Мастило клем акумулятора - 10 засобів, ніж можна змастити від окислення

Перед тим як зрозуміти, чим можна змастити клеми акумулятора, слід розібратися з питанням: навіщо їх мазати. А змащують акумуляторні клеми автомобілів для того, щоб на них не утворювався білий наліт (окис). Саме окислення походить від парів електроліту і під впливом інших агресивних середовищ, до яких слід віднести і повітря (в ньому кисень). Процес окислення спочатку непомітний, але негативно впливає на роботу АКБ. Настільки, що він може почати швидко розряджатися (за рахунок витоку струму), з'явиться проблема з запуском двигуна, а потім і зовсім доведеться здійснювати відновлення клем. Хочете цього уникнути?

Ми вам розповімо:

 • 1. 5 кращих засобів
 • 2. Чим можна мазати

  -Силіконове мастило

  -Тефлоновие мастила

  -Складу на масляній основі

  -Консістентние мастила

  Мідними мастило для клем

  -На восковій основі

  -Графітная мастило

  - «Дідівський спосіб»

 • 3. Коли змащувати
 • 4. Як змащувати клеми

Мастило клем акумулятора

ТОП-5 мастил для клем акумулятора

Отже, з усіх розглянутих мастил не все добре ефективні і дійсно заслуговують на похвалу, так що з більш ніж 10-ти складів можна виділити лише 5 кращих засобів по догляду за клемами. Їх оцінка - суб'єктивна думка, засноване таких умовах, як: надійність шару - наскільки воно захищає клеми від корозії і оксидів (пряме призначення), тривалість утримання, усунення ковзають розрядів, простота процесу нанесення, широкий температурний діапазон роботи.

мастило Тип основи в'язкість Робоча температура, ℃ герметичність кислотостійкість
Molykote HSC Plus масляна висока -30 ° C ... + 1100 ° C висока висока
Berner battery pole spray масляна середня -30 ° C ... + 130 ° C висока висока
Presto Batterie-Pol-Schutz віск середня -30 ° C ... + 130 ° C висока висока
Vmpauto MC1710 масляна висока -10 ° С ... + 80 ° С висока висока
Liqui Moly Batterie-Pol-Fett масляна висока -40 ° C ... + 60 ° C висока висока

Якісна мастило для клем повинна мати цілий комплекс властивостей:

 1. Кислотостійкість . Головне завдання: не допустити розвитку окислювальних процесів, зупиняти вже почалися.
 2. Герметичність . Засіб одночасно має витісняти вологу, конденсат, захищати і від впливу кисню!
 3. Діелектричність . Виняток появи блукаючих струмів дозволяє економно і доцільно витрачати заряд акумулятора.
 4. В'язкість . Одне з важливих критеріїв якості. Зайва плинність може не кращим чином позначитися на захисті АКБ: в умовах високого температурного режиму роботи відбувається термічний розклад молекул мастила, і вам знову доведеться її наносити на клеми.
 5. Широкий діапазон робочої температури . Автомобіль експлуатується в різних температурних умовах, тому свої властивості засіб по догляду за клемами має зберігати і при низьких, і при високих температурах. І бажано, щоб воно зберігало свою в'язкість.

Як бачите, навіть список базових вимог до якісних змащенням немаленький, і повністю всім вимогам на найвищому рівні не може відповідати ні один засіб. Одні краще герметизують, але збирають пил і бруд, інші добре справляються із запобіганням розвитку окисного процесу, але занадто легко змиваються і так далі. Сучасний ринок пропонує вашій увазі великий вибір, і він - за вами. Але до покупки мастила, не зайвим буде перерахувати види мастильних матеріалів по своїй основі.

