Герметики для вклейки лобових стекол автомобіля. Які краще застосовувати (teroson, abro, done deal)

Герметик для стекол автомобіля не тільки надійно кріпить скло до кузова машини в самих різних умовах експлуатації, але і забезпечує нормальну видимість, виключає проникнення вологи в салон в місцях кріплення, а також забезпечує пружність між склом і рамою, яка необхідна в умовах вібрації і / або деформації стійок.

зміст:

 • критерії вибору
 • типи герметиків
 • Рейтинг популярних засобів

Герметик для стекол автомобіля

Герметики для автомобільного скла діляться на дві основні групи - ремонтні та монтажні. Ремонтні ж діляться ще на п'ять основних категорій - бальзам, бальзамін, бальзамін М, ультрафіолетові і акрилові клеї. У свою чергу клейові (монтажні) склади діляться на чотири групи - поліуретанові швидкої дії, однокомпонентні поліуретанові, силіконові і клеї-герметики. Кожне засіб, що відноситься до тієї чи іншої групи, має індивідуальні властивості, тому перш ніж купити герметик для вклейки стекол, необхідно розібратися з їх призначенням і тим, де саме їх можна використовувати. Рейтинг кращих герметиків, допоможе визначитися з вибором.

Назва найбільш популярного засобу з лінійки Коротка інформація і опис Обсяг упаковки, мл / мг Ціна однієї упаковки станом на літо 2019 року, російських рублів
Abro 3200 Flowable Silicone Sealant Здатний проникати силіконовий герметик для ремонту стекол. Робоча температура - від -65 ° С до + 205 ° С. Може використовуватися для герметизації фар і люків. Повна полімеризація наступає через 24 години. 85 180
Teroson Terostat 8597 HMLC Герметик, який можна наносити на кузов автомобіля, який передбачає навантаження на вітрове скло. Відмінна герметизація та інша захист. Єдиний недолік - це висока ціна. 310 1500
Done Deal DD6870 Універсальний, м'який, прозорий герметик. Може використовуватися з різними матеріалами в автомобілі. Робоча температура - від -45 ° С до + 105 ° С. Відрізняється якістю і низькою ціною. 82 330
Liqui Moly Liquifast 1402 Позиціонується як клей для вклейки стекол. Вимагає попередньої підготовки поверхні. Висока якість герметика, однак він має високу ціну. 310 1200
SikaTack Drive Швидко твердне клей-герметик. Полімеризується вже через 2 години. Вразливий до палива і мастил. Експлуатаційні характеристики середні. 310; 600. 520; 750.
Merbenit SK212 Еластичний однокомпонентний клей-герметик. Дуже міцний, стійкий до вібрації і ударів. захищає від корозії. Володіє високою ціною. 290; 600. 730; 1300.

Як вибрати кращий герметик для скла

Незважаючи на всю різноманітність зазначених коштів, існує ряд критеріїв, за якими можна вибрати найбільш підходящий герметик, який і буде в конкретному випадку кращим. Так, до цих критеріїв належать:

 • Високі герметизирующие властивості . Це очевидна вимога, обумовлене тим, що засіб не повинен пропускати навіть найменшу вологу через шов між склом і кузовом.
 • Стійкість до зовнішніх чинників . Зокрема, не змінювати свої властивості при підвищеній вологості, не кришитися при мінусовій температурі, що не розпливатися при високій температурі.
 • Забезпечення пружності кріплення . В ідеалі клей герметик для стекол автомобіля повинен не тільки надійно тримати скло, але і забезпечувати пружність в місцях його кріплення, тобто, по шву. Це необхідно для того, щоб скло не деформувалося під час вібрації, яка завжди супроводжує машину в русі, а також при деформації кузова (внаслідок аварії або просто з часом).
 • Стійкість до хімічних засобів . Зокрема, мова йде про автохімію - шампунях, миючих засобах, з лобового скла та миття кузова.
 • Зручність використання . Це стосується як форми і типу упаковки, так і відсутності необхідності приготування додаткових складів. Герметик для вклейки стекол автомобіля повинен бути повністю готовим до застосування.
 • Високий ступінь адгезії . Засіб має добре зчіплюватися з металом, склом, ущільнювальної гумою. Також добре, якщо герметик досить в'язкий, це забезпечує зручність нанесення і роботи в цілому.
 • Малий термін застигання . І при цьому забезпечення всіх перерахованих вище вимог. Однак ця умова, скоріше, бажане, ніж обов'язкове, так як в будь-якому випадку після вклейки скла машина повинна стояти нерухомої не менше доби.

