Размораживатель палива. Ефективність 5 зимових присадок для солярки

размораживатель паливадозволяє запустити дизельний двигун автомобіля навіть в ситуаціях, коли солярка загусла і не може бути прокачано по паливопроводу з бака до двигуна. Ці кошти, як правило, додають в бак і в паливний фільтр, де вони завдяки своїм хімічним складом буквально за кілька хвилин повертають плинність дизельного палива, і відповідно, дозволяють здійснити запуск двигуна. Розморожувачі дизельного палива з'явилися на ринку автохімії не так давно, проте набувають все більшої популярності. Їх можна використовувати як з легковими, так і з вантажними автомобілями, автобусами і так далі. Можна сказати, що вони прийшли на зміну старому «дідівським» методом розігрівання дизелів за допомогою паяльних ламп або подібних пристроїв. Однак не варто плутати присадку размораживатель зі схожим засобом - антигелів для дизельного палива.Останнє засіб призначений для того, щоб знизити температуру застигання солярки, тобто, є профілактичним. А размораживатель використовують в разі, якщо дизельне паливо вже замерзло.

зміст

  • Що таке присадка размораживатель
  • Як використовувати размораживатель
  • Чи потрібен размораживатель
  • Список популярних засобів
  • Як зробити размораживатель самому

Розморожувачі дизельного палива

На прилавках автомагазинів можна знайти різні зимові присадки розморожувачі. Асортимент залежить як від популярності тих чи інших засобів, але і від логістичної складової, простіше кажучи, в деякі регіони окремі розморожувачі просто не доставляють. В кінці даного матеріалу наведено рейтинг найбільш популярних і ефективних присадок для солярки в зимовий час. У ньому є інформація про особливості їх використання, обсязі упаковки, а також ціною.

Назва розморожувача Опис і особливості Обсяг упаковки, мл / мг Ціна за станом на зиму 2018/2019 років
Hi-Gear EMERGENCY DIESEL DE-GELLER Один з найбільш ефективних і популярних розморожувачі дизельного палива. Може використовуватися з будь-якими двигунами, і змішуватися з будь-яким дизельним паливом, включаючи так зване "біологічне" або біодизель. В інструкції вказується, що розморожування палива в баку знадобиться близько 15 ... 20 хвилин. Також рекомендується заливати засіб в паливний фільтр. 444 мл; 946 мл. 540 рублів; 940 рублів.
Размораживатель дизельного палива LAVR Disel De-Geller Action Ще один ефективний і відносно недорогий размораживатель дизельного палива. Засіб потрібно залити в паливний фільтр і в бак. 450 мл; 1 літр. 370 рублів; 580 рублів.
Размораживатель дизельного палива ASTROhim Размораживатель швидко і ефективно розчиняє кристали парафіну і льоду. Може бути використано з будь-яким дизельним паливом, а також з будь-якими двигунами, незалежно від комплектації та потужності. У деяких випадках відзначається, що потрібно довгий час чекати розморожування солярки. Однак це компенсується низькою ціною кошти. 1 літр. 320 рублів.
Присадка размораживатель до дизельного палива Power Service «Diesel 911» Американське засіб, який може бути використано з будь-соляркою і дизельними моторами. Унікальність кошти полягає в тому, що в його складі є з'єднання Slickdiesel, мета якого полягає в збільшенні ресурсу елементів паливної системи, таких як насоси, форсунки, фільтри. Недолік розморожувача - це висока ціна. 473 800
Размораживатель дизельного палива Img MG-336 Середній по ефективності размораживатель. Діє достатньо непогано, проте його робота залежить від стану паливної системи і складу дизельного палива, а також температури навколишнього повітря. З недоліків можна відзначити довгу роботу розморожувача. Однак це компенсується низькою ціною. 350 260

Для чого потрібен размораживатель

Як відомо, будь-яка рідина при певній температурі навколишнього середовища загусає і твердне. Дизельне паливо в даному випадку не є винятком, і при значних негативних температурах воно також набуває гелевидний стан, в якому його неможливо прокачати по топливопроводам, а також через паливні фільтри. Причому це стосується не тільки так званих «літніх» солярок. У «зимового» дизельного палива також є своє граничне значення температури застигання, хоча і знаходиться воно набагато нижче. Однак необхідно враховувати, що багато вітчизняних автозаправки відверто вводять автолюбителів в оману, і під виглядом «зимової» солярки вони реалізують в кращому випадку всесезонное, а може бути навіть і «літній» дизельне паливо з деякою кількістю присадки.

