10 засобів для очищення рук (паста, гель, крем) - яке краще?

Засіб для очищення рук дозволяє швидко і ефективно очищати шкіру від наявної на її поверхні масла, мазуту, бруду, які неможливо видалити за допомогою простого мила і води. В даний час на ринку представлено багато подібних складів фабричного виробництва, які можна розділити на дві основні групи - пасти (найбільш поширені) і креми (зустрічаються також креми-гелі).

зміст:

 • Як правильно підібрати засіб
 • Популярні очисники рук
 • інші очисники

Засоби для очищення рук

Перед тим як купити засіб для очищення рук від сильних забруднень після ремонту авто, необхідно знати за якими критеріями слід вибирати той чи інший засіб. Завжди потрібно звертати увагу на склад, який виробники вказують на упаковках, наявність в пасті абразиву, поверхнево-активних речовин (ПАР), ароматизаторів і так далі. Нижче представлений рейтинг популярних серед вітчизняних автолюбителів паст для очищення рук, на підставі якого вам буде легше підібрати оптимальний за якістю і ціною засіб.

Назва засоби Опис і особливості Обсяг упаковки, мл / мг Середня ціна за станом на осінь 2018 року, руб
Mannol Auto Master Професійний засіб. Має в своєму складі абразивні частинки. Дуже добре відмиває жир, мастило і смолу. 500 250
Liqui Moly Flussige Hand-Wasch-Paste Професійний засіб-паста. Має абразивні частинки. Видаляє фарбу, масло, гальмівну пил і так далі. 500 550
Astrohim АС-210 Професійний засіб. Швидко і ефективно видаляє консистентні мастила, масла, фарбу, нагар, дьоготь, смолу та інше. 250 100
Pingo «Чистий зірка» Добре видаляє масла, мастила, фарбу, графіт, плитковий клей, бруд, пил. Може використовуватися в побуті. 200 100
RUNWAY RW 1 469 Крем-очищувач рук з абразивом. Розтирати в руках потрібно близько однієї хвилини (або довше). Добре справляється навіть з сильними забрудненнями. 200 125
Sapfire SPK-0710 Має абразивні частинки, роль яких виконують поліетиленові мікрогранули. Однак при тривалому розтиранні ці частинки іноді викликають дискомфорт. Працює ефективно. 115 120
Гель для очищення рук «ХОРС» Гель для очищення рук і пом'якшення їх шкіри. Має ароматизатор «Лимон». Працює досить ефективно. Не можна зберігати при мінусовій температурі! 200 80
STEP UP SP4907 Підійде для пересічних автовласників. У деяких випадках після використання відзначалася сухість шкіри. 444 100
GOJO Orange pumice Засіб можна використовувати з водою або без неї. Середня ефективність. Добре пом'якшує шкіру. 397 300
чистик EXTREME У складі є абразив, тому бруд відмивається добре. Підходить, скоріше, для пересічних автовласників. 200 100

Як вибирати очищувальну пасту для рук

Існує кілька простих правил, за якими необхідно підбирати пасту для забруднених рук. Перше - якісне очищуючий засіб не повинно містити розчинників. Так, ці хімічні сполуки непогано борються із забрудненнями, проте вони шкідливі для людської шкіри (та й усього організму, в тому числі їх пари шкідливо вдихати). Деякі ефективні очищаючі пасти для рук містять абразивні елементи, в ролі яких виступає деревне борошно, а просто кажучи тирса. Абразивна паста дозволяє швидше і ефективніше видаляти будь-які відкладення на шкірі. Особливо абразивні добавки важливі для відмивання від шкіри герметика . Як правило, звичайні пасти з цією функцією не справляються.

Що стосується кремів для очищення рук, то тут обов'язково потрібно поцікавитися рівнем їх кислотності, тобто, числом рН. В ідеалі воно повинно бути нейтральним, щоб не дратувати шкіру і не викликати алергічних реакцій, захищати її від виникнення дерматологічних захворювань. Крім цього, гель для очищення рук повинен мати зволожуючий, обезжирюючих і дезінфікуючий ефект. В даний час виробники миючих паст і кремів для миття рук випускають свої кошти з повністю біорозкладаних речовин, тому вони нешкідливі для екології.

Також при виборі тих чи інших паст і кремів потрібно пам'ятати що вони не повинні:

 • сушити шкіру;
 • залишати на поверхні шкіри скалки;
 • містити частинки піску, які потрапляють в шкірні пори і закупорюють їх;
 • містити розчинники, оскільки останні шкідливі для шкіри і людського організму в цілому.

