Рейтинг кращих передпускових підігрівачів двигуна

Передпусковий підігрівач двигуна дозволяє нагрівати силовий агрегат з тим, щоб не тільки забезпечити його більш легкий пуск, але і знизити навантаження на акумуляторну батарею, стартер, а також труться пари всередині самого мотора. В даний час існує два основних види передпускових підігрівачів двигуна. Перший - автономний рідинний, що працює на паливі. Другий тип - електричний, що працює від побутової електричної мережі напругою 220 В або штатних 12В бортсети.

зміст:

 • Робота рідинного підігрівача
 • Опис електричних підігрівачів
 • Популярні автономні підігрівачі
 • Кращі електричні підігрівачі

опалювачі

Як у автономного, так і у стаціонарного підігрівачів є свої особливості, переваги і недоліки. Тому перед тим як відповісти на питання про те, який поставити передпусковий обігрівач двигуна, необхідно додатково ознайомитися з їх описами і особливостями. Далі є список популярних передпускових підігрівачів, який допоможе автолюбителям вибрати найбільш підходящий для нього зразок. А виходячи з можливостей, встановити кращий підігрівач, порівнявши показники кожного.

Рідинний підігрівач двигуна

Рідинний автономний апарат є по статистиці найпопулярнішим типом передпускових підігрівачів двигуна. По суті, він являє собою додатковий опалювач, що працює безпосередньо на бензині або солярці (на тому ж паливі, що і сам мотор). Пристрій являє собою електричний нагрівач на основі керамічного штифта, який, в свою чергу підключений до штатної акумуляторної батареї. Завдяки своїм фізичним особливостям для досягнення високої температури розжарення кераміці не потрібен великий струм.

Інший агрегат системи - додатковий насос, який качає паливо з бака в камеру згоряння, де вона підпалюється завдяки зіткненню з згаданим розпеченим штифтом. Отримане тепло передається на теплообмінник. З іншого його боку за допомогою насоса прокачується антифриз двигуна автомобіля, таким чином нагріваючись. Позитивною рисою такого рідинного підігрівача двигуна є те, що теплий антифриз природним чином прокачується і до радіатора штатної грубки. Це дозволяє підігріти не тільки мотор, але і внутрішній обсяг машини. Причому вентилятор салону включається не відразу, а лише коли температура антифризу досягає приблизно + 30 ° С (точна температура різниться у конкретних моделей).

Коли температура антифризу досягне приблизно + 70 ° С (знову ж таки, залежить від конкретної моделі), передпусковий підігрівач двигуна 12 Вольт, як іноді називають його автолюбителі, переходить в так званий половинний режим, тобто, знижує потужність, а потім і зовсім переходить в режим очікування. Якщо температура антифризу знизилася приблизно на 20 ° С від оптимальної, тоді підігрівач включається знову, і запускається новий цикл.

Користуватися рідинним підігрівачем двигуна фахівці рекомендують з моменту, коли температура навколишнього повітря знижується до + 5 ° С. Це обумовлено тим фактом, що зазори у холодного двигуна більше, ніж у прогрітого, а значить і знос між його труться парами буде вище. Відповідно, чим нижче температура старту двигуна, тим знос його деталей буде вище. Зазори вирівнюються повністю при температурі приблизно + 90 ° С. Відповідно, використання підігрівача двигуна дозволяє значно знизити знос мотора, особливо в холодну пору року.

Витрата палива автономного рідинного підігрівача двигуна становить близько 600 ... 700 мл на годину.

Додатковим його плюсом є автономність управління (по таймеру в салоні, дистанційному управлінню чи модулю GPS). Зверніть увагу, що установка рідинного підігрівача двигуна працюючого на паливі досить складна і відповідальна. Зокрема, не можна допускати всмоктування повітря в систему, що може привести до виходу з ладу системи і навіть загоряння. Тому бажано виключити самостійний монтаж даної системи, і отримати відповідні роботи майстрам в автосервісі. Це тим більш актуально, оскільки при страховці машини страхові агенти завжди враховують наявність в конструкції машини підігрівача , і відповідних документів на їх установку (хто, коли і де встановлював). І в разі настання страхового випадку це може створити додаткові неприємності для власника автомобіля.

Необхідно врахувати, що робота рідинного підігрівача має на увазі використання електричної енергії від акумуляторної батареї. Звідси випливає зробити наступні висновки:

 1. Акумулятор повинен бути якщо не новим, то хоча б в хорошому технічному стані, тобто, нормально тримати заряд / розряд.
 2. Акумулятор попередньо повинен бути добре заряджений, оскільки навіть за кілька хвилин роботи підігрівача він може значно розрядити батарею, через що неможливо буде запустити навіть теплий двигун.
 3. Акумулятор повинен мати хорошу резервну ємність, тобто, час роботи без підзарядки від автомобільного генератора.