Основу будь-якого розморожувача становить комплекс хімічних елементів, мета якого полягає в штучному підвищенні внутрішньої температури застиглої солярки, що дозволяє перевести її з гелеобразного (або навіть твердого) агрегатного стану в рідке. Точний склад кожного засобу виробники, як правило, зберігають в секреті (так звана «комерційна таємниця»). Однак в більшості випадків базу розморожувача становить спиртова основа з деякими добавками, які сприяють кращому горінню знову отриманого складу, а також прискорюють виконання хімічної реакції при змішуванні з виділенням певної кількості тепла, яке і є причиною переходу солярки з твердого стану в рідке.

Як користуватися розморожувачі

Багатьох автолюбителів цікавить питання про те, як розморозити дизельне паливо в баку? Тобто, яким чином користуватися присадкою-розморожувачі? В інструкції більшості подібних засобів вказується, що размораживатель необхідно додавати як безпосередньо в паливний бак перед запуском двигуна, так і в паливний фільтр (в деяких випадках остання обставина може бути великою перешкодою в силу конструктивних особливостей того чи іншого автомобіля). У більш рідкісних випадках його потрібно також прокачувати за допомогою насоса в гнучкі (або не дуже гнучкі при низьких температурах) шланги-топлівопроводи.

В інструкції більшості засобів також вказують що для того, щоб повністю розморозити паливо в баку і паливній системі, необхідно близько 15 ... 20 хвилин (рідше до 25 ... 30 хвилин). Проведені ентузіастами з числа автолюбителів тести показують, що результат такого використання розморожувачі залежить від ряду факторів. В першу чергу, звичайно ж, від торгової марки (читай, складу) самого розморожувача. У другу - стану паливної системи. Так, якщо вона забруднена, зокрема, дуже забруднений паливний фільтр (фільтри), то це може значно ускладнити запуск двигуна в морозну погоду. У третю чергу на результативність розморожувача впливає якість дизельного палива, а також його тип (літній, всесезонне, зимовий).

Що стосується солярки, то чим більше в ній парафіну, сірки та інших шкідливих домішок, тим складніше розморожувачі підняти внутрішню температуру палива. Аналогічно, якщо в бак була залита річна солярка, то можуть виникнути проблеми при запуску. І навпаки, чим якісніше паливо - тим простіше буде запустити дизельний мотор навіть в найлютіші морози.

Також в більшості випадків вказується, що перед використанням розморожувача необхідно демонтувати паливний фільтр і гарненько очистити його від сміття і застиглого парафіну. Робити це потрібно акуратно, щоб не пошкодити безпосередньо фільтруючий елемент, однак при цьому ретельно.

Чи варто користуватися розморожувачі

Багато автолюбителів, ніколи не стикалися раніше з розморожувачі дизельного палива, ставлять під сумнів доцільність їх використання, та й їх ефективність взагалі. Зокрема, це відноситься до водіїв, які звикли запускати дизельні мотори після попереднього прогрівання за допомогою паяльної лампи або подібних пристроїв (передпускових підігрівачів), які з зовнішнього боку розігрівають елементи паливної та масляної систем мотора.

Однак такий «дідівський» підхід має сенс тільки у вигляді економії (і то вельми сумнівною, з огляду на трудовитрати і вартість пального). Та й підлізти під днище легкового автомобіля з дизельним двигуном досить проблематично. Тести ж, що проводяться як самими виробниками розморожувачі, так і автолюбителями-ентузіастами, показують, що розморожувачі дійсно дозволяють полегшити запуск при затвердінні дизельного палива. Тому всім «дизелісти» перед настанням холодної пори року настійно рекомендується з метою попередження описаних неприємних ситуацій купити як размораживатель дизельного палива, так і антигель для нього. Гірше від їх використання точно не буде!

Існує ще один метод, за допомогою якого можна з'ясувати, чи має сенс користуватися розморожувачі чи ні. Так, на будь-якій автозаправній станції кожен злив палива з заправника в ємності цієї самої заправки завжди супроводжується запаленням (складанням) відповідного документа. У ньому серед іншої інформації завжди вказується два параметра - температура фільтрування дизельного палива і температура його загустіння. Цей документ завжди можна попросити у оператора на заправці або він просто висить на дошці оголошень в приміщенні заправки. Звертати увагу потрібно саме на значення температури фильтруемости! Саме при досягненні її значення і нижче солярка не може пройти через паливний фільтр, і відповідно, двигун не може працювати.

