Ремонт рульової рейки Мондео 4 - основні несправності та способи їх усунення

Рульова рейка автомобіля Ford Mondeo IV не відрізняється надійністю. У зв'язку з цим її доводиться періодично ремонтувати. Що це вже пора робити, ви зможете визначити за характерними симптомами. Кращий варіант - звернутися в сервісний центр до фахівців. Але на СТО за ремонт рульової рейки Форд Мондео 4 запропонують досить високу ціну. Наприклад, в Москві ціна такої послуги буде від 10 000 руб.

зміст:

 • Що найчастіше ламається в рейці
 • Як відремонтувати своїми руками

Звичайно, можна і самому впоратися з цією проблемою, якщо є певний набір інструментів і ремкомплект для ремонту рульової рейки. Основне завдання - це замінити всі деталі мають характерні ознаки зносу. У статті ви зможете дізнатися, що в рульовій колонці Мондео 4 виходить з ладу частіше за все, і як усунути несправність.

Слабкі місця рульової рейки

В результаті багаторазових механічних навантажень, таких як, наїзди на бордюри, їзда по ямах, з'являються нехарактерні стуки, люфт рульової рейки Мондео 4 і текти рідини. Як правило, це пов'язано з швидким зносом втулки, заглушкою сухаря і попаданням вологи через пошкодження пиляків рульових тяг. Коротку інформацію про типові несправності та способи їх усунення дивіться в таблиці.

дефекти причини як усунути
знос сухаря Виготовлений з недостатньо міцного матеріалу: пластика або алюмінію Потрібно підтиск з використанням нової пластикової (а краще алюмінієвої заглушки) або заміна сухаря
Корозія вала рейки Наявність води в пильовиках тривалий час внаслідок їх пошкодження Необхідна заміна вала і установка нових пиляків рульових тяг
Стук у втулці Природний знос внутрішньої поверхні втулки Потрібна заміна зовнішньої втулки
Знос центрального зуба на рейці Природний знос внаслідок тривалої їзди по прямій Необхідна заміна вал-рейки
Корозія зубів рейки / гвинта Наявність вологи всередині рейки тривалий час Потрібна заміна вал-рейки / первинного вала в зборі з золотником
текти масла Порушена цілісність сальників Потрібна заміна сальників

Перше слабке місце - тефлонова втулка. На перший погляд, конструкція рульової рейки продумана. Надійність фіксації втулки в сталевому картері забезпечується за рахунок її трикулачні конструкції і замикання пружинним кільцем. Але її з'єднання з вал-рейкою здійснюється через тефлонову прокладку. А тефлон, як відомо, має пухку структуру і недостатньо високий рівень зносостійкості.

Втулка зовнішнього кінця вал-рейки

При її знос, під час їзди, починає лунати різке металеве стукання, особливо гучними стають стуки при повороті керма в крайнє положення. Щоб переконатися в необхідності заміни саме втулки, потрібно залізти під автомобіль. І енергійно похитати вал-рейку, взявшись за правий її кінець рукою. При виявленні вільного ходу якого стуку, - пожтяжка рульової рейки Форд Мондео 4 результату не дасть, потрібна заміна втулки.

Друге слабке місце - заглушка (притискна гайка). Виготовлена ​​з пластику, пробка рульової рейки Форд Мондео 4 при складанні машини в заводських умовах закручена за спеціальним герметику з деформацією для забезпечення високого рівня герметизації. До того ж для гарантованого виключення випадкового відкручування або провороту регулювальна гайка бокового поджима рульової рейки Форд Мондео 4 має зверху наклеєне стопорне кільце з вусиками, що заходять в спеціальні пази.

Сухар і заглушка (пробка) рульової рейки Мондео 4

Під періодичним впливом ударних навантажень на рульову тягу, заглушка сухаря може вискочити, порушивши герметизацію вузла. До того ж ця гайка виготовлена ​​з пластику і цієї головний її недолік. Як правило, заглушка вилітає через те, що на ній зривається різьба. Пластикове регулювальне кільце і пластикова пробка (заглушка), розбиваються і перестають тримати задану регулювання, від чого і з'являються шуми, стуки, люфт.

Якщо при розбиранні було виявлено, що сухар має знос, то його просто підтискають, але це буде тимчасовим рішенням. Щоб щільніше піджати його, краще використовувати не пластикову, а алюмінієву пробку (вона запобіжить протікання і продовжить термін служби рейки). Всі роботи можна провести, не знімаючи рейку, а всього лише послабивши кріплення підрамника. Краще рішення - це, все таки, заміна пластикового сухаря.