Мастила на силіконовій основі

Примітна тим, що плинність є чи не єдиним недоліком. Вона добре справляється з відштовхуванням агресивних середовищ. Має широкий температурний діапазон: від -60 ℃ до + 180 ℃. Якщо ви готові регулярно додавати її, а також стежити за тим, щоб засіб не потрапляло між контактом і клемами, - тоді беріть і користуйтеся нею. Тільки дуже бажано вибрати таку, яка не має спеціальних струмопровідних компонентів . Вона і без них зменшує опір майже на 30%. Правда, при висиханні, особливо товстого шару, опір може зрости на кілька сотень відсотків!

Силіконова змазка Ликви Моли і Presto

Для обробки клем підійде будь-яка універсальна силіконова змазка без струмопровідних присадок і компонентів. Наприклад, від компанії Ликви Моли (Liquid Wrench, Liquid Silicon Fett) або більш дешевий аналог.

тефлонові мастила

Поряд з ефективними засобами для догляду за клемами АКБ на форумах згадуються тефлонові мастила. Власне, основу коштів становить силікон, чим і обумовлена ​​популярність тефлоновим мастил. Але слід знати, що вони входять в серію так званих рідких ключів, такі мастила мають високу проникаючу здатність навіть в замкнуті кріпильні деталі. Як ви розумієте, завдання розглянутих нами коштів зовсім не така, тому рекомендувати кошти з серії «рідкий ключ» не можна.

Кошти на масляній основі

Засоби по догляду за клемами можуть бути як на синтетичній так і на мінеральній масляній основі. Якби мова йшла про рухомі деталі, які труться, то краще вибирати засіб на синтетичній основі. Але нам важливі, наскільки ефективно буде засіб захищати від окислення, а тут потрібно звернути увагу на спеціальні присадки, саме вони і роблять сучасні засоби більш ефективними для запобігання окислювальних процесів.

У список найбільш часто вживаних мастил цієї групи входять такі:

Солідол є нешкідливий і пожежобезпечний матеріал з високою в'язкістю і щільністю, що не вимивається водою, але робочий температурний діапазон обмежується + 65 ° С, при + 78 ° С мастило стає текучої і непридатною для використання. Через брак в гаражі кращого засобу, солідол може бути використаний як засіб для догляду за клемами акумулятора, хоча і температура під капотом дуже часто доходить до граничної.

Циатім 201 - бюджетний варіант мастила для клем, сильний діелектрик, швидко сохне на відкритих механізмах. Використовуючи його, можна точно не турбуватися про те, що взимку він замерзне.

Вазелін - суміш мінерального масла з парафіном в твердому стані. Варто зазначити що він буває медичного та технічного призначення. Для змащення клем акумулятора користуються і тим, і іншим видом, але аптечний, світлий і набагато безпечніше, хоча і захист по гірше буде. Якщо у вас в руці банку з вазеліном темного кольору, швидше за все, це технічний. Працювати потрібно виключно в рукавичках, до того ж необхідно стежити, щоб навіть невелика кількість даного засобу не потрапила на відкриті ділянки тіла. Такий вазелін запобігає окисленню клем акумуляторів автомобілів не розчиняється водою або електролітом.Температура плавлення вазеліном від 27 ° C до 60 ° C.

Солідол, Літол - «дідівські, прекрасно зарекомендували себе способи», а й тоді діди допускали помилку: практично ізолювали дроти від акумулятора, прокладаючи солідол між проводами і клемами. Власне, цю помилку можна повторювати і при використанні сучасних мастил для клем акумулятора.

Сильно відмовляти вас від використання технічного вазеліну, солідолу або літолу не будемо - наше завдання надати інформацію і поділитися радою. Хтось помічає, що литол перетворився в кірку, став причиною зайвого забруднення, а для кого-то це перевірений метод, який не потребує альтернативи. Ви можете надійно захистити клеми від окислення і за допомогою вазеліну, і за допомогою солідолу, не звертаючи увагу на те, що ринок пропонує нам більш досконалі засоби, які наші діди напевно б вибрали і використовували.