Рейтинг кращих акумуляторів для авто

При виборі хорошого авто акумулятора необхідно враховувати багато факторів. Зокрема, його тип, значення ємності, струм холодної прокрутки, бренд, ціну. 2020 року кращими акумуляторами є

Детальніше

Якщо прогрів пройшов в штатному режимі, і вдалося запустити двигун, то не варто відразу ж рухатися з місця. Пам'ятайте, що масло в коробці передач і різних системах (наприклад, в Шрусах, підшипниках) холодне і густе. Тому потрібен певний час постояти на місці з тим, щоб дати цим технологічним рідин стати більш текучими. Ну а перші кілометри шляху в морозний час бажано їхати в неспішному режимі і на невеликих оборотах двигуна.

Підсумовуючи інформацію, слід зазначити, що автономні рідинні підігрівачі двигуна мають наступні переваги:

Окремі вузли автономного та електричного підігрівачів

 1. Автономність, тобто, вони не залежать ні від яких зовнішніх джерел живлення, їх можна використовувати на будь-який стоянці.
 2. Висока ефективність роботи, при цьому допускається циклічна робота для підтримки температури антифризу в заданому діапазоні.
 3. Зручність використання, наявність декількох режимів управління (залежить від комплектації конкретної моделі).

Однак у цих агрегатів є і недоліки:

 1. Робота підігрівача має на увазі наявність хорошого, зарядженого, акумулятора. Якщо він старий і не тримає заряд, то або потрібно відмовитися від використання приладу, або замінити АКБ.
 2. Складність установки. При цьому обов'язково потрібно дотримуватися не тільки правила техніки безпеки, але і правильність установки. Добре було б проводити монтаж в спеціальному автосервісі.
 3. Висока вартість апаратури.
Зверніть увагу, що згідно з Європейської угоди про міжнародні перевезення, не можна встановлювати автономні передпускові підігрівачі двигуна на автомобілі, призначені для перевезення небезпечних вантажів.

Електричний передпусковий підігрівач двигуна

В даному випадку конструкція електричного підігрівача має на увазі, що він просто буде врізаний в систему охолодження, і, розжарюючись, буде нагрівати охолоджуючу рідину. Причому працює прилад від побутової мережі напругою 220 Вольт. Вилка підігрівача, як правило, захована в спеціальній ніші в районі бампера автомобіля. Відповідно, для його роботи потрібен доступ до побутової розетки. У наявності перша незручність. Другий недолік полягає в тому, що в даному випадку прогрівається лише безпосередньо двигун, а салон залишається холодним.

Однак існують комплекти передпускових підігрівачів двигуна 220 В, куди входять додаткові «плюшки». Зокрема, багато виробників додатково пропонують теплової нагрівальний модуль з вентилятором для обігріву салону. Зазвичай він працює до початку роботи штатної автомобільної грубки. Інший корисний елемент - підзарядка акумулятора. Процес зарядки походить від зовнішнього джерела, і це тільки сприяє подальшому легкому пуску двигуна, та й будь-який АКБ це не зашкодить. У самих «крутих» варіантах в комплекті є пульт дистанційного керування з таймером. Однак в цьому випадку необхідно розуміти, що пульт самостійно не підключити дроти до розетки, тому їх потрібно поєднувати попередньо самому, а дистанційно відбувається лише управління системою.

Існують різні моделі підігрівачів, які і працюють в різних умовах. Тому і час нагрівання охолоджуючої рідини у них буде різним. В середньому ж за півгодини часу нагрівальний прилад здатний розігріти холодну рідину до температури + 50 ° С ... + 90 ° С.

З точки зору безпеки електричний підігрівач набагато більш безпечний, ніж автономний. Однак перераховані вище попередження справедливі і для нього. Бажано, щоб система мала керуючий таймер і зворотний зв'язок по температурі (відключала нагрівальний елемент при досягненні максимально заданого температурного рівня, і включала його знову при досягненні мінімально встановленої). Якщо ж контролюючих приладів немає, то необхідно обов'язково періодично стежити за процедурою нагріву, оскільки завжди існує ризик перегріву двигуна і навіть його загоряння внаслідок цього!

Так само як і в попередньому випадку після старту двигуна рух має бути помірним щоб технологічні рідини в різних системах автомобіля стали більш текучими, і не зношується відповідні виконавчі механізми.

До переваг передпускового підігрівача двигуна 220 В відноситься:

 1. Чи не розряджається штатний автомобільний акумулятор.
 2. Чи не витрачається паливо з бака.
 3. Низька ціна в порівнянні з автономним підігрівачем, базова комплектація доступна практично для будь-якого автовласника.
 4. Простий монтаж, з якої можна впоратися і своїми руками.

