Синтетичне масло - що це таке і в чому його особливість?

Синтетичне масло - це синтез базових масел на основі синтетики, а також присадок, які надають йому корисні властивості ( підвищену зносостійкість, чистоту, захист від корозії ). Такі масла підходять для експлуатації в самих сучасних двигунах і в екстремальних режимах експлуатації (низькі і високі температури, високий тиск і т. Д.).

Синтетичне масло, на відміну від мінерального, проводиться на основі спрямованого хімічного синтезу . У процесі його виробництва сира нафта, яка є базовим елементом, переганяється, а після цього переробляється до основних молекул. Далі на їх основі отримують базову масло, в яке додають присадки з тим, щоб кінцевий продукт мав винятковими характеристиками.

Властивості синтетичного масла

Графік залежності в'язкості масла від пробігу

Особливістю синтетичного масла є те, що воно зберігає свої властивості тривалий час . Адже вони задаються ще на етапі хімічного синтезу. У його процесі створюються "спрямовані" молекули, які їх і забезпечують.

До властивостей синтетичних масел відносять:

 • висока термоокислювальна стабільність;
 • високий індекс в'язкості;
 • високі характеристики роботи при низьких температурах;
 • низька випаровуваність;
 • низький коефіцієнт тертя.

Ці властивості обумовлюють наявність переваг, якими і мають синтетичні масла перед напівсинтетикою і мінеральним маслом.

Переваги синтетичного моторного масла

На основі наведених вище властивостей розглянемо, які ж переваги дає автовласникові синтетичне масло.

Відмінні властивості синтетичного масла

властивості

переваги

Високий індекс в'язкості

Оптимальна товщина масляної плівки, як при низьких, так і при високих температурах

Зниження зносу деталей двигуна, особливо в умовах екстремальних температур

Низькотемпературні експлуатаційні характеристики

Збереження плинності при запуску двигуна в умовах екстремально низьких температур

Максимально швидке надходження масла до важливих частин двигуна, зниження зносу при запуску

низька випаровуваність

Мінімальна витрата масла

Економія на долівку масла

Низький коефіцієнт тертя

Більш рівномірна молекулярна структура синтетичного масла, зниження внутрішнього коефіцієнта тертя

Підвищення ефективності роботи двигуна, зниження температури масла

Посилені термоокислювальну властивості

Уповільнення процесу старіння масла при контакті з молекулами кисню

Стабільні в'язкісно-температурні характеристики, мінімальне утворення відкладень і нагару.

Склад синтетичного масла

Синтетичне моторне або трансмісійне масло складається з компонентів кількох класів:

 • вуглеводні (поліальфаолефіни, алкілбензоли);
 • ефіри (продукти реакції органічних кислот зі спиртами).

Різниця молекул мінерального і синтетичного масла

Залежно від складу і умов протікання хімічних реакцій, масла підрозділяють на наступні види - ефірні, вуглеводневі, поліорганосілоксановой, поліальфаолефінові, ізопарафінових, галогензамещенние, хлор і фтор, поліалкіленгліколевие і так далі.

Важливо знати, що багато виробників надають своїм масел визначення синтетичного умовно . Це викликано тим фактом, що в деяких країнах продаж синтетики не обкладається податковими зборами. Крім цього, масла, отримані шляхом гідрокрекінгу, часом теж позначають як синтетичні. В одних державах синтетичними маслами вважаються суміші, що містять до 30% присадок, в інших - до 50%. Багато виробників просто купують базові масла і присадки у виробників синтетичних масел. Змішуючи їх, вони отримують склади, які реалізуються у багатьох країнах світу. Таким чином, кількість торгових марок і власне синтетичного масла зростає з року в рік.

В'язкість і класифікація синтетичного масла

В'язкість - це здатність масла залишатися на поверхні деталей, і при цьому зберігати текучість. Чим менше в'язкість масла - тим менше товщина плівки масла. Вона характеризується індексом в'язкості , який побічно вказує на ступінь чистоти базового масла від домішок. Синтетичні моторні масла мають значення індексу в'язкості в межах 120 ... 150.

Зазвичай для виготовлення синтетичних моторних масел використовуються базові компоненти, які мають найкращі низькотемпературні властивості , і належать до широких діапазонах вязкостних класів. Наприклад, SAE 0W-40, 5W-40 і навіть 10W-60.