Деякі автолюбителі припускаються помилки, коли використовують при установці лобового скла герметик для стекол фар. До цих засобів пред'являються дещо інші вимоги, і одним з головних є його висока вологостійкість. Це обумовлено тим, щоб фара у вологу погоду не потіла зсередини, а не нешкідливість до металу, еластичність і здатність тримати великі навантаження.

Крім перерахованих вище факторів також необхідно визначитися з наступними переслідуваними цілями:

 • Розмір скла . Зокрема, необхідно встановити скло на звичайну легкову машину або на вантажівку / автобус, у яких довжина периметра «лобовуха» значно більше. У цьому ключі важливо два аспекти - розмір упаковки, а також час плівкоутворення.
 • Особливості кузова . Конструкція деяких сучасних автомобілів передбачає, що частина несучих зусиль корпусу доводиться в тому числі на лобове і заднє скло. Відповідно, клей, на якому вони тримаються, також повинен відповідати цим вимогам, зокрема, володіти високою жорсткістю.

У кожного виробника є своя лінійка продуктів, в яку входять герметики з різними характеристиками.

У приміщенні, де проводиться вклейка скла, температура повітря не повинна бути нижче + 10 ° С.

Типи герметиків для вклеювання стекол

Як зазначалося вище, герметики вітрового скла діляться на 2 великі групи - ремонтні та монтажні. Як зрозуміло з назви, за допомогою ремонтних засобів можна виконати дрібний ремонт скла, наприклад, тріщину або відкол. Монтажні ж призначені для закріплення скла на його посадковому місці. Однак деякі монтажні кошти можна використовувати і в якості ремонтних. Щоб внести ясність і захистити автовласників від покупки невідповідних засобів, перерахуємо їх типи.

Так, до ремонтних засобів відносяться:

 • Бальзам для автомобільного скла . Даний засіб безпосередньо призначене для склеювання скляних поверхонь, тому з його допомогою можна ремонтувати відповідні пошкоджені поверхні.
 • Бальзамін . Призначається для ремонтних склеюючих робіт. Зокрема, має гарну полімеризацією, стійкістю до зовнішніх чинників. Однак має істотний недолік - після застигання утворює жовта пляма на склі.
 • Бальзамін М . Засіб, аналогічне попередньому, проте без згаданого недоліку, тобто, після застигання залишається прозорим.
 • Ультрафіолетовий клей . З його допомогою можна закладати найпротяжніші тріщини. Він відрізняється високими експлуатаційними характеристиками - міцністю, швидкої полімеризацією. Однак недолік полягає в тому, що для забезпечення його застигання потрібно вплив на нього ультрафіолетових променів. У найпростішому варіанті - під впливом яскравого сонячного сонця. Але краще користуватися спеціальною ультрафіолетовою лампою.
 • Акриловий клей . Відмінний варіант для самостійного виконання ремонту на скляній поверхні. Єдиний недолік - тривалий час полімеризації, яке може становити від 48 до 72 годин.

Відповідно, перераховані вище засоби не підходять в разі, якщо автовласник планує виконати монтаж скла заново. Для цього необхідно застосовувати герметики, які поділяються на такі види:

 • Поліуретанові швидкої дії . Використовується в автомобілях, оснащених подушками безпеки. Дуже зручний у використанні, має малий час висихання, міцний, але забезпечує необхідну гнучкість кріплення.
 • Однокомпонентні поліуретанові . Засіб по ефективності можна віднести до середніх. Є універсальним, на ринку широко представлена різними зразками.
 • Силіконові . Відмінно ізолюють вологу, стійкі до вібрацій і впливу ультрафіолету. Затікаючий силіконовий герметик можна також використовувати для ремонту автомобільних стекол. Недолік силіконових складів полягає в тому, що вони втрачають свої властивості при впливі на них паливних і масляних складів (бензин, солярка, моторні масла).
 • Анаеробні . Ці герметики забезпечують дуже високу міцність кріплення, і при цьому висихають за дуже короткий час. Однак їх недоліком є відсутність еластичності, що може бути шкідливо для скла та стійок при частій їзді по нерівних дорогах, особливо на великій швидкості.
Більшість герметиків необхідно наносити на чисту, суху знежирену поверхню. Більшість коштів потрібно наносити на лакофарбове покриття, тому його не можна пошкоджувати, інші ж допускається наносити на голий метал.