З недоліків електричного підігрівача слід зазначити лише обов'язковість наявності побутової електричної розетки в безпосередній близькості до автомобіля (зазвичай через подовжувач, але це все одно «прив'язує» машину до конкретного місця). Саме цей недолік і накладає відбиток на особливості використання електричного передпускового підігрівача автомобільного двигуна. Його найчастіше використовують в гаражних умовах. Можна, звичайно розмотати перенесення на автостоянці або з вікна квартири, проте це доставляє очевидні незручності.

Кращі автономні підігрівачі двигуна

Редакцією нашого сайту було зроблено огляд передпускових підігрівачів двигуна, які найбільш популярні у вітчизняних автолюбителів. У нього були включені як автономні, так і електричні підігрівачі. Рейтинг не носить комерційного характеру і не рекламує жоден представлений в ньому прилад. Мета даного списку полягає в тому, щоб допомогти автовласникам відповісти на питання - який краще передпусковий підігрівач двигуна. Почнемо огляд з автономних підігрівачів, як найбільш поширених.

WEBASTO Thermo TOP E / Thermo TOP C

Підігрівачі німецької компанії WEBASTO є лідерами в даному сегменті ринку. Серед її продукції є підігрівачі в різній комплектації з різним програмним забезпеченням. Одними з найпопулярніших моделей є Thermo TOP E і Thermo TOP C. Забігаючи наперед, варто зазначити, що ці варіанти відрізняються лише вихідною потужністю. У ТОР Е вона становить 4,2 кВт, а у ТОР С - 5,2 кВт. Відповідно, ТОР Е рекомендується встановлювати на машини малого і середнього класу (об'єму двигуна), а ТОР З можна встановлювати на великі мотори, наприклад, на позашляховики.

WEBASTO Thermo TOP E

Передпусковий підігрівач «Вебасто» працює за класичною, описаної вище, схемою. Насос охолоджуючої рідини в примусовому порядку прокачує нагріте антифриз по системі. Електронна частина підігрівача відрізняється високим ступенем автоматизації. Зокрема, вона автоматично вмикає вентилятор пічки салону при наборі достатньої температури охолоджуючої рідини. Крім цього, програмне забезпечення налаштоване таким чином, що забезпечує максимальну безпеку роботи системи. Зокрема, вона діагностує загальний стан системи, і не запускається в разі обриву проводів, шлангів, виходу з ладу насоса і так далі. Тобто, за рівнем безпеки це одна з кращих систем.

В штатній комплектації є безпосередньо підігрівач, циркуляційний насос, міні-таймер і пульт дистанційного керування. Потужність системи ТОР Е - 22 Вт, а ТОР С - 32 Вт, які вони беруть від акумулятора автомобіля. Це можна порівняти з роботою однієї лампи ближнього світла. Об'ємний потік циркуляційного насоса - 500 літрів на годину (значення противодавления - 0,14 бар). Може використовуватися для бензинових і дизельних двигунів (при покупці необхідно звертати увагу на виконання). Витрата палива в режимі повного завантаження становить: для бензину - 0,57 / 0,67 літра на годину (ТОР Е / ТОР С), для дизельного палива - 0,47 / 0,59 літра на годину. Маса підігрівача - 3,2 кг. Встановлюються тимчасові рамки роботи - 10 ... 60 хвилин. У базовій комплектації обігрівач запускається автоматично, на підставі інформації, отриманої від наявного таймера.

Зверніть увагу, що існує додаткова опція (перемикач «зима / літо»), що дозволяє використовувати його в теплу пору року для зниження температури повітря в салоні (замість кондиціонера). Це можна робити за рахунок включення вентилятора і провітрювання салону. У більш «просунутих» версіях підігрівач комплектується пультом дистанційного керування, що працює на відстані до 500 ... 600 метрів. Одна з модифікацій пульта - Telestart, повідомляє автовласникові, чи дійшов сигнал до виконавчих органів чи ні.

Підігрівачі «Вебасто» відповідають європейським вимогам безпеки, однак їх монтаж краще доручити працівникам автосервісу. А використовувати їх потрібно або на відкритому повітрі або в приміщенні з хорошою примусовою вентиляцією. Гарантія на виріб становить два роки з моменту установки на автомобіль. Єдиний недолік даного приладу - висока ціна.

В даний час у продажу частіше зустрічається більш сучасна версія підігрівача від компанії «Вебасто» - WEBASTO THERMO TOP EVO START. Вони є для бензинових і дизельних двигунів. Артикул підігрівача для бензинового двигуна - 1325916A. Артикул підігрівача для дизельного двигуна - 1325915A. Середня ціна бензинового підігрівача станом на літо 2020 року становить близько 39 тисяч рублів, а дизельного - близько 33 тисяч рублів.