Для позначення класу в'язкості використовується стандарт SAE - Американської асоціації автомобільних інженерів . Ця класифікація дає діапазон температур, при якому може працювати та чи інша олія. Стандарт SAE J300 підрозділяє масла на 11 типів, серед яких шість - зимові, і п'ять - літні.

Як вибрати в'язкість моторного масла

Відповідно до цього стандарту позначення складається з двох цифр і букви W. Наприклад, 5W-40. Перша цифра означає коефіцієнт низькотемпературної в'язкості:

 • 0W - використовується при температурі до -35 ° С;
 • 5W - використовується при температурі до -30 ° С;
 • 10W - використовується при температурі до -25 ° С;
 • 15W - використовується при температурі до -20 ° С;

Друге число (в прикладі 40) - в'язкість при розігрітому двигуні. Це число, яке характеризує мінімальну і максимальну в'язкість масла при його температурі в діапазоні + 100 ° С ... + 150 ° С. Чим вище це число - тим вище в'язкість автомобіля. Розшифровку інших позначень на каністрі синтетичного масла читайте в статті "Маркування масла".

Рекомендації по підбору масел по їх в'язкості:

 • при виробленні ресурсу двигуна до 25% (новий мотор) необхідно використовувати масла з класами 5W-30 або 10W-30 всесезонно;
 • якщо двигун виробив 25 ... 75% ресурсу - 10W-40, 15W-40 влітку, 5W-30 або 10W-30 взимку, SAE 5W-40 - всесезонно;
 • якщо двигун виробив більше 75% свого ресурсу, тоді необхідно використовувати 15W-40 і 20W-50 влітку, 5W-40 і 10W-40 взимку, 5W-50 всесезонно.

Чи можна змішувати синтетичні, напівсинтетичні і мінеральні масла

Відразу відповімо на це питання - змішувати будь-які масла, навіть одного типу, але різних виробників вкрай не рекомендується . Цей факт викликаний тим, що при змішуванні можливе проходження хімічних реакцій між різними присадками, результат яких часом непередбачуваний. Тобто, отримана суміш не буде відповідати будь-яким-небудь нормам і стандартам. Тому змішування масел - сама крайня міра, коли іншого виходу немає .

Залежність в'язкості від температури

Як правило, змішування масел відбувається при зміні одного масла на інше. Або в разі, коли необхідно зробити долівку, а потрібного масла немає під рукою. Наскільки змішування шкідливо для двигуна? І що робити в таких випадках?

Гарантовано сумісні тільки масла одного виробника. Адже технологія отримання та хімічний склад присадок в даному випадку буде однаковий. Тому при зміні масла ще кілька робочих вам потрібно буде заливати масло тієї ж торгової марки. Краще замінити, наприклад, синтетичне масло на мінеральне одного виробника, ніж на іншу "синтетику" від іншого виробника. Однак краще швидше позбутися від отриманої суміші в двигуні при першій же можливості. При заміні масла близько 5-10% його обсягу залишається в двигуні. Тому наступні кілька циклів заміну масла необхідно проводити частіше, ніж звичайно.

У яких випадках необхідно проводити промивку двигуна:

 • в разі заміни марки або виробника масла;
 • коли відбувається зміна характеристик масла (в'язкості, типу);
 • в разі виникнення підозри на те, що в двигун потрапив стороння рідина - антифриз, паливо;
 • є підозри, що використовується масло - неякісне;
 • після будь-якого ремонту, коли проводився розтин ГБЦ;
 • в разі сумнівів, що остання заміна масла проводилася давно.

Відгуки про синтетичних маслах

Пропонуємо вашій увазі рейтинг марок синтетичних масел, який складений на підставі відгуків автомобілістів і думок авторитетних експертів. На підставі цієї інформації ви зможете прийняти рішення про те, яке синтетичне масло краще.

ТОП 5 кращих синтетичних масел:

Motul Specific DEXOS2 5w30 . Синтетичне масло, схвалене концерном General Motors. Відрізняється високою якістю, стійкою роботою в умовах високих і низьких температур. Працює з будь-якими видами палива.