LIQUI MOLY KUPFER-SPRAY - засіб-спрей на основі мінерального масла з мідним пігментом, випускається для догляду за гальмівними колодками, але для обробки клем також підходить. Зберігає властивості в температурному діапазоні від -30 ° С до + 1100 ° С.

Якщо мастило на акумуляторні клеми наноситься за допомогою аерозолю, найкраще закрити місце навколо клем і контактів звичайним малярським скотчем.

Vmpauto MC1710 - на відміну від попереднього кошти, дане забарвлює поверхні в синій колір. Основа: синтетичне масло і мінеральне в суміші, з додаванням силікону. Надійний захист від корозії, впливу пилу, вологи і солі. Для одного разу достатньо придбати маленького 10г. (стик пакета) з артикулом 8003. Робочий температурний діапазон від -10 ° С до + 80 ° С.

Liqui Moly Batterie-Pol-Fett - хороший засіб спеціально для захисту клем, а також для електричних контактів і роз'ємів в автомобіля. Зберігає свої властивості в діапазоні температур від -40 ° C до + 60 ° C. Сумісна з пластиком і здатна захистити від впливу кислот. Являє собою технічний вазелін. При використанні даного засобу клеми фарбуються в червоний колір.

Presto Batterie-Pol-Schutz - нідерландське засіб блакитного кольору на основі воску. Добре захищає не тільки клеми АКБ, а й інші контакти від оксидів і слабких лугів, а також від утворення корозії. Виробник називає цей склад консервирующим воском і стверджує, що використання даного засобу як мастило для полюсів батареї не буде знижувати її потужність, при цьому буде перешкоджати виникненню ковзають розрядів. Свої експлуатаційні характеристики токопроводящая мастило для клем акумулятора Batterie-Pol-Schutz зберігає при температурі від -30 ° С до + 130 ° С. Легко видалить білий наліт алюмінієвих окислів. У продажу доступна в 100 і 400 мл. (Артикул 157059) аерозольному балончику.

Консистентні автомобільні мастила

Чим змащувати клеми акб

Характерною особливістю, якою володіють консистентні мастила, є наявність спеціальних загусників. В цілому склад мастильних матеріалів такого типу на майже 90% може складатися з мінерального або / і синтетичного масла. До цього, в різних обсягах, додають рідкі і пластичні мастила, тверді компоненти.

Мастильна паста Molykote HSC Plus - відмінність даного засобу в тому, що воно підвищує електропровідність, коли всі інші, в своїй більшості, є діелектриками. І хоча першорядне завдання мастил для клем акумуляторів не в цьому, дана перевага вагоме. Molykote HSC Plus не втрачає властивості і при + 1100 ° C (мінімум від -30 ° C), база - мінеральне масло. 100 грамовий тюбик пасти мікото (кат. Ном. 2284413) буде коштувати 750 рублів.

Мідна мастило для клем

Призначена для обслуговування деталей, що піддаються впливу високих температур і статичним, динамічним навантаженням. Володіє високою в'язкістю, що дуже до речі, в нашому випадку. Добре і на протязі довгого часу виконує своє головне призначення, захищаючи клеми акумулятора від впливу агресивних середовищ і появі продуктів окислення. Має більш високу, у порівнянні з іншими засобами в нашому списку, електропровідністю, нехай це і не головне. Хороший вибір для тих, хто хоче якісно обробити клеми без зайвого клопоту (залишки кошти зачищати необов'язково). Слід зауважити, що мідні мастила мають, як правило, масляну основу , а мідний пігмент є якісним удосконаленням, що робить представлені вище товари популярними і у любителів, і у професіоналів-автомобілістів.

Berner - професійний засіб-спрей, має не тільки хороші показники запобігання корозії і прояви продуктів окислення, але і забезпечує хорошу електричну провідність. Мідна мастило BERNER працює в широкому температурному діапазоні (від -40 ° С до +1100 ° С). Мастило для клем акумулятора (кат. Ном. 7102037201) має червоний колір.