EBERSPACHER HYDRONIC S3

Група компаній Eberspächer випускає різне опалювальне обладнання для автомобілів різних габаритів і потужностей, в тому числі, підігрівачі двигуна. Зокрема, для легкових автомобілів є серія Hydronic S3. У неї входять чотири підігрівача - B4E і B5E для бензинових двигунів, і D4E і D5E - для дизельних двигунів. Всі вони працюють від акумулятора напругою 12 Вольт. Регулювання вихідної потужності - безступінчасте. Маса у них однакова і становить 2 кілограми. Габаритні розміри також однакові - 215 мм × 91 мм × 124 мм. Продуктивність рідинного насоса у них - 600 літрів на годину.

Інші технічні характеристики за моделями:

EBERSPACHER HYDRONIC S3

 • B4E . Теплопродуктивність - 1,8 ... 4,3 кВт. Потужність без насоса - 24 Вт, з насосом 42 Вт. Витрата палива - 0,57 літра на годину.
 • B5E . Теплопродуктивність - 1,8 ... 5,0 кВт. Потужність без насоса - 32 Вт, з насосом 50 Вт. Витрата палива - 0,67 літра на годину.
 • D4E . Теплопродуктивність - 1,3 ... 4,3 кВт. Потужність без насоса - 24 Вт, з насосом 42 Вт. Витрата палива - 0,53 літра на годину.
 • D5E . Теплопродуктивність - 1,3 ... 5,0 кВт. Потужність без насоса - 32 Вт, з насосом 50 Вт. Витрата палива - 0,59 літра на годину.

Передпускові підігрівачі двигуна «Гідронік» відрізняються високим коефіцієнтом корисної дії та простотою експлуатації. Прилад працює за класичним, описаного вище, методу. З його допомогою можна прогріти охолоджуючу рідину, а також салон авто. У тому числі позбутися від криги на стеклах. При запуску підігрівач бере від акумулятора 135 Вт потужності.

Управління підігрівачем виконується через електронний блок. Крім безпосередньо управління він призначений для відстеження аварійних ситуацій і відключення приладу. Так, допустимий діапазон робочої напруги від акумулятора становить 10,5 ... 16 Вольт, при виході напруги за вказані межі підігрівач відключається. Аналогічно з тиском, при перевищенні тиску понад 2,5 бар прилад відключається в аварійному режимі. Допустима температура навколишнього середовища для включеного підігрівача повинна знаходитися в межах від -40 ° C до + 60 ° C для бензинових підігрівачів і від -40 ° C до + 80 ° C - для підігрівачів, призначених для установки на дизельні двигуни.

Зверніть увагу, що передпускові підігрівачі «Гідронік» чутливі до якості використовуваного палива. Зокрема, в бензинових подогревателях не можна застосовувати етанол Е85. Що стосується дизельних підігрівачів, то зниженні температури навколишнього повітря до -20 ° C і нижче обов'язково необхідно використовувати так звану зимову солярку. Також не можна з дизельними підігрівниками використовувати біодизель.

Опалювачі «Гідронік» відрізняються простотою і зручністю управління. Крім безпосередньо пульта управління також можна використовувати додаткову телефонну систему дистанційного керування EasyStart Text +. З її допомогою підігрівачем можна керувати за допомогою тонального набору, SMS-повідомлень або за допомогою спеціального мобільного додатку. Однак система телефонного управління в базову комплектацію не входить, і її необхідно купувати окремо.

Кожен з перерахованих підігрівачів має свій артикул. Зокрема, B4E -201963050000, B5E - 201952050000, D4E - 252694050000, D5E - 252652050000. У продажу додатково також є монтажний комплект, який купити за номером артикулу - 252652800000. Середня бензинового підігрівача в базовій комплектації - 25 тисяч рублів, а дизельного - близько 34 тисяч рублів за станом на літо 2020 року.

Теплостар 14ТС

Вітчизняні опалювачі «Теплостар» виробляються в місті Самара, і є конкурентам аналогічним зарубіжним зразкам. В даний час випускається кілька подібних приладів. Перший - Теплостар 04ТС - призначений для установки на бензинові двигуни. Другий - Теплостар 14ТС-Mini-GP (є більш сучасною, вдосконаленої і зменшеною версією популярного підігрівача Теплостар 14ТС-10). Він призначається для установки і роботи з дизельними двигунами.

Бензиновий підігрівач Теплостар 04ТС працює за класичним принципом, описаного вище. Тобто, з його допомогою можна підігріти охолоджуючу рідину двигуна і повітря в салоні автомобіля. Максимальна опалювальна потужність приладу складає 4 кВт. Споживана потужність - близько 65 Вт від акумулятора. Робоча напруга підігрівача - 16 В / 12 В / 10 В (максимальний / номінальний / мінімальний режими). Зверніть увагу, що при роботі в максимальному режимі приладу потрібна велика напруга. Тому для забезпечення його нормальної роботи необхідно встановити в машину якісний акумулятор і постійно підтримувати його в повністю зарядженому стані. Або ж експлуатувати підігрівач лише в номінальному або мінімальному режимі (номінального буде цілком достатньо). Продуктивність електронасоса - 680 літрів на годину.Витрата бензину - 600 мл на годину. Маса підігрівача з усіма комплектуючими - близько 8 кілограм.