На підставі отриманої інформації і порівняння температури навколишнього повітря можна зробити висновок про те, чи купити размораживатель дизельного палива чи ні. Однак, справедливості заради, варто відзначити, що багато несумлінні автозаправні станції реалізують неякісне паливо, прикриваючись документацією, куди свідомо внесена некоректна інформація. Тому, якщо ви довіряєте адміністрації конкретної АЗС, то такої документації можна вірити. Якщо ж не довіряєте або ви знаходитесь далеко від дому і заправляєтеся на якийсь заправці вперше, то краще перестрахуватися і придбати в профілактичних цілях зазначені размораживатель і антигель.

Рейтинг популярних розморожувачі

В даному розділі представлений список, до складу якого входять популярні розморожувачі дизельного палива, повсюдно використовувані як вітчизняними, так і зарубіжними автолюбителями. Всі кошти, наведені в рейтингу, рекомендовані до покупки, оскільки неодноразово підтвердили на практиці свою високу ефективність в розморожуванні солярки в паливному баку навіть при значних морозах. При цьому рейтинг не переслідує рекламу будь-якого представленого кошти, і створений лише на підставі відгуків про розморожувачі, знайдених на просторах мережі інтернет.

Размораживатель дизельного палива Hi-Gear

Размораживатель дизельного палива Hi-Gear EMERGENCY DIESEL DE-GELLER позиціонується виробником як екстрена допомога дизелю, коли паливо замерзло, і, відповідно, використання антигель вже не має сенсу. З його допомогою можна швидко і ефективно розморозити лід і кристали парафіну, які застигли в дизельному паливі. Засіб може бути використано для будь-якого типу солярки, і для будь-якого типу дизельного двигуна (включаючи сучасні Common Rail), в тому числі для моторів різних обсягів і потужностей. Має значення тільки обсяг безпосередньо дизельного палива в баку і в паливній системі. З цього потрібно розраховувати необхідний обсяг використовуваного кошти.

Використання розморожувача дизельного палива «Хай-Гір» має на увазі дію в два етапи. На першому етапі необхідно демонтувати паливний фільтр і видалити з нього застигле паливо. Після цього додати засіб в паливний фільтр в пропорції 1: 1 з нової соляркою. Якщо в фільтрі є багато застиглого дизельного палива і видалити його неможливо, то допускається додавати размораживатель без розведення. Другий етап - додавання кошти безпосередньо в паливний бак в пропорції 1: 200 у ставленні до наявного на даний момент обсягом солярки в баку ( незначне перевищення дозуваннянекритично і цілком допускається). Після введення препарату в паливо необхідно почекати близько 15 ... 20 хвилин з тим, щоб засіб вступило в хімічну реакцію, результатом якої є розморожування дизельного палива. Після цього можна спробувати запустити двигун. При цьому дотримуйтесь правил «холодного пуску» (запуск повинен проводитися шляхом короткочасних спроб з невеликими часовими проміжками, це вбереже акумулятор і стартер від значного зносу і зниження їх загального ресурсу служби). Уважно читайте інструкції із застосування засобу, наявну безпосередньо на упаковці!

Размораживатель дизельного палива Hi-Gear реалізується в упаковках двох обсягів. Перша - баночка об'ємом 444 мл, друга - баночка об'ємом 946 мл. Їх артикули відповідно HG4117 і HG4114. Ціна таких упаковок станом на зиму 2018/2019 років становить близько 540 рублів і 940 рублів відповідно.

1

Размораживатель дизельного палива Lavr

Размораживатель дизельного палива LAVR Disel De-Geller Action - ще одне дуже популярне і ефективний засіб, що дозволяє за лічені хвилини розморозити солярку і довести її консистенцію до такого стану, коли вона без проблем буде прокачуватися через паливний фільтр. Засіб розроблений спеціально для експлуатації в екстремальних температурних умовах. Може використовуватися з будь-якими типами дизельного палива, а також з будь-якими дизельними двигунами, як старого, так і нового типів, незалежно від їх потужності і обсягу. Абсолютно безпечний для паливної системи двигуна.

Умови використання розморожувача дизельного палива «Лавр» аналогічні попередньому засобу. Так, його потрібно залити в паливний фільтр в пропорції 1: 1. Попередньо фільтр потрібно демонтувати, і видалити з нього кристали застиглого палива і сміття. Після цього фільтр потрібно залишити на 15 хвилин для виконання хімічної реакції і розморожування палива. У разі, якщо паливний фільтр неможливо демонтувати, то потрібно домогтися подачі в нього хоча б невеликої кількості палива (1/20 від об'єму фільтра було б достатньо). Далі потрібно витримати близько 20 ... 30 хвилин. В особливо важких випадках препарат можна розбавляти, а заливати готовим, з пляшки.