Мастила для клем на восковій основі

Мастильні матеріали на восковій основі мають такі переваги, як:

 • герметичність оброблюваних поверхонь;
 • висока напруга на пробій, діелектричність, не допускають блукаючих розрядів;
 • висока тривалість утримання.

Presto Batterie-Pol-Schutz - один з товарів даного типу.

Графітова мастило для клем акумулятора

Чи можна змащувати клеми акумулятора графітової мастилом? Графітова мастило іноді зустрічається в списках популярних засобів для обробки клем на форумах навіть у досвідчених автолюбителів! При цьому необхідно пам'ятати, що графітова мастило має високим питомим опором. А це означає, що вона погано пропускає струм і нагрівається при цьому. Отже, виникає ризик її перегріву і навіть самозаймання. Тому «графітку» небажано використовувати в даному випадку. Додатковим недоліком мастила на графітової основі є вузький діапазон робочої температури: всього від -20 ° C до 70 ° C

«Дідівський спосіб»

До древнім, що не втратила популярності і зараз способам можна віднести не тільки застосування солідолу, вазеліну або ціатіма, але і наступний: обробка клем акумулятора маслом, яким просочується повсть. Але і тут є нюанси, які відносять цей гаражний варіант до малоприйнятною: зростає небезпека самозаймання.

Прокладка з повсті просочена машинним маслом

Але якщо вас не переконати, і ви - затятий прихильник «старої школи», то, щоб захистити клеми від шкідливого впливу парів електроліту, потрібно зробити з повсті круглу прокладку, потім змочити рясно в маслі і протягнути в неї клему. Прикручуєте, зверху кладете прокладку з повсті, також просочену мастилом.

Всі ці кошти досить ефективні і будуть захищати акумулятор, але не варто забувати, що клеми попередньо потрібно очищати, щоб поліпшити контакт. Не полінуйтеся прибрати сліди окису до нанесення на них кошти. Правильну послідовність мастила клем розглянемо в розділі "Як очищають і змазують клеми АКБ".

Коли мазати клеми АКБ

Мазати клеми акумулятора потрібно не тоді коли там уже з'явився шар білого оксиду, а бажано перед установкою акумулятора або принаймні на самому початку процесу окислення. В середньому, заходи по догляду за клемами необхідні кожні два роки. На сучасних необслуговуваних АКБ, що не вимагають такої великої уваги, необхідність змащувати клеми може виникнути через 4 роки експлуатації. Хоча, за великим рахунком, все залежить від умов навколишнього середовища, стану електропроводки та батареї. Оскільки пошкодження клем, поганий контакт, перезарядка від генератора, порушення герметичності корпусу і попадання технічних рідин тільки сприяють утворенню нальоту.

Якщо клеми після очищення незабаром швидко покриваються новою порцією "білої солі" - це може свідчити або про те що навколо клеми утворилися тріщини, або що йде перезарядка. Мастило в такому випадку не допоможе.

Як зрозуміти, що процес окислення вже почався

Для того щоб перевірити чи почався вже на клемах окислювальний процес знадобиться приготувати 10-ти відсотковий содовий розчин. Додайте в 200 мл. ємність зі звичайною водою півтори-дві столові ложки соди, розмішайте і змочіть їм клему. Якщо окислення почалося, то розчин спричинить нейтралізацію залишків електроліту. Процес буде супроводжуватися виділенням тепла і кипінням. Значить, настав час використовувати на практиці наші поради.

Окислена клема акумулятора автомобіля

А ось непрямою ознакою запущеного процесу окислення є:

 • зниження рівня напруги бортової мережі при запуску двигуна;
 • підвищений саморозряд акумулятора.

Так що, якщо ви помітили ці проблеми, то для їх усунення доведеться однозначно зайнятися очищенням і мастилом клем акумуляторної батареї. Але для цього є певна послідовність, правила та інструменти.