Більшість миючих паст для очищення рук фасуються в невеликі упаковки об'ємом 50, 100 або 200 грамів / мл (хоча це значення може і відрізнятися). Незважаючи на відносно невеликий обсяг якісної пасти вистачає на досить тривалий період навіть при її інтенсивному використанні. Це також потрібно враховувати при виборі, особливо якщо ціна очищає пасти для рук досить висока. У цьому випадку має сенс розглянути варіант самостійного виготовлення засобів для чищення рук.

Популярні пасти для чищення рук

В інтернеті можна знайти багато суперечливих відгуків про ті чи інші засоби для очищення рук. Одні і ті ж засоби можуть як показати свою ефективність в одних випадках, так і повністю «провалитися» в інших. Найчастіше це обумовлено умовами застосування, тобто, які саме забруднення необхідно прибрати, використанням води різної жорсткості, її температури, терміну зберігання пасти і так далі. Крім цього, на жаль, в магазинах мають місце підробки паст, незважаючи на їх відносно невисоку вартість.

На підставі відгуків і коментарів в інтернеті нашою командою було складено своєрідний рейтинг очищувальних засобів для рук, який допоможе вам зорієнтуватися і підібрати для себе очищувальну пасту або крем, що оптимально підходить для вас. У списку представлені як вітчизняні виробники паст так і зарубіжні. Зверніть увагу, що в зв'язку з великою різноманітністю подібних засобів в деяких регіонах країни їх асортимент може мати відчутні відмінності. Тому якщо ви користувалися тим чи іншим засобом, якого немає в рейтингу, - залиште свій коментар нижче. Цим ви допоможете іншим автовласникам.

Mannol Auto Master

Mannol Auto Master

Позиціонується як гель для чищення рук з абразивними елементами. Найчастіше використовується як професійний засіб, в тому числі в автосервісах і станціях технічного обслуговування. До складу входить ізопарафінових вуглеводень, нетоксичні ПАР, а також гліцерин, який благотворно впливає на людську шкіру. Виробляється на території Німеччини, експортується в багато країн світу.

Виробник стверджує, що гель для чищення рук «Маннол» здатний видаляти з шкірної поверхні жир, масло і смолу. Реальні тести кошти працівниками СТО показали, що гель дійсно досить ефективно відмиває навіть сильно забруднені руки. На дотик відчуваються абразивні частинки. Тому він цілком рекомендований як для пересічних автовласників, так і для майстрів, що займаються ремонтом автомобілів на постійній основі.

Реалізується в різних упаковках, проте найпопулярніший обсяг - 500 мл. Артикул такої упаковки - 4036021955605. При всіх позитивних відгуках про це засобі все ж він має суттєвий недолік - високу ціну. Станом на осінь 2018 року вона становить приблизно 250 рублів за упаковку зазначеного обсягу.

1

Liqui Moly Flussige Hand-Wasch-Paste

Liqui Moly Flussige Hand-Wasch-Paste

Засіб Liqui Moly виглядає як рідка паста для очищення рук. Має в своєму складі абразивні частинки, що підвищує ефективність її роботи. Виробник кошти відома німецька компанія. В описі зазначено, що паста здатна впоратися з навіть з трудноудаляємиє забрудненнями, такими як фарба, масло, гальмівна пил та інше. Протестована дерматологами, тому не шкодить людській шкірі.

Очищаюча паста для рук «Ликви Моли» випробовувалася співробітниками авторитетного вітчизняного видавництва «За кермом». Тести показали її надзвичайну ефективність в боротьбі навіть з сильними забрудненнями. Тому засіб однозначно рекомендовано до покупки як рядовим автовласникам, так і працівникам СТО. Єдиний недолік пасти - дуже висока вартість.

Реалізується в упаковці з популярним об'ємом, рівним 500 мл. Її артикул - 8053. Ціна на даний момент становить близько 550 рублів.

2

Astrohim АС-210

Astrohim АС-210

Астрохім це вітчизняний (російський) крем для очищення рук з абразивом. Позиціонується як професійний засіб, тому може бути використаний і в СТО і в автосервісах. В описі зазначено, що за допомогою засобу можна позбутися від трудноудаляємиє і глибоко в'їдаються забруднень, в тому числі консистентних мастил, масел, фарб (включаючи і друкарську), нагару, дьогтю, іржі, сажі, смоли і так далі. Крем має приємний апельсиновим ароматом, і руки після обробки пахнуть так само.