Позитивні відгуки негативні відгуки
Присадки працюють весь регламентний термін. Відмінна заміна GMовскому маслу. Я ллю масло GM DEXOC 2, вже сім років і все нормально, а ваш матюль, розкручений в інеті, як один хороший чоловік сказав говно
Реально краще GM Dexos2, двигун став тихіше працювати і витрата бензину зменшився. Так, запаху гару більше немає, а то на рідне GM вже після 2 ткм пахло як пальонка якась ...  
Загальні враження позитивні, особливо радує робота движка і зменшився витрата палива і угар масла.  

SHELL Helix HX8 5W / 30 . Масло виконано за унікальною технологією, яка дозволяє активно очищати деталі двигуна від накопичення бруду і утворення осаду на його вузлах. Завдяки низькій в'язкості забезпечується економія палива, а також захист двигуна між заміною масла.

Позитивні відгуки негативні відгуки
Заливаю його вже років 6 і все те без проблем. Розкривав двигун так масленого лаку в мінімальній кількості на стінках двигуна. Взимку при мінус 30-35 заводилася без проблем Багато підробленої продукції.
Відмінне покриття олійною плівки деталей ДВС. Хороший температурний діапазон. тільки +++ Відразу зазначу, що мені не сподобалося - ВЕЛИЧЕЗНИЙ витрата на чад. їзда на 90% по трасі. Та й ціна захмарна. З плюсів - впевнений запуск в мороз.
Масло дуже добре себе показало. Всі властивості, написані на упаковці, відповідають дійсності. Можна міняти кожні 10000 кілометрів. Ціна звичайно висока, але воно того варте

Лукойл Люкс 5W-40 SN / CF . Масло виробляється на території Російської Федерації. Схвалено такими відомими автовиробниками як Porsche, Renault, BMW, Volkswagen. Масло відноситься до класу преміум, тому може використовуватися в найсучасніших бензинових і дизельних двигунах з турбонаддувом. Як правило, використовується для легкових автомобілів, мікроавтобусів і невеликих вантажівок. Також підходить для форсованих двигунів спортивних автомобілів.

Позитивні відгуки негативні відгуки
У мене тойота camry 1997 року 3х літрова, і я вже ллю це масло Лукойл Люкс 5w-40 протягом 5 років. Взимку заводиться з пульта в будь-який мороз з пів обороту Густіє передчасно, сприяє відкладів
Відразу скажу масло гарне, ціна якість відповідає! В автосервісах ясна річ намагаються продати масло дороге, європейське і т. Д. Чим воно дорожче, тим вище ризик взяти Подтелков, це факт на жаль. Швидка втрата свойств.малая захист ДВС
Користуюся багато років, нарікань немає. Зміна десь раз в 8 000 - 10 000 кілометрів. Що особливо радує - беручи на заправках практично не можливо потрапити на підробку. Чад став з'являтися після 2000 км пробігу на ньому. А так хороше масло!

TOTAL QUARTZ 9000 5W 40 . Всесезонне синтетичне масло для бензинових і дизельних двигунів. Також підходить для моторів з турбонаддувом, машин з каталізаторами і використовують етилований бензин або скраплений газ.

Позитивні відгуки негативні відгуки
Масло дійсно гарне, Total марку тримає високо. Має допуски від провідних європейських виробників: Volkswagen AG, Mercedes-Benz, BMW, PSA Peugeot Citroën. Тест «За кермом» - Синтетичне моторне масло Total Quartz 9000 не вразило нас своїми результатами.
Проїхав на ньому вже 177'000, жодного разу мене не засмутило Масло дурниця, переконався особисто, залив в дві машини, теж послухав рада в ауді 80 і Нісан Альмера, на високих оборотах це масло не надає ніякої в'язкості, обидва мотори застукали, причому масла брав в різних магазинах спеціалізованих, так що погана поставка виключається !! ! Нікому не раджу лити цю нісенітницю!
Крім цього масла не чого не лив і лити не збираюся! гарна якість від заміни до заміни ні краплі, в мороз заводиться з пів обороту, підходить як для бензинових так і для дизельної техніки! на мій погляд змагатися цьому маслу можуть одиниці! Немає ніякої впевненості, що купується не підробку - це основна проблема.