Запускається підігрівач в ручному або автоматичному режимі, електроніка має на увазі використання одного з трьох режимів програмованого запуску. Час роботи одного циклу - 40 хвилин. Діапазон робочих температур - від -45 ° С до + 80 ° С. У теплу пору року з його допомогою можна провітрювати салон. А в профілактичних цілях при жаркій температурі рекомендується включати прилад на 10 хвилин кожен місяць.

Помпа та інші «чорнові» елементи підігрівача монтуються в підкапотному просторі. А пульт управління може кріпитися або на приладову панель ( «настільний» варіант), або в обшивку даху салону в районі лобового скла ( «стельовий» варіант). Керувати приладом можна або зі стаціонарного пульта управління або з пульта дистанційного керування (комплектується опціонально). Пульта дистанційного керування не працює на відстані до 150 метрів, і не має зворотного зв'язку (тобто, невідомо, чи дійшов сигнал до підігрівача, і включився він).

Конструкцією передбачено чотири допустимих робочих положення при установці підігрівача. Однак безпосередньо виробник рекомендує делегувати установку апарату працівникам автосервісу. Підігрівач працює під управлінням електронного блоку з дисплеєм. На ньому відображається інформація про налаштування, а також інформація про можливі поломки. Вони виводяться на екран у вигляді певних кодів, інформацію про яких можна переглянути в документації документації. Також електронний блок стежить за безпечною експлуатацією підігрівача і припиняє його роботу (або не допускає її) в аварійних ситуаціях.

Підігрівач Теплостар 14ТС-Mini-GP - це дизельний аналог описаного вище приладу. Він забезпечує нагрів дизельного двигуна і підігрів інтер'єру автомобіля. За допомогою електронного блоку можна встановити не тільки час запуску підігрівача, але і тривалість його роботи в діапазоні від 40 хвилин до 2 годин. Управління здійснюється або за допомогою стаціонарного, або за допомогою дистанційного блоку управління. Також можливе управління підігрівачем за допомогою мобільного телефону, однак для цього потрібно додатково купити спеціальний модем.

Існують обігрівачі з робочою напругою 12 В і 24 В. Наведемо технічні характеристики 12-вольта приладу, як найбільш поширеного. Видається потужність: максимальна / номінальна / мінімальна - 14/9/4 кВт. Витрата палива: максимальний / номінальний / мінімальний - 1,3 / 1,1 / 0,2 літра на годину. Споживана потужність підігрівача: максимальна / номінальна / мінімальна - 110/95/74 Вт. Маса установки - 16 кілограм.

Ціна бензинового і дизельного підігрівача двигуна приблизно однакова, і за станом на літо 2020 року вона має становить близько 26 тисяч рублів. Дизельний підігрівач можна купити в будь-якому інтернет-магазині по артикулу - SB2630.

Автономний підігрівач двигуна «Бінар-5S»

Автономний підігрівач двигуна «Бінар-5S» проводиться тією ж вітчизняною компанією «Теплостар» з Самари. Може використовуватися на бензинових і дизельних двигунах робочим об'ємом до 5 літрів. Мінімальна температура роботи - -45 ° С. При досягненні температури охолоджуючої рідини, що дорівнює + 85 ° С, підігрівач переходить в режим малої потужності. Через 20 ... 60 хвилин роботи (в залежності від температури охолоджуючої рідини в двигуні) або отримавши примусову команду від автовласника, підігрівач відключається.

Існують різні варіанти виконання, зокрема, для роботи з напругою 12 В і 24 В. У першому випадку витрата палива становить 0,7 літра на годину, в другому - 0,62 літра на годину. При цьому виходить продуктивна потужність становить 5 ± 0,5 кВт. А споживана від автомобільного акумулятора потужність - 42 Вт. Маса всього спорядженого комплекту - 4,8 кг. У комплектацію входять всі кріпильні та інші вироби, необхідні для легкого і швидкого монтажу на його посадочне місце в двигуні. Підігрівач може встановлюватися на будь-які вітчизняні та імпортні машини з відповідним обсягом двигуна, він має для цього всі дозволи і ліцензії.

Перевагою використання підігрівача двигуна «Бінар» є зручність його управління. Так, їм можна управляти за допомогою:

Підігрівач «Бінар»

 • пульт-таймер (традиційно входить в комплект поставки);
 • пульта центрального замка / сигналізації (при наявності відповідного вільного каналу);
 • голосових викликів через мобільні пристрої та відповідні додатки, встановлені на операційні системи iOS, Android;
 • SMS-повідомлень з мобільного телефону;
 • GSM-модему (необхідно докуповувати окремо), в цьому випадку підігрівачем можна управляти теоретично з будь-якої точки планети, де є відповідне покриття.