До складу засобу входить гліцерин, пом'якшувальний шкіру та антисептичні компоненти, які надають засобу бактерицидні властивості. Після обробки шкіри видаляється з її поверхні за допомогою дрантя або серветок, не вимагає ополіскування рук водою.

Тести даного засобу також були проведені авторитетним авто виданням. Його результати показали, що абразивні частинки дійсно відчуваються на дотик, і допомагають ефективно видаляти навіть сильні забруднення. Тому крем «Астрохім АС-210» може бути використаний як засіб для професійного очищення рук, тим більше з огляду на його відносно низьку ціну і можливість застосування для миття рук без води.

Реалізується в невеликій упаковці об'ємом 250 мл. Її артикул - AC210. Радує невелика ціна засоби, що становить близько 100 рублів.

3

Astrohim АС-210

Pingo «Чистий зірка»

Ще одне вітчизняне засіб, яке позиціонується як паста для ефективної чистки рук автомобілістів. Так, його можна вдало застосовувати для видалення слідів масел, мастил, друкарської фарби, графіту, плиткового клею, бітуму, сажі, антикорозійних матеріалів, виробничого пилу, бруду і так далі. До складу засобу входять антисептичні речовини, що запобігають алергічні реакції і сушіння шкіри.

Реальні тести кошти Pingo показали його досить високу ефективність у видаленні забруднень. Абразивні частинки, наявні в складі пасти, дуже добре відмивають бруд. Тому засіб однозначно рекомендовано до покупки, тим більше з огляду на його невисоку ціну. Єдиний умовний недолік, який був відзначений при випробуваннях, - наявність на поверхні шкіри якогось жирного нальоту після застосування засобу.

Паста Пінго Чистий зірка реалізується в різних упаковках, найбільш популярною з яких є маленький тюбик об'ємом 200 мл. Артикул цього товару - 850808. Ціна такого тюбика становить близько 100 рублів.

4

RUNWAY RW1469

RUNWAY RW 1 469

Також є вітчизняною розробкою, являє собою крем-очисник рук з абразивом. Призначений для видалення з поверхні шкіри нафтопродуктів, масел, мастил і жирів. До складу крему входять пом'якшувальні шкіру добавки, тому він сушить шкірні покриви і не викликає алергічних реакцій. В інструкції вказується, що розтирати засіб в руках потрібно близько однієї хвилини, після чого змити великою кількістю води і протерти руки дрантям або серветками.

Тести використання крему очищувача для рук «Ранвей» показали його високу ефективність в боротьбі з сильними забрудненнями. Тому він цілком може конкурувати з його більш дорогими закордонними аналогами і використовуватися як автомайстра, так і в побуті. На дотик крем дуже приємний, абразивні частинки трохи очувствуются на шкірі. Єдиний зазначений недолік - відчуття деякої жирності на шкірних покривах рук.

Реалізується в тюбику об'ємом 200 мл. Артикул такої упаковки - RW1469. Її середня ціна складає близько 125 рублів.

5

Sapfire SPK-0710

Sapfire SPK-0710

Крем-очищувач рук з абразивом Sapfire SPK-0710 також є російською розробкою. Призначений для видалення з поверхні шкіри сажі, графітного мастила, вугілля, бітуму, масел, нафтопродуктів та іншого. До складу засобу входять поліетиленові мікрогранули, які відіграють роль абразивних частинок, поверхнево-активні речовини, вазелінове масло, консервант, вода. Доведено, що крем не має шкідливого впливу на шкіру рук, не викликає свербіння і лущення.

Тести в реальних умовах показали дуже високу ефективність крему-очищувача. Дуже відчувається вплив абразивних частинок, тому іноді при сильному натисканні розтирати засіб не завжди приємно. Однак це компенсується тим, що крем видаляє всі забруднення, а після його використання на шкірі не залишається жирної плівки, руки дуже чисті.

Реалізується в тюбику масою 115 грамів. Артикул такої упаковки - SPK-0710. Її ціна - близько 120 рублів.

6

Гель для очищення рук «ХОРС»

Гель для очищення рук «ХОРС»

Чергове засіб з Російської Федерації (а саме з Санкт-Петербурга). Є гелем подвійної дії, який не тільки очищає, але і пом'якшує шкіру рук. До складу засобу входять дрібні гранули, що сприяють вилученню бруду з пор. Крім цього, в нього входять поверхнево-активні речовини, що пом'якшують добавки, скраби, ароматизатор «лимон» (завдяки чому гель має приємний лимонний аромат) і барвники. Після застосування засобу його можна видалити з рук за допомогою води або в її відсутності просто стерти ганчіркою або серветками.