Що стосується заливання в бак, то його потрібно влити в обсязі від 100 мл на 10 літрів палива (мінімальна доза) до 100 мл на 2 літри палива (максимальна доза), що знаходиться в баку в момент заливання препарату. Рекомендується лити не відразу відміряний об'єм розморожувача, а розділити його на три частини, і заливати по черзі, через кілька хвилин один за іншим. Після заливання необхідно почекати близько 15 ... 20 хвилин для того, щоб відбулася хімічна реакція. Далі пробувати запустити двигун.

Відгуки, знайдені в мережі інтернет, дозволяють стверджувати, що размораживатель дизельного палива LAVR Disel De-Geller Action є досить ефективним засобом, відповідно, рекомендований до покупки автолюбителям, які проживають в північних широтах. Корисно використовувати даний засіб в профілактичних цілях аналогічно антигелів.

Реалізується размораживатель дизельного палива «Лавр» в упаковках двох обсягів - 450 мл і 1 літр. Їх артикули відповідно - Ln2130 і Ln2131. Їх середні ціни на зазначений вище період становлять близько 370 рублів і 580 рублів.

2

Размораживатель дизельного палива ASTROhim

Размораживатель дизеля ASTROhim - гарне ефективний засіб, призначений для використання в двигунах легкових автомобілів. Може використовуватися з будь-яким дизельним паливом. За запевненням виробника його призначення полягає у відновленні плинності дизельного палива і ліквідації кристалів парафіну при різкому зниженні температури навколишнього повітря в разі, якщо це сталося в дорозі або в паливний бак була залита річна солярка. Засіб розчиняє і диспергирует лід і кристали парафіну, що дозволяє відновити працездатність двигуна в холодну пору року. Размораживатель однаково добре працює як з високоякісним паливом, так і з соляркою, в складі якої є багато сірки та інших шкідливих елементів. Засіб може бути використано з будь-якими дизельними двигунами,в тому числі з системами Common Rail і «насос-форсунка».

Тести, виконувані автолюбителями-ентузіастами, показують досить високу ефективність даного розморожувача дизельного палива. У деяких випадках зазначалося, що необхідно чекати тривалий час, поки солярка відтане. Однак це пов'язано, скоріше, з якістю дизельного палива і всієї паливної системи конкретного автомобіля. В цілому ж, можна сміливо рекомендувати даний размораживатель автолюбителям-дизелісти. У колекції гаражної автохімії цей екземпляр не буде зайвим.

Реалізується размораживатель дизельного палива ASTROhim в жерстяних банках об'ємом 1 літр. Артикул такої упаковки - AC193. Її ціна на вказаний вище період становить близько 320 рублів.

3

Присадка размораживатель до дизельного палива Power Service «Diesel 911»

Присадка размораживатель до дизельного палива Power Service «Diesel 911» - дуже якісне і ефективне засіб, призначений для розморожування паливних фільтрів і перешкоджання їх подальшого заморожування, розтоплення замерзлого дизельного палива, а також усунення води з нього. Крім цього, використання розморожувача Power Service «Diesel 911» дозволяє збільшити термін експлуатації елементів паливної системи, зокрема, паливних фільтрів, насосів і форсунок. У складі даного розморожувача міститься унікальна розробка Slickdiesel, яка призначена для захисту елементів паливної системи при використанні дизельного палива з низьким і ультранизьким вмістом сірки (відповідає за змазування деталей ТНВД). Засіб може використовуватися на будь-яких двигунах, в тому числі, обладнаних каталізаторами.

Використання даного розморожувача аналогічно попереднім. В першу чергу його потрібно залити в паливний фільтр в пропорції 1: 1, попередньо почистивши його. Що стосується обсягу, що заливається в паливний бак, то виробник вказує, що необхідно заливати 2,32 літра даного засобу (80 унцій) на 378 літрів палива (100 галонів). У перерахунку на більш зрозумілі значення виходить, що на кожні 10 літрів палива потрібно заливати 62 мл розморожувача. Даний засіб можна використовувати для двигунів як легкових автомобілів, так і комерційного транспорту (вантажівок, автобусів) незалежно від їх обсягу та потужності.

