Як завестися в мороз? Поради як завести машину взимку. Правила та рекомендації щодо запуску двигуна автомобіля в мороз

Як завестися в мороз

Погода змінилася зимовими холодами і кожен автомобіліст, якщо його авто не «живе» в теплому, опалювальному гаражі, хвилюється на рахунок запуску двигуна після сильного охолодження. Крім того, в сильні морози буває дуже проблематично просто потрапити в салон своєї машини, так як примерзають ущільнювачі, замерзають замки (допоможе автохімія). Тому дуже часто виникає питання: Як завести авто в мороз ?

Якщо проблема не тільки в цьому, а й у відкритті двері, то потрібно завбачливо прийняти деякі дієві заходи, які допоможуть уникнути замерзання замка.

Наприклад, можна намазати силіконовою змазкою гумові ущільнювачі дверей або набризгать в сам замок засіб типу ВД-40.

Після попередження замерзання дверного замка, слід звернути свою увагу на головну проблему взимку - як завести остиглий мотор. Автомобіль з усіма справними деталями, тобто в хорошому стані, в морози до мінус 15 ° С повинен заводиться без застосування водієм різних маніпуляцій. Якщо на вулиці температура з показником нижче зазначеної, то різні способи по заводу мотора на холодну (запуск в мороз) можуть цілком згодиться.

Поради щоб завести двигун в мороз

Якщо ви впевнені в тому, що Ваш автомобіль повністю справний, то щоб завестися в мороз , краще все ж не нехтувати представленими нижче методами.

 • включіть запалення і, не заводячи двигун, дозвольте бензонасосу по накачувати бензин протягом декількох хвилин.
 • розігрійте акумулятор перед запуском авто: включіть дальнє світло, почекавши 10 секунд. При включенні стартера, вимкніть всі електроприлади для того, щоб максимально знизити навантаження на акумулятор . Після виключення фар, через зазначений час, можна спробувати завести машину. Якщо Ваш «залізний кінь» має механічну коробку передач, то перед першим запуском після холодної ночі, слід вичавити зчеплення.

  Для більшої надійності потримайте зчеплення затиснутим кілька хвилин, що не дозволить авто стихнути і істотно полегшить роботу замерзлого двигуна.

 • якщо машина не може завестися протягом довгого часу, то можна натиснути на педаль газу до самого кінця і включити стартер. При цьому продуваються камери згоряння від того палива, яке могло збереться там в результаті невдалих спроб завестися.
 • якщо в баку дизельного мотора до настання холодів залишилося «літній» паливо, то таке авто дійсно буде важко завести, так як воно може загуснути в баку або перетворитися в дуже густу, схожу на парафін масу, що накопичується в ТНВД - паливний насос високого тиску або фільтрі , а також форсунках. У таких випадках акуратно ллємо окріп на ці частини авто, щоб випадково не залити стартер і генератор. А краще попередньо укрити їх поліетиленовим пакетом. На прикладі автомобіля Тойота, найнадійнішим способом запобігання даної проблеми - є установка передпускового підігрівача.
 • у власників машини з двигуном на бензині також можуть виникнути труднощі при його заводі на морозі. Низькі температури перешкоджають нормальному випаровуванню бензину, а при високій вологості є ризик «залити» цим холодним бензином свічки . Якщо цей варіант вже трапився, слід відкрутити свічки і перевірити не намокли чи пелюстки і графітовий стрижень. Якщо так, то можна або вкрутити запасний комплект свічок, або прожарити вологі свічки над газовою плитою. Нагріті свічки забезпечують завод двигуна з першого разу.
 • ще однією поширеною проблемою є замерзання охолоджуючої рідини, що може призвести до перегріву двигуна. Тоді слід заглушити двигун на десять-п'ятнадцять хвилин, капот можна не відкривати. У таких випадках буває утворюється не одна крижана пробка , яку можна розтопити наведеним вище способом. Щоб не привести до поломки - викличте евакуатор для доставки машини в теплий гараж, щоб там замінити ОЖ на більш морозостійкі.
 • багато фахівців рекомендують обов'язково прогрівати мотор до самого нижньої межі його робочої температури. Щоб не морочитися з розбором проблем посеред дороги, не варто нехтувати цією порадою і їздити на не прогрітий «серце» авто з усіма включеними приладами типу грубки, світла фар і так далі.
 • після недостатнього прогрівання, двигун не варто глушити знову, так як він може не завестися потім з першого разу. Зачекайте пару хвилин і спробуйте знову - це дозволить уникнути зайвого навантаження акумулятора і стартера.

як завести машину взимку

Звичайно, дані поради дуже допоможуть у холодну пору року, але краще провести кілька профілактичних заходів, щоб ніяких проблем з запуском машини взимку взагалі не виникало. Перед початком зими слід:

 • оновити масло;
 • використовувати охолоджуючу рідину правильній концентрації;
 • заправлятися тільки перевіреним, якісним паливом ;
 • повністю перевірити акумулятор (долити дистильованої рідини і забирати по можливості його додому);
 • замінити свічки або перевірити на робочий стан старі;
 • провести очистку всіх контактів від окислення, включаючи стартер, генератор, котушку, датчики, ВВ дроти і акумулятор.

Буде не зайвим поміняти всі фільтри від масляного до паливного і повітряного, а також утеплите машину, зокрема двигун і радіатор.

Автор: Іван Матієшин


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found