Багатьох автолюбителів цікавить питання про те, скільки сохне герметик для стекол? Відповідна інформація вказана в інструкції на упаковці конкретного засобу. Зазвичай цей час вимірюється кількома годинами. Однак важливо розуміти, що герметики, які застигають довше забезпечують кращі характеристики, оскільки в процесі полімеризації вони утворюють більш міцним молекулярні зв'язки. Тому купувати швидковисихаюче засіб має сенс тільки в тому випадку, коли ремонт потрібно зробити за короткий час.

Ще одне цікаве питання - скільки потрібно герметика для вклеювання одного лобового скла на середній легковий автомобіль. Тут необхідно розуміти, що це значення залежить від багатьох факторів, таких як розмір скла, його форма, товщина скла, товщина шару герметика і навіть того факту, чи є скло частиною несучого кузова. Однак в середньому відповідне значення знаходиться в діапазоні від 300 до 600 мл , тобто, одного картриджа під пістолет має вистачити для встановлення скла в середніх умовах.

Яким герметиком клеїти скло

Вітчизняні автолюбителі і майстри користуються рядом найбільш популярних, ефективних і недорогих герметиків для стекол автомобіля. Нижче наведено їх рейтинг, складений на основі відгуків і тестів, знайдених в інтернеті. Він не є рекламним. Якщо ви користувалися будь-яким з наведених або інших засобів - напишіть про свій досвід в коментарях. Всім буде цікаво.

ABRO

Компанія «АБРО» випускає як мінімум два герметика, які можна використовувати для монтажу автомобільних стекол.

Abro 3200 Flowable Silicone Sealant . На російську мову це перекладається як проникає силіконовий герметик для ремонту стекол. Відповідно до опису може бути використаний для ремонту вітрового скла, автомобільних люків і фар, електричних приладів, стекол водного транспорту.

Робоча температура - від -65 ° С до + 205 ° С. Є водонепроникним, еластичним (витримує зрушення, розтягування, стиснення). Чи не боїться хімічних неагресивних рідин (паливо, масла). Наноситься на чисту підготовлену поверхню з ЛКП. Первинна полімеризація наступає через 15 ... 20 хвилин, а повна - через 24 години. Відгуки про герметике, в основному позитивні, враховуючи його високі характеристики і низьку ціну.

Реалізується в стандартному м'якому тюбику об'ємом 85 мл. Ціна такої упаковки станом на літо 2019 року становить приблизно 180 рублів.

ABRO WS-904R теж можна використовувати при монтажі автомобільного скла - це стрічка для вклейки стекол. Укладається в паз між автомобільних корпусом і лобовим склом. Є клейкою водонепроникною стрічкою, що замінює герметик і полегшує роботу. Крім лобового скла може використовуватися і в інших частинах корпусу машини, наприклад, для герметизації фар. Чи не прилипає до рук, має високу ефективність, тому багатьма автолюбителями рекомендована до використання.

Реалізується в рулонах різної довжини, приблизно від 3 до 4,5 метрів. Ціна великого рулону станом на аналогічний період становить близько 440 рублів.

1

Teroson

Торгова марка Teroson належить відомій німецькій компанії Henkel. Під її керівництвом також виробляються два типи герметиків, які можна використовувати для монтажу вітрових стекол автомобіля.

Teroson Terostat 8597 HMLC . Це клей-герметик, який можна використовувати не тільки на автомобільному, а й водному і навіть залізничному транспорті. Є безусадкова. Абревіатура HMLC в кінці назви означає, що герметик може застосовуватися в автомобілях, де механічне навантаження в тому числі розподіляється на переднє і заднє скла. Відрізняється дуже високою якістю, високим рівнем герметизації, яка клеїться здатністю, що не провисає. Може наноситися «холодним» методом, без попереднього нагрівання.

З недоліків можна відзначити лише високу ціну і необхідність використання додаткової герметизуючої стрічки. Може поставлятися лише в балончику, або комплектом разом з аплікатором, праймером, насадкою на картридж, струною для різання скла. Обсяг балона - 310 мл, його ціна становить близько 1500 рублів.

Герметик Teroson PU 8590 дешевше і простіше. Являє собою однокомпонентний поліуретановий склад. Швидко застигає, тому час роботи не повинна перевищувати 30 хвилин. Добре герметизирует, не боїться ультрафіолету, має відмінну адгезію. Через свою доступність, гідних характеристик і відносно низьку ціну володіє широкою популярністю серед автолюбителів і майстрів.

Реалізується в балонах двох обсягів. Перший - 310 мл, другий - 600 мл. Їх ціни відповідно 950 рублів і 1200 рублів.