Тести показали досить непогані результати його використання. Він дійсно дбайливо ставиться до шкіри і пом'якшує її. Єдиний виникає питання - наявність у складі скрабу. Насправді схоже, що його там немає або він знаходиться в дуже обмеженому або размолотом стані. Зверніть увагу, що зберігати гель для очищення рук «ХОРС» допускається при температурі вище нуля градусів за Цельсієм, тому його не можна залишати на зберігання в неопалюваному гаражі або майстерні.

Фасується в різні упаковки, однак найбільш поширений невеликий флакон об'ємом 200 мл. Його артикул - CL1011. Ціна становить близько 80 рублів.

7

STEP UP SP4907

STEP UP SP4907

Очищувач рук STEP UP SP4907 проводиться на території США. Відрізняється своєю екологічністю і дуже дбайливим ставленням до шкіри рук. До його складу входять вода, пави, вазелін, пропіленгліколь, ефіри, нейтралізатори, консерватори, вітаміни, масла і інші елементи. Крім цього, в його складі немає розчинників. Традиційно призначений для очищення рук від різних забруднень типу салідол та інших машинних мастил.

Реальні тести показали, що очищувач «Степ Ап» має непогані (але не видатними) миються властивостями, тому підійде скоріше для пересічних автовласників. З сильними забрудненнями він може не впоратися, або впоратися далеко не з першого разу. Велике наявність хімічних елементів призводить до того, що в деяких випадках майстри після ремонту авто від очищувача відчували сухість шкіри, а бруд біля нігтів не відмивається з першого разу.

Продається у флаконі об'ємом 444 мл. Артикул такої упаковки - SP4907. Її ціна становить близько 100 рублів.

8

GOJO Orange pumice

GOJO Orange pumice

Очищувач рук з абразивом від американської компанії GOJO Industries призначений для видалення з шкірної поверхні рук липких речовин, мастило, шпаклівку, бітум, сажу та інші забруднення. Його можна використовувати як з водою, так і без неї. В останньому випадку з рук засіб потрібно видалити за допомогою серветки або дрантя. До складу очищувача входять вода, парафін, талеві та неорганічні масла, пави, алое, вазелін, ароматизатор «апельсин» та інші елементи.

Тести показали результати вище середнього по видаленню забруднень з рук. Ароматизатор після видалення очищувача з рук також видаляється разом з ним. Відзначається, що засіб дуже сприятливо діє на шкірні покриви, не тільки очищаючи, але і пом'якшує їх. Однак незважаючи на це, до професійних засобів даний очищувач навряд чи можна віднести. Він, скоріше, підійде для використання в гаражі або в побуті.

Реалізується в баночці об'ємом 397 мл. Артикул такої упаковки - 095502. Ціна досить висока, близько 300 рублів.

9

чистик EXTREME

чистик EXTREME

Вітчизняна паста для очищення рук від трудносмиваемих забруднень. Призначена щоб видаляти з шкірних покривів бітум, фарбу, мастило, масла, сажу і так далі. До складу пасти входять поверхнево-активні речовини, а також елементи, що захищають шкіру. Плюс до всього в ній є елементи скрабу, які виводять бактерії з шкірних пір.

Реальні тести показали досить високу ефективність роботи складу. У складі відчуваються частинки абразиву, тому бруд відмивається досить добре. Проте наголошується, що «чистиками» дуже важко (якщо взагалі можливо) відмити герметик. У таких випадках краще вдатися до інших складам. В цілому ж, цю пасту для чищення рук цілком можна рекомендувати якщо не для використання на професійних СТО, то вже для гаража точно.

Реалізується в різних упаковках - по 5 грамів, 200 і 450 мл, 1,8 і 2 літри, 9 кілограм. Артикул найбільш поширеною упаковки об'ємом 200 мл - 6201. Ціна його становить близько 100 рублів.

10

Інші поширені засоби

У попередньому розділі були перераховані найбільш ефективні і популярні серед автовласників кошти з очищення рук. Однак в даний час їх асортимент на ринку дуже широкий, і постійно змінюється, тобто, з'являються нові склади, які витісняють більш старі. Крім цього, асортимент може залежати від регіону країни, на що впливає логістика.