Електронний блок управління має великий список додаткових команд і блокувань, що забезпечують безпечну експлуатацію пристрою. Зокрема, періодично він проводить самодіагностику, контролює стан електричної і рідинної систем, до яких підключений. В аварійній ситуації він відключається і повідомляє про аварію автовласникові. Заводська гарантія на підігрівач становить 18 місяців. Середня ціна на передпусковий підігрівач - 24 тис. Руб.

Популярні електричні підігрівачі

Далі представлений рейтинг передпускових підігрівачів двигуна, що працюють від побутової розетки напругою 220 В / 50 Гц. Список також носить рекламного характеру.

Передпусковий підігрівач DEFA Warm Up

Передпусковий підігрівач DEFA Warm Up популярний не тільки на території Російської Федерації, а й за її межами. Виробляється в Норвегії однойменною компанією DEFA. Компанія спеціалізується на виробництві таких приладів, і в каталозі її продукції є сотні підігрівачів для конкретних машин. Щоб підібрати підігрівач для вашої машини - перейдіть на офіційний сайт компанії або її представника у вашій країні.

Передпусковий підігрівач DEFA Warm Up

Незважаючи на відмінності в розмірах, конструкція у них однакова. Основу конструкції складають циліндричні і трубчасті нагрівальні елементи Перші вбудовуються в блок двигуна на місця технологічних заглушок, а другі - монтуються в гумові патрубки малого контуру системи охолодження. Однак популярнішим все ж циліндричні моделі. Вони дозволяють підняти температуру охолоджуючої рідини на 40 ... 50 ° С. Додатковою перевагою підігрівачів «Дефа» є можливість придбання в комплекті зарядки акумулятора. Тобто, в процесі нагрівання не тільки розігрівається двигун, але і заряджається АКБ. Це особливо зручно в разі, якщо на вашому автомобілі встановлений «слабенький» акумулятор. Причому зарядний пристрій включається відразу ж після підключення приладу до електричної мережі, незалежно від того,включений підігрівач двигуна чи ні.

Підігрівач двигуна DEFA Warm UP може управлятися одним з трьох способів. Перший - безпосередній або ручний. При цьому обов'язково потрібно контролювати процес нагріву, зокрема, температуру охолоджуючої рідини. Другий - програмований, зі зворотним зв'язком. Зокрема, система підігріву активізується при досягненні температури навколишнього середовища заданого значення (одного з п'яти наданих значень). В цьому випадку відбувається підігрів двигуна, зарядка акумулятора і прогрів повітря в салоні. Третій - дистанційний, за допомогою відповідного пульта.

Установка підігрівача в базовій комплектації не викличе проблем навіть у початківця автолюбителя. Проблема може виникнути хіба що в разі встановлення додаткового обладнання у вигляді зарядного пристрою для акумулятора. У цьому випадку бажано звернутися за допомогою в автосервіс. Гарантія на підігрівач становить 12 місяців.

В інструкції до приладу вказується, що конструкція підігрівача має на увазі використання своїх захисних засобів, зокрема, блокувань і запобіжників. Тому залишати систему увімкненою можна як завгодно довго, при цьому не відбувається перегріву двигуна і це не загрожує неприємними наслідками. Однак, дотримуючись розсудливості, все ж не варто надовго залишати нагрівальний прилад без нагляду і не користуватися ним дуже тривалий час і для «профілактики».

Виходячи з відгуків, знайдених в мережі інтернет, можна зробити висновок про те, що підігрівач DEFA Warm UP є прекрасним рішенням для попереднього нагріву двигуна в гаражних умовах. Єдиним недоліком системи є її висока ціна в порівнянні з вітчизняними аналогами. Але зате зручність використання, якість виконання і надійність на висоті. Як приклад наведемо популярний підігрівач для ВАЗ 2110. Його артикул - 411365. А ціна за станом на вказаний вище період становить близько 4200 рублів.

Передпусковий підігрівач «Северс»

Передпусковий підігрівач «Северс»

Найбільш популярна модель підігрівача «Северс-М» має номер 103.3741. Прилад виробляється компанією «Лідер» на території Російської Федерації, в місті Тюмень. У комплект поставки крім безпосередньо підігрівача входять з'єднувальний шнур, а також монтажний комплект (в залежності від моделі автомобіля). Потужність підігрівача - 1,5 кВт, призначається для установки в двигун робочим об'ємом до 3 літрів. Довжина з'єднувального шнура - 2,2 м, час нагрівання охолоджуючої рідини до температури + 60 ° С - 1,5 ... 2 години (залежить від температури навколишнього повітря), температура відключення терморегулятора - + 85 ° С, температура включення терморегулятора - + 50 ° С, маса підігрівача в комплекті - 0,8 кілограма. Циркуляцією антифризу управляє вбудований клапан. У модельній лінійці таких обігрівачів є і моделі з іншими потужностями, зокрема,1 і 2 кВт.