Castrol Edge 5W 30 . Синтетичне демісезонне масло, може використовуватися як в бензинових, так і дизельних двигунах. оскільки має такі класи якості: A3 / B3, A3 / B4, ACEA C3. Виробник обіцяє ще більше кращий захист за рахунок розробки посиленою масляної плівки яка утворюється на деталях. Передбачає подовжені інтервали заміни більше 10 тис.км.

Позитивні відгуки негативні відгуки
Їжджу вже два роки на Castrol 5w-30, відмінне масло після 15 тисяч колір навіть майже не змінюється, навіть коли машина була на обкатки не чого не підливав вистачає від заміни до заміни. Я поміняв авто і вже в нове авто теж вирішив залити його, відкатав від заміни і тут я був негативно здивований, масло було чорним, і вже подпахівают гаром.
У порівнянні з тим же форд форму яким користувався більше 3 років, масло більш рідке. Двигун працює тихіше. Повернулася тяга і характерний для фф2 звук двигуна. Вибирав по вин-коду Заливали його в VW Polo так як саме воно рекомендовано заводом виробником. Масло коштує дорого, залишає нагар в двигуні. Машина працює дуже голосно. Я взагалі не розумію чому воно так дорого коштує

Як відрізнити синтетичне масло

Незважаючи на те, що в'язкість мінерального, напівсинтетичного і синтетичного масла може бути однаковою при певних температурах, характеристики "синтетики" завжди будуть краще. Тому важливо вміти відрізняти масла по їх типу.

При покупці синтетичного масла необхідно в першу чергу звертати увагу на інформацію, зазначену на каністрі. Так, масла на синтетичній основі позначаються чотирма термінами:

 • Synthetically Fortified . Такі масла синтетично укріплені і мають домішки синтетичних компонентів до 30%.
 • Synthetic Based, Synthetic Technology . Аналогічно до попереднього, проте кількість синтетичних компонентів тут 50%.
 • Semi Synthetic . Кількість синтетичних компонентів більше 50%.
 • Fully Synthetic . Це 100% синтетичне масло.

Крім цього, існують методи, за допомогою яких можна перевірити масло самостійно:

 • Якщо змішати мінеральне масло і "синтетику", суміш згорнеться. Однак потрібно знати точно, до якого типу належить друге масло.
 • Мінеральне масло завжди гущі і темніше, ніж синтетичне. Можна кинути в олії металева кулька. У мінеральному він буде тонути повільніше.
 • На дотик мінеральне масло більш м'яке, ніж синтетичне.

Оскільки синтетичне масло відрізняється чудовими характеристиками, на жаль, на ринку можна зустріти велику кількість контрафакту, адже зловмисники намагаються наживатися на його виготовленні. Тому важливо вміти відрізнити оригінальне масло від підробки.

Як відрізнити підробку

Як відрізнити оригінал моторного масла від підробки. (Shell helix ultra, Castrol Magnatec)

Існує кілька простих способів, які допоможуть вам відрізнити каністру або пляшку з підробленим автомобільним маслом від оригіналу:

 • Уважно вивчіть кришку і якість закупорки . Деякі виробники встановлюють на кришку пломбувальні вусики (наприклад, SHELL Helix). Також зловмисники можуть просто злегка приклеїти кришку, щоб викликати підозру оригінальної закупорки.
 • Звертайте увагу на якість кришки і каністри (банки) . На них не повинно бути потертостей. Адже найпопулярніший метод розфасовки фальсифікату - в тари, придбані на СТО. Бажано, щоб ви знали, як виглядає оригінальна кришка (найпопулярніша марка масла, яку підробляють - це Castrol). При виникненні найменшої підозри перевірте весь корпус каністри і при необхідності відмовтеся від покупки.
 • Оригінальна етикетка повинна бути наклеєна рівно і виглядати свіжою і нової. Перевірте, наскільки добре вона приклеєна до корпусу каністри.
 • На будь-який пакувальній тарі (пляшки, каністри, металеві банки) обов'язково повинні бути вказані номер заводської партії і дата виготовлення (або дата, до якої масло придатне для експлуатації).

Намагайтеся купувати масло у перевірених продавців і офіційних представників. Не купуйте його у людей або магазинів, що викликають підозру. Це позбавить вас і ваш автомобіль від можливих проблем.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found