимих ​​пошкоджень - тріщин, зламів, дефектів ізоляції (особливо якщо видно струмопровідна жила). Пошкодження часто виявляються в районі кріплень і ковпачків. Також відсуньте ковпачки та перевірте стан центральної жили - можливо, вона вже зовсім перегоріла.

У польових умовах замість тестера може виступати лампочка габаритних вогнів і шматок дроту. Закріплюємо дріт одним кінцем на мінусі АКБ, а другим на лампочці. Високовольтний провід кріпимо до плюса АКБ і за допомогою викрутки притуляє до лампочки. Якщо лампа горить, провід справний.

Як перевірити бронепровода на пробій

Демонструється перевірка проводів на пробій (методом візуальної перевірки з використанням додаткового провідника)

Коли провід здається робочим, але є перебої в запалюванні, то проблема може бути з-за невидимих ​​пошкоджень ізоляції, даючи пробою на масу автомобіля. Цей дефект можна перевірити в темряві або використовуючи додатковий провід. У темну пору доби або в гаражі з вимкненим світлом заведіть двигун і подивіться на дроти. У місцях пробою буде помітно іскріння. Такий метод найефективніше застосовувати коли на вулиці чи під капотом дуже волого!

Також виявити пробою свічкових проводів допоможе саморобний прилад з додаткового провідника. Потрібно взяти мідний дріт з двома зачищеними кінцями - один кріпимо на кузов автомобіля, другий формуємо у вигляді напівпетлі і їй проводимо вздовж всіх проводів при включеному моторі. У місцях пробою буде помітно іскріння. В умовах гаража можна зробити спеціальний важіль з гумового шланга, до якого прикріпити кінець дроту з петлею - так буде набагато безпечніше. Щоб така перевірка на пробій була більш ефективніше, краще побризкати дроти водою з дрібного розпилювача. Так ви імітуєте дощові умови, коли система отримує додаткове навантаження!

Для "перевірки проводом" можна використовувати також "крокодил" для "прикурювання" автомобіля. Один кінець чіпляємо на кузов, другим відкритим роз'ємом перевіряємо дроти.

Якщо немає мультиметра, то крім такої петлі може застосовуватися і ще один метод. Наметовому 2-3 витка бронепровода на викрутку і при працюючому двигуні торкаємося викруткою корпусу ГБЦ. Це дозволить визначити факт пробою, але не його конкретне місце.

Перед тим як перевіряти бронепровода на пробій, переконайтеся, що ви дотримуєтеся всі вимоги техніки безпеки, щоб не отримати ураження струмом. Працюйте в діелектричних рукавичках, не торкайтеся металевих частин автомобіля.

Мінус описаних вище методів в тому, що вони не завжди дають результат. Провід можуть бути працювати, але робити це неефективно і все одно вимагати заміни. Тому якщо перевірка без інструментів не дала чітких результатів, а ознаки несправностей проявляються, варто використовувати перевірку мультиметром.

Як перевірити ВВ дроти мультиметром?

Перевірка бронепровода Рено Логан за допомогою мультиметра

Прозвонка бронепровода мультиметром (часто їх називають тестерами, хоча це некоректно) дозволяє визначити наявність обриву і фактичний опір провідника. Здійснювати перевірку можна будь-яким мультиметром - згодиться і найдешевший китайський прилад і стара-добра "цешка", тобто радянський ампервольтомметр Ц-20.

Опір центральної жили повинно відповідати заводським значенням або допустимим параметрам. Підвищений опір проводу призводить до зниження ефективності свічок і говорить про те, що центральна жила вигоріла в процесі експлуатації. Наявність обриву проводу призводить до перебоїв у запалюванні або занадто слабкою іскрі на свічці.

Важливо розуміти, що звичайний мультиметр не дозволяє виміряти опір ізоляції бронепровода, тому що воно досягає декількох мега. Для цього потрібен спеціальний прилад - мегомметр.

За допомогою мультиметра перевіряються тільки зняті з автомобіля високовольтні дроти. Для автомобілів з проводами однакової довжини, нанесіть на них порядкові номери, щоб потім встановити їх на ті ж місця.

Як перевірити опір високовольтних проводів

Процедура перевірки опору бронепровода складається з трьох простих дій:

 • знімаємо дроти з автомобіля;
 • виставляємо мультиметр в режим омметра, на вимірювання до 20 кОм;
 • вставляємо щупи приладу в обидва краї кожного бронепровода і фіксуємо свідчення.

Як перевіряти опір ст проводів

За результатами вимірювань у проводів будуть різні рівні опору і це нормально. По-перше, якщо одна зі свічок працювала неефективно, то цей провід буде сильніше "зношений" і його опір буде вище. По-друге, бронепровода на більшості автомобілів мають різну довжину. Це зроблено для того, щоб дроти ніде не перегиналися, а зручно встановлювалися в підкапотному просторі. А за законами фізики, довжина безпосередньо впливає на опір - чим коротше провід, тим менше опір. Тому в таких комплектах опір різних проводів може сильно відрізнятися.