2

Done Deal

Автоклей Done Deal з артикулом DD6870 - це універсальний, в'язкий, прозорий автомобільний клей-герметик. Дозволяє працювати з різними матеріалами - склом, металом, пластмасою, гумою, тканиною та іншими матеріалами, застосовуваними в автомобілі. Робоча температура - від -45 ° С до + 105 ° С. Температура нанесення - від + 5 ° С до + 30 ° С. Час схоплювання - 10 ... 15 хвилин, час затвердіння - 1 година, час повної полімеризації - 24 години. Витримує навантаження і вібрації, стійкий до ультрафіолету і технологічним рідин.

Своєю універсальністю і високими експлуатаційними характеристиками здобув собі широку популярність серед автолюбителів. Тим більше з огляду на його невисоку ціну. Так, герметик «Дан Діл» реалізується в стандартному тюбику об'ємом 82 грама, який коштує близько 330 рублів.

3

Liqui Moly

Клей для вклейки стекол Liqui Moly Liquifast 1402 . Є среднемодульним, струмопровідних, однокомпонентним поліуретановим клеєм для монтажу лобових, бічних і / або задніх автомобільних стекол. Не вимагає розігріву перед використанням. Має схвалення автовиробника Mercedes-Benz. Вимагає попереднього нанесення ґрунту, поверхня очищається і знежирюється. Час просушування поверхні - не менше 30 хвилин. Клей-герметик для стекол «Ликви Моли» відрізняється дуже високими експлуатаційними характеристиками, проте його істотний недолік - дуже висока ціна.

Так, Liqui Moly Liquifast 1402 реалізується у флаконі об'ємом 310 мл, ціна якого становить 1200 рублів.

Компанія Liqui Moly реалізує в продажу ще один аналогічний товар - набір для вклейки стекол Liqui Moly Liquifast 1502 . У його склад входить: герметик LIQUIfast 1502 (аналогічний попередньому), олівець-грунт LIQUIprime 5061 в кількості 10 штук, очищувач, розчинник, форсунка, тканину для очищення, кручена струна для різання скла.

Набір повністю задовольняє потреби автовласника по разової установці автомобільного скла. Однак має ту ж проблему - дуже високу ціну при хорошій якості всіх елементів. Так, ціна одного зазначеного набору становить близько 2500 рублів.

4

SikaTack Drive

Засіб SikaTack Drive позиціонується як двогодинний бистротвердеющий клей-герметик на основі поліуретану для вклеювання автомобільного скла. Повна полімеризація наступає через 2 години після застосування. Надійно захищає від вологи і ультрафіолету. Однак вразливий до технологічних рідин - паливу, машинним і рослинних масел, кислот, лугів, спиртів. Тому при нанесенні і експлуатації потрібно дотримуватися обережності.

Герметик «Сікатак Драйв» позиціонується як професійний засіб, однак воно не знайшло широкого застосування в нашій країні через невелику поширення і середніх експлуатаційних характеристик. Реалізується герметик в тубах двох обсягів - 310 мл і 600 мл. Їх ціна відповідно становить 520 і 750 рублів.

5

Merbenit SK212

Merbenit SK212 - еластичний однокомпонентний клей-герметик, який використовується автомобілебудуванні, транспортному машинобудуванні і навіть в кораблебудуванні. Зокрема, для вклеювання лобових стекол машин. При еластичності він володіє високою початковою міцністю і більшою межею міцності на розрив. Стійкий до вібрації і ударів, захищає від корозії і ультрафіолету. Чи не вступає в реакцію з хімічними неагресивними рідинами. Робоча температура - від -40 ° С до + 90 ° С. Клей «Мербеніт СК 212» навіть використовують при створенні спортивних машин, тому він однозначно рекомендований до використання.

Реалізується клей-герметик в тюбиках об'ємом 290 і 600 мл. Їх ціна відповідно становить 730 рублів і 1300 рублів.

6

висновок

Правильний вибір герметика для автомобільного скла багато в чому є запорукою того, що останнім буде встановлено міцно, надійно і довговічне. Що стосується представлених в рейтингу герметиків, то для установки / вклеювання автомобільного скла вам підійдуть такі засоби: Abro 3200 Flowable Silicone Sealant, стрічка ABRO WS-904R, Teroson Terostat 8597 HMLC, Teroson PU 8590, Liqui Moly Liquifast 1402, SikaTack Drive. Ще два, а саме Done Deal DD6870 і Merbenit SK212 є універсальними засобами які можуть бути використані для ремонту дрібних тріщин і відколів на скляній поверхні.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found