P0011: помилка положення розподільного (синхронізація або продуктивності системи). Розшифровка коду р0011

P0011 - помилка положення розподільного

Помилка p0011 означає порушення положення розподільного вала, тобто по суті асінхронізація розподілвалів. Код P0011 (Camshaft Position - Timing Over-Advanced or System Performance (Bank 1)) виявлений при діагностиці сканером говорить про виникнення проблеми з системою CVVT (система зміни фаз газорозподілу), в даному випадку це робота распредвала з надмірним випередженням і часто це пов'язано з клапаном VVT-i.

поведінки автомобіля

Як правило, поведінки автомобіля з виникненням даного коду помилки особливо не змінюється, оскільки проблема стосується не безпосередньо до роботи розподілвалів, а лише системи VVT, що забезпечує найоптимальніші робочі характеристики двигуна. Робота двигуна може стати не досить стійкою під навантаження на високих оборотах. Використання системи CVVT дає можливість підвищити потужність двигуна, поліпшити паливну економічність і понизити вміст шкідливих речовин в ОГ.

умови реєстрації

Код помилки p0011 встановлюється і записується в пам'ять ЕБУ якщо відбуваються затримки між розрахунковим і фактичним кутом більше 10 разів поспіль. У разі реєстрації діагностичного коду загоряється лампочка check engine на панелі приладів.

P0011 виявляється, при русі автомобіля в міських умовах (коли існує періодичне прискорення з уповільненням) протягом приблизно 20 хв після прогріву.

Причини установки помилки P0011

Таким чином, якщо в результаті комп'ютерної діагностики або самодіагностики визначено значення р0011, то існують такі можливі причини виникнення, які схожі з тими, що викликають вискакуванню помилки P0016:

  1. Порушена електропроводка або контакти в роз'ємі клапана системи газорозподілу;
  2. Порушення потоку масла в камеру поршня VCT (забруднення масла / забивання масляного каналу);
  3. Вихід з ладу регулятора фаз (клапана VVT-i) в результаті забруднення або при спробі заміни ланцюга (досить поширений випадок). У тих випадках коли фільтр гідравлічного клапана фаз встановлюється окремо, а не вбудований в сам датчик, варто переконається в ступеня його засміченості;
  4. Виникла проблема з зубчастим колесом распредвала (шестерня вала);
  5. Несправність самої системи CVVT (дуже рідкісний випадок).

несправності і дефекти клану ввті

Як запобігти помилці

Склавши список найбільш частих і основних причин виникнення помилки P0011, перейдемо до можливих шляхів вирішення як усунути.

Перш за все, перевірити цілісність датчика , його проводів і відсутність оксидів на контактах роз'єму.

Другим кроком буде візуальне визначення стану знятого датчика фаз. Можливо в результаті використання не якісне масла або рідкісної його заміни поршень клапан сильно забруднений нагаром (можна спробувати промити карбклінером).

По-третє, що слід зробити, так це перевірити клапан VVT на працездатність. Існує кілька способів як перевіряти, їх можна подивитися тут. У випадки несправності замінити новим.

Застосування неякісного масла або несвоєчасна його заміна призводять до виходу з ладу клапана.

Після того як перевірки клапана фаз газорозподілу вказують на його працездатність або навпаки, варто оглянути зуби распредвала (можливо де є дефект).

Проробивши, ці кроки перевірки, вам неодмінно вдасться виявити справжню причину реєстрації коду P0011, незалежно від того який це автомобіль ніби Пежо, Opel, Nissan або будь-яка інша марка.

Провести першочергову перевірку ще до демонтажу і дефектації клапана фаз можна використовуючи діагностичний сканер дозволяє відстежувати роботу різних датчиків в режимі реального часу. З його допомогою можна відразу визначити чи надходить харчування (чи ціла електрична зв'язок) і стан параметрів двигуна в момент реєстрації помилки. Найдоступнішим з такими можливостями є Scan Tool Pro Black Edition .

Сканер Scan Tool Pro Black працює на 32-х розрядному чипі з вітчизняними, азіатськими, європейськими та американськими марками автомобілів. Маючи смартфон з встановленим діагностичним додатком, підключивши сканер в роз'єм OBD-2, зв'язок з блоком управління встановлюється по Bluetooth або Wi-Fi. Цей сканер також може зчитувати помилки і з коробки передач, трансмісії, додаткових систем ABS, ESP.

Після того як причина виникнення помилки була усунена необхідний скидання і очищення архіву записи програмних чи технічних шляхом.

Автор: Іван Матієшин


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found