При виборі зручно, що виробник прямо вказує, для яких машин використовується той чи інший підігрівач. Для цього в каталозі вказується номер комплекту для конкретної машини (або групи машин). Тому перед покупкою необхідно обов'язково ознайомитися з відповідною інформацією на сайті виробника або в інтернет-магазині. У списку каталогу є і універсальний монтажний комплект для автомобілів імпортного виробництва, що не увійшли в каталог.

Режим роботи - ручний і автоматичний. Автоматичний режим виконується на основі електронного програмованого блоку. Можна встановлювати час його включення, а також тривалість роботи - від півгодини до чотирьох годин. При цьому в блоці передбачений контроль за внутрішніми параметрами роботи підігрівача, тому за приладом можна не стежити, в аварійній ситуації він відключиться автоматично. Однак в інструкції чітко вказується, що перед установкою підігрівача і в процесі його експлуатації обов'язково необхідно стежити не тільки за нормальним рівнем антифризу в системі охолодження, але і перевіряти цілісність хомутів і з'єднань з тим, щоб виключити витік охолоджуючої рідини.

Додатковою перевагою передпускового підігрівача двигуна «Северс» є простота його монтажу. В інструкції наводиться покроковий алгоритм, завдяки якому з установкою впорається навіть початківець автолюбитель. Заводська гарантія на прилад становить 2 роки. Судячи з відгуків вітчизняних автолюбителів, цей підігрівач є простим, надійним і недорогим пристроєм, тому він однозначно рекомендований до покупки.

Ціна підігрівача «Северс-М» на вказаний вище період становить близько 3000 рублів.

Електричний підігрівач «Безпритульний»

Ще один стаціонарний електричний підігрівач, що випускається все тієї ж вітчизняною компанією «Лідер» з Тюмені. Даний прилад призначений виключно для двигунів вітчизняних ВАЗів. Зокрема, модель ПЕЖ-МВ-220-051 (напруга - 220 В, потужність - 0,5 кВт) призначена для установки на автомобілі ВАЗ-2108-09 з карбюраторним двигуном, а також на ВАЗ 2110/12 з 16-ти клапанним інжекторним або карбюраторним двигуном.

Підігрівач «Безпритульний»

Встановлюється замість заглушки блоку циліндрів, яка має посадковий діаметром 35,8 мм. Монтаж передбачає використання распорной планки, лапки якої впираються у внутрішню частину блоку. Кругле кільце ущільнювача забезпечує герметизацію між фланцем Теном нагрівача і стінками блоку циліндрів. Це дозволяє встановлювати підігрівач на двигуни, виготовлені з чавуну або алюмінію.

Вилка має третій заземлюючий провід, тому для роботи підігрівача бажано використовувати так звану «євророзетку» з трьома контактами. Перевага роботи передпускового підігрівача двигуна «Безпритульний» полягає в тому, що він гріє безпосередньо сорочку двигуна охолодженого блоку, що підвищує ефективність його роботи.

Реальні тести показали, що підігрівач «Безпритульний» показує середню ефективність, що багато в чому пов'язано з його малою потужністю. Однак його цілком можна використовувати при незначних морозах (наприклад, до -10 ° С) або при низькій позитивній температурі. Це дозволить швидше запустити в салон з печі тепле повітря, що підвищить комфорт перебування в салоні водія і пасажирів.

Існує одна тонкість установки даного підігрівача. Справа в тому, що при установці на ВАЗовский двигуни у більшості автолюбителів виникає проблема з демонтажем заглушки. І найсумніше, коли вона провалюється всередину. І тут без спеціальних пристосувань для її вилучення не обійтися. Тому самостійний монтаж підігрівача має сенс проводити тільки, якщо ви впевнені в своїх силах і уміннях. Все ж багато автолюбителів для цих цілей віддають свої машини в автосервіс.

Ціна електричного підігрівача «Безпритульний» станом на літо 2020 року становить близько 1400 рублів. Артикул, за яким його можна купити - peg-mb-220-051.

Електричний підігрівач «Лунфей»

Підігрівачі «Лунфей» виробляються на території Китаю (по-англійськи назва виробника пишеться як LONGFEI). У лінійці підігрівачів представлені прилади різної потужності - 1,5 кВт, 1,8 кВт, 2 кВт, 3 кВт. Однак найбільше поширення серед автолюбителів знайшов саме 3-кіловатний підігрівач, який має власну назву «Князь». Тим немее вибір необхідно робити на підставі інформації про робочому обсязі конкретного двигуна. Прилад може бути використаний в легкових і вантажних автомобілях. Є офіційна сертифікація, що дозволяє використовувати підігрівач вітчизняним автолюбителям на законних підставах.

