Рідина для чистки карбюратора (ТОП 7 кращих засобів)

Рідина для чистки карбюратора використовується не тільки за своїм прямим призначенням. З її допомогою можна також чистити такі вузли, як інжектор, заслінки, ДМРВ та інші елементи двигуна. Однак в даному матеріалі ми не будемо детально зупинятися на цьому питанні, а лише спробуємо дати для вас інформацію про те, яким засобом краще чистити безпосередньо карбюратор.

В результаті роботи карбюратор з природних причин забруднюється. Тобто, на стінках його деталей і в каналах збираються частинки бруду і хімічні відкладення. Вони перешкоджають нормальній роботі пристрою, що шкодить двигуну в цілому. Через це утворюється паливо-повітряна суміш з неоптимальним складом, відбувається втрата потужності, забруднюються свічки, двигун працює нестабільно і втрачає динаміку. Відповідно, щоб цього не відбувалося, необхідно періодично виконувати чистку карбюратора за допомогою спеціальних засобів. Щоб така процедура була максимально ефективною, необхідно вибрати найкращу рідина для чищення карбюратора. Яка з усіх представлених на ринку заслуговує на увагу, спробуємо розібратися разом, зробивши їх короткий огляд.

зміст

  • Властивості кошти для чистки
  • Якими бувають очисники
  • Який очищувач вибрати
  • Кустарна очищення карбюратора
  • Як очищають карбюратор

Рідина для чистки карбюратора

Властивості і особливості засобів для чищення карбюратора

Основне завдання будь-якого такого складу полягає в тому, щоб розчинити і розм'якшити нагар, який представляє собою продукти згоряння паливо-повітряної суміші з тим, щоб після цього видалити його. Відповідно, до складу засобів входять спеціальні хімічні речовини, здатні виконувати процес розчинення.

Однак більшість сучасних очищувачів виконує не тільки свої безпосередні, а й інші завдання. Зокрема, в їх склад входять додаткові присадки і масла, що забезпечують мастило рухомих вузлів карбюратора, захист поверхні його деталей і збільшення їх ресурсу.

Пам'ятайте, що всі сучасні аерозолі та рідини для чищення карбюратора є легкозаймистими. Тому при роботі з ними дотримуйтесь правил пожежної безпеки. Крім того, якщо ви працюєте в приміщенні, то в ньому повинна бути хороша вентиляція.

Що стосується особливостей тих чи інших засобів, то в першу чергу потрібно відзначити, що вони реалізуються в двох кінцевих формах - рідинах і аерозолях для чищення карбюратора. І ті й інші мають свої переваги і недоліки. Про них ми і поговоримо далі.

Якими бувають очисники

Засоби для чищення карбюратора відрізняються не тільки агрегатним станом, а й способом застосування. Зокрема, деякі з них призначені для використання в ручному режимі, а інші - в автоматичному. Для ручного чищення відмінно підходять спреї . Зручність використання в даному випадку забезпечують наявні в комплекті спеціальні трубочки-насадки. З їх допомогою засіб можна нанести у важкодоступні місця.

За статистикою найпопулярнішими очисниками є саме аерозолі в силу зручності їх використання та високу ефективність.

Що стосується складу очищувача карбюратора, то базовим елементом будь-якого сучасного «карбклінера», незалежно від його марки і виробника, є бензин або ацетон. Останній, як відомо, є найсильнішим розчинником, здатним значно розм'якшити нагар, що утворюється в результаті згоряння паливо-повітряної суміші. Крім цього, до складу спрею входять різні хімічні сполуки, які посилюють дію ацетону. Наприклад, толуол, бензол, різні кислоти і інші органічні та неорганічні сполуки.

Також до складу спреїв і рідин для очищення карбюратора входять різні присадки. Вони призначені для захисту поверхні від впливу корозії і високих температур, утворення захисної плівки, мастила рухомих вузлів карбюратора. Завдяки їм в процесі очищення карбюратор не тільки піддається «скоблению», а й захист від подальшого впливу шкідливих факторів.

