Ремонт сигналізації автомобіля своїми руками. Як полагодити сигналізацію

Якщо несправність сигналізації автомобіля не пов'язана з операційною системою, тоді цілком можна спробувати зробити ремонт своїми руками. В іншому випадку справа краще доручити фахівцям, тим більше, якщо сигналка ще на гарантії.

Компоненти і принцип дії сигналізації автомобіля

Компоненти сигналізації автомобіля

Компоненти сигналізації автомобіля

Охоронний комплекс авто складається з іммобілайзера, який є мозком сигналізації, різних датчиків, замків, блокувань і засобів оповіщення. Сам іммобілайзер складається з блоку управління і електромагнітного реле, яке здійснює розрив ланцюгів . В сучасних сигналки ці елементи не зливаються додатковими проводами, що робить їх менш помітними.

Принцип дії сигналізації простий - при натисканні кнопки пульта здійснюється обмін даними (кодами), якщо коди прийняті - здійснюється розблокування авто. Той же принцип, що ключ / замок, але трохи більш технологічний.

Ремонт сигналізації автомобіля та усунення несправностей

Бувають різні несправності, пов'язані з сигналізацією автомобіля. Скажімо, поставили машину на сигналку, назад з кнопки вона не відкривається. А при спробі відкрити двері ключем спрацьовує сигналізація.

Брелок . У такому випадку варто почати пошук несправності слід з батарейок в брелоку. Вони могли сісти або зійти зі своїх штатних місць.

Про розряді батарейок підкаже тьмяне світіння світлодіода і зменшений радіус дії брелока.

Перешкоди . Або ж авто коштує в зоні сильних радіоперешкод, в аеропорту або на стоянці з великою кількістю машин. Тоді варто спробувати піднести брелок ближче до того місця, де встановлена сигналізація автомобіля (в районі місця водія).

неправильний ремонт сигналізації автомобіля

Запобіжник сигналізації автомобіля

Проводка . Далі, якщо з брелоком все в порядку, слід перевірити проводку. Контакти могли банально окислюватися, так що продзвонити дроти тестером зайвим не буде.

Перезавантаження . Коли світлодіод горить яскраво, але сигналізація ігнорує брелок, варто спробувати перезавантажити електроніку. Зробити це можна скинувши клему з АКБ хвилин на 5. Якщо не допомогло - спробувати знову.

Сигналізація автомобіля при цьому може спрацювати кілька разів.

Запобіжники . Якщо від «плюсової» клеми акумулятора йде провід з коробочкою, варто перевірити і його, запобіжник, напевно, знаходиться там. Також не завадить перевірити запобіжники основних споживачів, аварійної сигналізації і клаксона, наприклад.

Акумулятор . Якщо ж сигналізація автомобіля початку ні з того, ні з сього вити, можливо, проблема в розряд АКБ. Сигналізація сприймає зниження напруги нижче 8 В як спробу викрадення, і спрацьовує. В такому випадку треба відключити сирену і розібратися з акумулятором.

Ось яким чином можна зробити ремонт сигналізації автомобіля своїми руками. Якщо домогтися позитивного результату не вдалося, можливо, проблема глибше і вимагає уваги фахівця. А різні несправності брелків , пов'язані з ушкодженнями кнопок, доріжок і плат, потрібно розглядати детальніше.

Автор: Іван Матієшин


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found