Перевага передпускового підігрівача «Лунфей Князь» полягає в тому, що нагрівання відбувається під керуванням електронного блоку. Зокрема, в нього входять елементи захисту на основі реле, а не плавких запобіжників (як в більш ранніх версіях). Крім цього, в блок управління входить таймер і теплове реле, за допомогою яких можна, по-перше, встановити період часу, коли прилад включиться, і почне розігрівати охолоджуючу рідину в двигуні, а по-друге, програмно можна виставити температурний режим і граничні температури, до яких прилад буде розігрівати антифриз. Також до складу комплекту входить електрична помпа, яка забезпечує рівномірне перекачування охолоджуючої рідини по системі, забезпечуючи тим самим її рівномірний нагрів. Продуктивність помпи - 8 літрів в хвилину. Таким чином, середній час,необхідне для розігріву двигуна - 30 ... 60 хвилин.

Електричний підігрівач «Лунфей» можна встановити на двигун самостійно, не звертаючись за допомогою в автосервіс. У комплект поставки входить все необхідне обладнання і кріпильні елементи для цього, зокрема, хомути, за допомогою яких він і кріпиться. Перетин монтажних труб становить 1,7 см. Мінімальний заявлений ресурс роботи підігрівача - 2 тисячі годин нагрівання. Маса - 780 грам, габарити - 80 мм × 77 мм × 118 мм. Заводська гарантія на виріб становить 12 місяців. Таким чином, підігрівач «Лунфей» однозначно рекомендований до використання автовласникам, чиї машини зберігаються в гаражах, або в місцях, де є доступ для підключення приладу до побутової мережі напругою 220 В / 50 Гц.

Передпусковий підігрівач «Лунфей» потужністю 3 кіловати можна купити в будь-якому інтернет-магазині по артикулу 53000W. Його середня ціна за станом на літо 2020 року становить близько 2800 рублів. Аналогічно підігрівач потужністю 1,5 кВт можна купити по артикулу 91500W. Його ціна - 2500 рублів. Підігрівач потужністю 1,8 кВт - 91800W. Його середня ціна аналогічно становить 2500 рублів. Що стосується підігрівача потужністю 2 кВт, то його можна купити по артикулу 72000W. Його ціна становить 2800 рублів.

Зверніть увагу, що при покупці того чи іншого підігрівача двигуна (незалежно від того, автономний він або електричний), завжди необхідно цікавитися наявністю сертифіката на нього. Справа в тому, що періодично на авторинках продаються саморобні прилади, що позиціонуються як ноу-хау. Від таких виробів краще утриматися, оскільки вони не тільки малоефективні, але й просто небезпечні, оскільки можуть стати причиною серйозних негативних наслідків, таких як вихід з ладу окремих систем автомобіля, короткого замикання і навіть пожежі. Тому купуйте тільки перевірену і сертифіковану продукцію. Якщо у вас був досвід використання будь-яких підігрівачів двигунів - поділіться інформацією про це в коментарях. Цим ви допоможете вибрати кращий передпусковий підігрівач двигуна за версією наших читачів.

висновок

Використання автономного або електричного підігрівача дозволяє не тільки забезпечити легкий запуск двигуна в холодну пору року, але і значно знизити його знос. А це сприятливо позначається на терміні служби окремих деталей мотора, в тому числі моторного масла, що в сукупності призводить до грошової економії. Крім цього, автономний підігрівач (і електричний при наявності додаткового обладнання) підвищують комфорт, оскільки попередньо прогрівають салон машини перед заходом в них водія і пасажирів.

Конкретної відповіді на питання про те, який вибрати передпусковий підігрівач двигуна, не існує. Це залежить від умов зберігання машини і фінансових можливостей її власника. Електричний підігрівач більше підійде в разі, якщо машина зберігається в гаражі. У всіх інших випадках краще купити автономний підігрівач двигуна.

На літо 2020 року (у порівнянні з початком 2019 роки) серед всіх автономних передпускових підігрівачів найсильніше подорожчав EBERSPACHER HYDRONIC S3 - в середньому на 6 тис руб. На інші моделі з рейтингу ціна виросла відносно не на багато, в середньому на 1000 руб.

Найбільш популярною маркою автономних підігрівачів традиційно залишається Webasto. Але ось найкращим, згідно з відгуками покупців, є EBERSPACHER. Основний причина цього - відмінна і надійна робота протягом тривалого часу (5 і більше років).

Ціни на електричні опалювачі на літо 2020 практично ніяк не змінилися, а модель «Безпритульний» стала навіть дешевше в середньому на 100 руб. Серед цього класу підігрівачів найбільш популярним і якісним (згідно з думкою покупців) є DEFA.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found