Рідкий очищувач карбюратора

Додавання очищувача в бак

Другий стан, в якому реалізується очищувач, - це рідина . Вона використовується іншим способом. Умовно він називається автоматичним, оскільки в процесі очищення людина безпосередню участь не приймає. Так, склад заливають у паливний бак, де він змішується з бензином, і надходить в карбюратор. Там, в процесі згоряння паливо-повітряної суміші виділяються речовини, що входять до складу очищувача. У камері згоряння вони ініціюють хімічні реакції і фізичні процеси, які спрямовані на розм'якшення нагару і виведення його природним шляхом через систему вихлопу. Однак такі «клінери» не настільки ефективні, як аерозольні, тому використовуються вони не так часто.

У деяких випадках автовласники використовують послідовно два типи очисників. Спочатку заливають рідкий склад в бак, а після цього розбирають карбюратор, і за допомогою аерозолів вручну чистять його.

Як правило, карбюратор миють не тільки всередині, а й зовні. Для цього агрегат демонтують, а зовнішню мийку проводять перед внутрішньої. Процес має на увазі очищення корпусу, фільтра, зовнішніх вузлів і механізмів. Для чищення краще користуватися аерозольним засобом, як більш зручним і ефективним.

Який очищувач карбюратора краще вибрати

Порівняння засобів для чищення карбюраторів

Однак найважливіше питання, яке цікавить автомобілістів в цьому ключі - який очищувач карбюратора купити? Відразу варто відзначити, що однозначної відповіді на нього немає і бути не може. В даний час на ринку представлено широке розмаїття самих різних засобів. Тому рішення про покупку необхідно приймати на підставі інформації від виробника, а також відгуків реальних покупців того чи іншого очищувача. Адже прийти до істини, можна лише випробувавши багато різних рідин до різних за ступенем забрудненості деталей карбюратора.

Наводимо для вас список найбільш поширених засобів для чищення «карба». Вони відсортовані в довільному порядку, так як, по-перше, в різних куточках нашої країни їх асортимент відрізняється, а по-друге, часом зустрічаються досить суперечливі відгуки щодо того чи іншого засобу для чищення карбюратора від автовласників.

Назва засоби опис Форма реалізації та обсяг Каталоговий номер Ціна на осінь 2017 року, руб
Liqui Moly Vergaser-Aussen-Reiniger Досить популярна і якісна рідина. За допомогою цього складу можна прибирати з поверхні не тільки нагар і смолянисті відкладення, але і очищати канали та дросельні заслінки. Засіб також можна використовувати для чищення форсунок Аерозоль в балончику об'ємом 400 мл 3918 280
ABRO CARB & CHOKE Cleaner Призначений для швидкої і якісної очистки від нагару, вуглецевих відкладень і бруду систем і деталей карбюратора - системи холостого ходу, каналів карбюратора, дросельних заслінок, повітряних і паливних жиклерів, впускних клапанів і днищ поршнів Аерозоль в балончику об'ємом 283 мл CC200 172
RAVENOL Carb Reiniger Spray Гарантовано і швидко очищає від нагару, вуглецевих відкладень, смол і лакових плівок: дросельні заслінки, повітряні та паливні жиклери, систему і клапан холостого ходу, канали карбюратора, впускні клапани і днища поршнів Аерозоль в балончику об'ємом 400 мл 4014835703544 450
3M PN08796 Це високоефективний аерозольний очищувач для видалення смол, масел і нагару з автоматичних повітряних заслінок і карбюраторів Аерозоль в балончику об'ємом 354 мл PN08796 339
HI GEAR HG3201 Аерозольний склад ефективно і без розбирання відновлює характеристики карбюратора, дозволяючи уникнути дорогого і трудомісткого ремонту системи живлення Аерозоль в балончику об'ємом 312 мл HG3201 320
XADO JET100 ULTRA Універсальний очищувач карбюратора і інжектора Аерозоль в балончику об'ємом 250 мл XB30014 460
MANNOL 9970 Carburetor Cleaner Здатне забезпечити якісну очистку карбюратора без його розбирання. Видаляє високотемпературні відкладення як з внутрішньої, так і з зовнішньої поверхні карбюратора. Повністю оптимізує роботу паливної системи. Цей продукт можна застосовувати для дво- і чотиритактних бензинових двигунів, з каталізатором і без Аерозоль в балончику об'ємом 400 мл 2430 120

Пам'ятайте, що використання «карбклінера» - це лише профілактичний захід, спрямована на продовження терміну служби паливної системи і двигуна в цілому. Однак жодне, навіть найефективніший, засіб не замінить повноцінну чистку паливної системи з її промиванням і налаштуванням .