Як змащують клеми АКБ

Процес змазування клем полягає в зачистці деталей від продуктів окислення з подальшою обробкою їх мастилами та здійснюється за таким порядком:

 1. Знімаємо клеми.
 2. Видаляємо продукти окислення щіткою або повстю, просоченою содовим розчином. Якщо процес окислення почався давно, вам доведеться використовувати щітки-йоржики для клем.
 3. Промиваємо дистильованою водою.
 4. Закручуємо клеми.
 5. Обробляємо обраним засобом.
Користуйтеся рукавичками, працюйте в добре провітрюваному гаражі або на вулиці.

Чим очистити клеми

 1. Повсть . Їм знімають шар продуктів окислення. Стійкий до кислот, дуже зручний для видалення продуктів окислення. Стане в нагоді і в тому випадку, якщо захищати клеми АКБ від окислення ви будете повстяними шайбами , просоченими тій чи іншій мастилом. Про таких пристроях, як зубна щітка і губка для миття посуду , варто лише згадати: вони допоможуть, якщо окислювальні процеси тільки намітилися, або ви здійснюєте планові профілактичні заходи.
 2. Слабкий розчин соди . Якісне видалення окислів є основою того, що вам не потрібно буде незабаром знову знімати білий наліт. Вам може вистачити близько 250 мл. розчину: до дистильованої теплій воді цього обсягу додайте близько півтора столових ложок соди.
 3. Наждачний папір . Рекомендується використовувати дрібнозернисту наждачку. Хоч вона і швидко стирається, зате не залишає частки абразиву на оброблюваних поверхнях.
 4. Щітки з металевою щетиною, виробництва таких компаній, як OSBORN ECO і так далі. Їх корпус виконаний з якісної деревини, є отвір для ручки.
 5. Щітки-йоржики - двостороннє пристрій, що істотно полегшує роботу, а дриль зробить її ще й швидкої. При виборі перевагу можна віддати товарам таких виробників, як Autoprofi, JTC (модель тисячі двісті шістьдесят-одна), Toptul (модель JDBV3984), Force.
 6. Чистик для клем . Їм можна працювати вручну, але це набагато легше, ніж просто наждачним папером.

Чистик для клем

Щітка по металу

Щітки-йоржики

Нерідко потрібно здійснити більш ретельну зачистку, для чого буде потрібно бездротова дриль з насадкою-щіткою з «нержавійки».

Зачистка клем повинна здійснюватися при оборотах не вище 15 000 / хв. І ні в якому разі не підсилюйте натиск! Можливо, доведеться довше очищати клеми від окислів, але це необхідно.

Досвідченими автолюбителями настійно рекомендується протерти верхню кришку акумулятора від бруду, заодно можна обробити і весь корпус АКБ засобом з очищення двигуна.

Перш, ніж купувати наведений нижче інструментарій, визначте, наскільки запущений процес окислення клем. Якщо нальоту ще немає, або він ледь намітився, вам буде досить слабоабразівних коштів, іноді досить повсті і содового розчину, щоб підготувати деталі до подальшої обробки.

Причини, наслідки та усунення окислення клем

В інших, більш серйозних випадках, слід використовувати високоефективні засоби і інструменти, які не тільки добре зачистять сліди окислювальних процесів, а й заощадять ваші сили і час.

Підводячи підсумок

Оскільки клеми акумулятора піддаються шкідливому впливу парів електроліту і кисню, а утворені продукти окислення негативно позначаються на роботі акумулятора, то його потрібно захистити від такого впливу. І якраз головне питання стоїть в тому, як це зробити, ніж змастити клеми акумулятора? А відповідь досить очевидний: складом яке могло б захистити від вологи, було струмопровідних і здатне усунути блукаючі струми. Всі ці властивості є в розглянутих нами змащеннях. Тільки застосовувати їх потрібно завчасно, а не тоді, коли клем вже не видно за білим нальотом.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found