Так, якщо розглядати опір на бронепровода ВАЗівської "класики", то розкид вимірювань може бути від 3,5 до 10 кОм (також розкид параметрів не повинен перевищувати 4 кОм ). А на автомобілі Деу Нексія параметри можуть бути від 3,1 кОм на четвертому циліндрі до 12,8 кОм на першому. У Шевроле Лачетті всі дроти повинні мати опір не вище 3 кОм. Значення опору для кожного проводу вказані на упаковці, іноді на самих проводах, і в інструкції по експлуатації автомобілем.

Вимірявши опір бронепровода мультиметром, порівняйте отримані дані з вимогами вашого автовиробника - який рекомендований рівень опору він допускає для проводів на ваш автомобіль. І на підставі цих даних прийміть рішення про необхідність заміни.

Нюанс в тому, що саме по собі опір бронепровода не говорить про те, що провід працює добре чи погано. Важливо саме відповідність заявленим параметрам. Тому що в залежності від виконання або виробника проводів, рівень опору проводів може відрізнятися.

Наприклад, популярний бренд Tesla створює дроти з опором близько 6 кОм. У бренду Slon цей показник від 4 кОм до 7 кОм (починаючи з першого і закінчуючи останнім циліндром). Cargen робить дроти з опором 0,9 кОм. Також опір може відрізнятися в залежності від матеріалу центральної жили. Наприклад, створені з бавовняної пряжі, просоченої сажі речовиною, матимуть опір 15-40 кОм / м. А полімерні жили зазвичай йдуть з опором 13-15 кОм / м.

Є ще так звані броні дроти нульового опору, але їх застосування є спірним питанням. Система запалювання налаштована з урахуванням певного опору проводів і зниження цього параметра до мінімуму може привести до виходу з ладу інших елементів системи запалювання. Крім того такі свічкові дроти робляться тільки кустарним способом, а не на заводському обладнанні. Що також може вплинути на їх роботу.

Перевірка бронепровода на обрив

Дізнатися про наявність обриву в дроті можна або за допомогою "польових" методів описаних вище, або за допомогою мультиметра. Останній варіант - точніше і надійніше. Якщо в проводі є обрив, то при перевірці цифровим мультиметром опору прилад покаже одиницю, а стрілка аналогового приладу буде прагнути до нескінченності.

Важливо розуміти, що навіть з обірваним дротом двигун може працювати, а несправність триватиме лише періодично. Справа в тому, що обірваний провід передає напругу, але робить це набагато гірше. У місці розриву утворюється іскра, напруга падає, але воно є, і свічка запалювання дає іскру, хоча і недостатню для ефективного згоряння палива. Також у обірваного проводу виникає електромагнітний імпульс, негативно впливає на роботу датчиків і електросистем.

Як перевірити бронепровода осциллографом

Перевірка високовольтного проводу і системи запалювання осцилографом. Так виглядає осциллограмма коли дроти і вся система запалювання працюють справно

Щоб перевірити осцилографом (мотор-тестером) високовольтні дроти автомобіля на них закріплюють ємнісний і індуктивний датчик (також може підключатися високовольтний, при перевірці DIS системи запалювання). Включивши осцилограф, запускають двигун і спостерігають за діаграмою на екрані приладу. Осцилограма буде поділена на 5 етапів. За кривих осцилограми діагност розуміє як відбувається кожен з процесів. Роботу ст проводів можна буде побачити по третьому і четвертому етапу "пробою свічкового зазору", "горіння іскри".

Якщо лінія іскри не рівно, коротка або має багато шумів, то це свідчить про пробоях ст проводів або про поганий стан самої свічки. А коли в проводі є обрив, то лінія напруги на діаграмі буде доходити до максимального видається котушкою запалювання.

Осцилограма на якій показана несправність всіх високовольтних проводів

Приклад осцилограми на якій видно несправність високовольтного проводу на 2-му циліндрі

Врахуйте, що в залежності від системи запалювання, класична (трамблерной) або індивідуальна і DIS, діагностика допомогою осцилографа буде проводиться за різними алгоритмами.

Так що, як бачите, перевірка бронепровода осциллографом вимагає не тільки наявності подібного обладнання, а й навичок розшифровки осцилограм роботи автомобільних систем. Тому для більшості звичайних автовласників досить описаних вище перевірок.

Плюс осцилографа в тому, що з його допомогою можна перевіряти роботу системи запалювання в цілому і в різних режимах двигуна. А це дає більше інформації для діагностики несправності, особливо в складних випадках. Ознайомитися з нюансами перевірки бронепровода і інших елементів осциллографом можна ось в цій статті про перевірку системи запалювання.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found