Купити размораживатель дизельного палива Power Service «Diesel 911» ви можете в упаковці об'ємом 473 мл. Артикул упаковки - 8016-09. Її середня ціна складає близько 800 рублів.

4

Размораживатель дизельного палива Img MG-336

Размораживатель дизельного палива Img MG-336 позиціонується виробником як Високотехнологічний спеціалізований склад для забезпечення працездатності дизельних двигунів при негативних температурах навколишнього повітря. Призначений для екстреної обробки замерзлого дизельного палива і відновлення працездатності паливної системи. Абсолютно безпечний для всіх елементів паливної системи, не містить в своєму складі спиртів та хлорвмісних компонентів. Також може використовуватися з будь-якими типами дизельного палива, включаючи так званий «біодизель». Ефективно розчиняє кристали парафіну і води.

Відгуки про розморожувачі дизельного палива Img MG-336 дозволяють стверджувати, що його ефективність середня. Однак його цілком можна купити в разі, якщо на прилавках магазинів немає іншого, більш ефективного, кошти за ту суму що ви готові витратити. З недоліків розморожувача варто відзначити, що виробник явно вказує, що час на розмороження може досягати 30 хвилин, що досить багато в порівнянні з конкурентами. Однак все це компенсується його низькою ціною. Тому размораживатель рекомендований до покупки.

Придбати размораживатель дизельного палива Img MG-336 ви можете в упаковці об'ємом 350 мл. Її артикул - MG336. Середня ціна становить близько 260 рублів.

5

В кінці рейтингу має сенс додати пару слів про популярну у багатьох водіїв «Рідини І». Незважаючи на те, що в інструкції до неї прямо вказується на те, що вона запобігає загусання, парафинирование дизельного палива при низьких температурах, насправді механізм її роботи полягає в іншому. Її основна мета - абсорбування води, тобто, запобігання її кристалізації в умовах негативних температур. Вона зроблена на спиртовій основі з додаванням етиленгліколю. Тому вона має досить опосередковане відношення до дизельного палива. Найкраще її використання в автомобілі - додавати її до складу гальмівної рідини з тим, щоб в ресіверах не замерзав конденсат.

Якщо у вас був позитивний або негативний досвід використання будь-якого розморожувача дизельного палива - розкажіть про це в коментарях під цим матеріалом. Це буде цікаво не тільки редакції, а й іншим автолюбителям.

Чим замінити размораживатель

Замість фабричного розморожувача досвідчені водії (наприклад, водії-далекобійники) найчастіше заливають в бак гальмівну рідину з розрахунку 1 мл «тормозухі» на 1 літр палива, на поточний момент перебуває в баку. Це дозволяє за лічені хвилини позбутися від огрудкованої парафіну в складі солярки. Тип гальмівної рідини в даному випадку значення не має. Єдине, про що потрібно подбати, так це про її чистоті. Відповідно, брудну рідину додавати в паливний бак (систему) категорично не можна, так можна передчасно вивести паливні фільтри з ладу. Однак гальмівна рідина, як і згадана «Рідина І», виконується на основі етиленгліколю, тому її ефективність дуже невелика, особливо при значних температурах. Але вона може допомогти в разі, якщо солярка неякісна, і в її складі є багато води.

Інший популярний метод, за допомогою якого можна знизити температуру застигання дизельного палива - додати в нього гас. Однак в даному випадку мова йде, скоріше, про антигелів, тобто, до розморожування це відношення не має. Просто можна використовувати в якості профілактики. Що стосується пропорції, то вона становить 30%, тобто, до 10 літрам солярки можна додати 3 літри гасу. Однак необхідно пам'ятати, що така суміш дуже шкідлива для дизельного мотора, і діяти таким чином можна лише в крайньому випадку.

висновок

Використання фабричного розморожувача дизельного палива - нове слово в автомобільній хімії, і цими засобами в даний час користується все більше «дизелістом». Ці склади показують себе з найкращого боку, і здатні значно полегшити запуск двигуна навіть в сильні морози. Однак необхідно розуміти, що чудес від них чекати теж не потрібно. Зокрема, якщо мотор знаходиться в передаварійному стані, паливний фільтр забитий, в бак залита річна солярка і давно не виконувався загальний ремонт, то, звичайно ж, використання подібних засобів не допоможе при будь-яких морозах. В цілому ж, якщо двигун працездатний, то покупка розморожувача - це правильне рішення для будь-якого власника автомобіля з дизельним двигуном.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found