Кустарна очищення карбюратора

Також деяких автолюбителів цікавить питання про те, чи можна зробити рідина для чищення карбюратора своїми руками. Оскільки карбюраторний тип двигуна внутрішнього згоряння використовується вже кілька десятиліть, то існує кілька «народних» методів очищення «карба». Як правило, для цього використовують традиційні рідини - бензин (проте існує думка, що його застосовувати небажано), гас, дизпаливо, різні розчинники. Словом, що є під рукою.

Не використовуйте агресивні розчинники для виробництва й обробки неметалічних деталей карбюратора, тому як він може пошкодити їх. Для них можна використовувати, наприклад, бензин. Повітряні жиклери найкраще продути компресором.

Найчастіше при цьому карбюратор навіть не демонтують. Однак не забудьте зняти очисник повітря, а в процесі роботи слідкуйте за тим, щоб всередину карбюратора не потрапила бруд. Робота полягає в очищенні зовнішніх і внутрішніх поверхонь від наявного нагару. Також не забудьте виконати чистку сітчастого фільтра. Для цього краще використовувати розчинник (байдуже який). Після цього промийте порожнину для фільтра, і лише після цього встановлюйте його назад.

Як очищають карбюратор таким засобом

Однак повернемося до очищення карбюратора за допомогою професійних засобів. Зокрема, докладніше розберемо аерозолі. Їх застосування не складе труднощів навіть для недосвідчених автовласників.

Завжди перед використанням засобу уважно ознайомтеся з інструкцією по його експлуатації. Як правило, вона наноситься на бічну поверхню балончика. Найчастіше все карбклінери шкідливі для людської шкіри, а особливо для очей. Тому з аерозолями краще працюйте в захисних окулярах і рукавичках.

В окремих ситуаціях послідовність дій може відрізнятися, однак у більшості випадків алгоритм дій буде наступним:

чистка карбюратора

Чистка карбюратора за допомогою спрею

  1. Демонтувати карбюратор і помістити його в заздалегідь підготовлене для роботи місце. Для цього краще використовувати верстак, робочий стіл або іншу поверхню. Головне, щоб вона була відносною чистою, і частинки бруду Не допускайте потрапляння всередину карбюратора.
  2. Для якісного очищення агрегат необхідно розібрати. При цьому пам'ятайте, що до складу карбюратора входить безліч дрібних деталей (пружинки, голки і так далі). Тому при розбиранні дотримуйтеся обережності, а «дріб'язок» складайте окремо, щоб нічого не втратити.
  3. Далі по черзі на поверхню всіх забруднених деталей наноситься засіб для чищення, після чого дається деякий час, щоб воно вступило в реакцію з забрудненням (наліт «Отмока»). Зазвичай 5 хвилин цілком достатньо.
  4. Після цього за допомогою дрантя або спеціальних щіток виконується чистка м'якого нагару та інших забруднень.
  5. У разі, якщо поверхня важкодоступна, для нанесення на неї миючого засобу використовуються спеціальні трубочки.

Процес очищення нескладний. Головне, не розгубити при роботі окремі частини карбюратора, а безпосередньо чистку проводити ретельно. Благо, сучасні очисники добре роз'їдають наліт і чистити агрегат легко.

Намагайтеся заливати в машину якісне паливо і масло. Це забезпечить мінімальне забруднення зовнішніх і внутрішніх поверхонь деталей карбюратора.

Пам'ятайте, що чистку карбюратора необхідно виконувати періодично. Орієнтуйтеся по описаних вище симптомів, які притаманні його забрудненого стану. Однак рекомендується відстань складає близько 5 ... 10 тисяч кілометрів з повним розбиранням вузла.

замість післямови

Радимо вам при виборі того чи іншого засобу для чищення карбюратора покладатися не так на хвалебні оди виробників своїм продуктам, а на дані порівняльних тестів та відгуках автовласників, реально користувалися цим засобом. Для цього скористайтеся наведеної вище інформацією або почитайте відгуки на відповідних сайтах. Наприклад, якщо виробник стверджує, що його засіб здатний зменшити витрату палива, то цього навряд чи можна вірити, оскільки на витрату палива впливає безліч причин, а не тільки брудний карбюратор. А в тому випадку якщо деталь має незначний нагар, то і зовсім не потрібно супер засіб, адже він так само добре змивається будь-яким іншим миючим складом.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found