Нижче представлений список інших популярних очищувачів рук, ефективність яких може значно відрізнятися. Проте, сподіваємося, що інформація буде корисною для автолюбителів і допоможе підібрати найкращий засіб для очищення рук.

 • SOLOPOL / «СОЛОПОЛ» . Паста для очищення з абразивним ефектом. Є ароматизовані і не ароматизовані варіанти. Призначена для видалення старих масел, мастильних речовин, графіту, металевого пилу, сажі і так далі. Перед застосуванням прочитайте інструкцію! Наносити пасту потрібно на сухі забруднені руки!
 • Dr. Max . Паста для особливо забруднених рук з гліцерином. З її допомогою можна позбутися від мастила, масла, іржі, барвників та іншого. Відзначається середня ефективність засобу, з сильно в'їдаються забрудненнями вона справляється слабо. Тому підходить, скоріше, для гаражного використання.
 • «АвтоМастер» . Це очищувач рук, що представляє собою концентровану миючу пасту з піском. Дозволяє позбутися від легких забруднень - бруду, масла, жиру і так далі. Має нейтральне значення рН, тому не шкодить кожному покрову рук.
 • Power Wash . Спеціалізована паста для миття рук з ароматом яблука. Призначена для видалення мазуту, бітуму, фарби, чорнила та іншого з поверхні шкірного покриву. До складу пасти входять пом'якшувальні компоненти і гліцерин, тому паста не шкодить шкірі. Реалізується в упаковках різних обсягів.
 • Grass Vita Paste . Засіб для очищення рук від сильних забруднень. Видаляє мазут, мастила, масла, сажу, барвники та інше. До складу входить гліцерин і антисептичні елементи. Має в своєму складі ароматизатор. Деякі автовласники відзначають низьку ефективність даної мастила. Однак це, скоріше, залежить від ступеня забрудненості і часу дії пасти.
 • «Корунд» . Чистяча паста для рук від індустріальних забруднень. Середнє по ефективності засіб, яке підійде лише для використання в гаражі і майстерень.
 • MA-FRA Pole Position . Відзначається висока ефективність засобу, проте недоліком є його висока ціна (близько 300 рублів). У своєму складі має абразивні частинки. Тести показали, що паста може відмити не тільки масло, жири та інше, а й герметик. Так що, однозначно рекомендований до покупки.
 • BBF . Чистяча паста для рук. Має густу консистенцію з абразивними частинками. Засіб відрізняється середньою ефективністю. Воно досить легко видаляє масло і жир, однак з герметиком впоратися не в змозі.
 • 3М GLASS WIPES . В даному випадку ми маємо справу не з очищувачем рук, а з серветками для очищення стекол. Однак деякі автовласники використовують їх саме для чищення рук зважаючи на їх дуже високу ефективність. Вони без проблем відмивають бруд, жир, масло і навіть герметик. Додаткова зручність полягає в тому, що після обробки є чим витерти руки.
 • «Чистик» UNIVERSAL . Відрізняється від наведеного вище його аналога тим, що в складі даного засобу немає абразивних частинок, а це знижує ефективність його роботи, зокрема, з його допомогою можна позбутися від герметика. Середні ж забруднення від масла або жиру за допомогою даної пасти можна легко подолати.
 • MA-FRA Pole Fluid . Має в своєму складі пемзу, яка збільшить миючу ефективність. З жирами, брудом і маслами справляється добре, а ось з герметиком - немає. З недоліків варто відзначити високу ціну.
 • MA-FRA MANIBEL . Одне з найбільш ефективних засобів. За консистенцією схоже на мокрий пісок. Легко відмиває застарілі плями масла, жиру, бруду і навіть герметика.
 • Permatex Blue Label . Середній за показником ефективності, не має абразивних частинок. З маслянистими забрудненнями справляється без проблем, а от з герметиком - немає.
 • 3ton . Теж є середнім по ефективності очищувачем рук. Добре справляється з жиром, маслами, індустріальної пилом, іржею, мазутом. З герметиком впоратися не в змозі.

висновок

При виборі того чи іншого засобу має сенс не тільки звертати увагу на ціну і кількості пасти в упаковці, але і почитати відгуки автовласників, які раніше користувалися ім. Також необхідно уважно прочитати склад засобу, опис його дії як на забруднення, так і на шкіру рук. Однак перераховані в рейтингу пасти і креми для очищення шкіри зарекомендували себе з позитивного боку, тому однозначно рекомендовані до покупки як звичайним автовласникам в гараж або салон машини, так і майстрам, які займаються ремонтами машин професійно.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found