Досить часто ремонтувати цей вузол доводиться після спроби замінити кермові тяги без зняття з автомобіля. В процесі відкручування тяг вал-рейка піддається впливу обертального моменту значних зусиль. В результаті пробка разом з сухарем просто видавлюються.

Пошкоджений пильовик Ford Mondeo 4

Третє слабке місце - пильовик. Навіть найменший порив пильовика ставати причиною вимивання змащення і попадання вологи всередину. Що, в свою чергу, провокує утворення іржі на рейці, валу і втулки. Як результат, маємо знос вала і корозію зубів.

При пошкодженні пильовика часто автовласники лише обходяться його заміною. У більшості випадків, якщо це зроблено вчасно, таких дій досить. Але, коли порив стався давно, краще зняти і розібрати рейку, щоб зробити їй профілактичний огляд і оновити мастило. Щоб потім не довелося робити більш серйозний ремонт рульової рейки Ford Mondeo.

Як зробити ремонт рульової рейки Mondeo 4 своїми руками

Відновлювальні роботи повноцінної працездатності рульової рейки Мондео 4 залежатимуть від виявленої несправності. Так для усунення стуку або "пітливості" рейки в деяких випадку достатньо підтягнути рульову рейку Мондео 4, а саме пробку сухаря або замінити її на нову.

Однак в більшості ситуацій для відновлення нормального функціонування рульового механізму потрібно здійснювати його зняття і розбирання з промиванням всіх комплектуючих і робочих порожнин, а також замінити мастило.

Якщо приймається рішення проводити повний ремонт рульової рейки Мондео 4, ціна може бути не дуже високою. Але потрібно неодмінно купити ремкомплект рульової рейки Мондео 4. Стандартно в ньому буде 6 тефлоновим кільця і ​​4 сальника. Артикул даного ремкомплекта Emmetec (FO 9028 KIT) - від 2 800 до 3 200 р. Також є 2 непоганих варіанти - H & Q (102-0025) - 2 900 крб і TCS (SDSREMREIK 223) - 2 400 р. У разі зносу гайки притиску, доведеться міняти і її, купивши окремо. Якщо є іржа на валу і рульовому гвинті, то варто прибрати її використовуючи дуже дрібну наждачку. При установці рейки на автомобіль слід обов'язково замінити пильовики тяг.

Розбирання і ремонт рульової рейки

Склад ремкомплекта та збирання рульової рейки Мондео 4

Інструменти для ремонту рульової рейки

Для усунення стукотів і повного розбирання рульової рейки Ford Mondeo 4 знадобляться наступні інструменти і пристосування:

 • рожково / накидний ключ на 18;
 • тріскачка або комірець з головкою на 19;
 • ключ або головка на 15 і 17;
 • ріжковий ключ на 31 (якщо немає - розвідний ключ);
 • газовий ключ - для відкручування оригінальних рульових тяг;
 • хрестова викрутка (коротка);
 • головка на 10;
 • шестигранник Torx T40;
 • знімач для рульового наконечника;
 • великі лещата;
 • шило;
 • перетворювач іржі;
 • кілька ганчірок щоб протирати саму рейку і інструменти від рідини ГУР.

Усунення стукотів рейки

У деяких випадках для усунення стукотів досить підтягти кришку на 0,5 ... 2 обороту. Цю операцію можна здійснити з використанням вигнутого накидного ключа на 17. І майте на увазі, в разі перетягування пробки - кермо не буде повертатися в нейтральне положення або повертатися погано.

Якщо все було зроблено правильно, то стуки і люфт зникнуть. Однак якщо підтяжка рейки не дала очікуваного ефекту, то для усунення проблеми без заміни гайки і підтискної сухаря не обійтися.

Одним з методів ремонту рульової рейки на Мондео 4 є заміна пластикової підтискної гайки на алюмінієву. Цю процедуру можна провести без зняття рульової рейки. Однак потрібно здійснити кілька операцій для того, щоб забезпечити до неї вільний доступ:

Ось до пробки доступ відкритий

 • знімається захист;
 • откручиваются з кожного боку поперечної розпірки підрамника по 2 болта і знімаємо її;
 • з підрамника знімаються гумові підвіси глушника;
 • з кожного боку від фіксації підрамника откручиваются ще по 2 болта;
 • знімається рейки, відкрутивши болти її кріплення до підрамника;
 • откручиваются задні болти підрамника см на 15-20;
 • з лівого боку під рейку підкладаємо невеликий дерев'яний брусок (20 ... 25 мм), це дозволяє підняти її і забезпечити доступ до пробки.

Решта проблем функціонування рульової рейки Мондео 4 можна усунути лише в результаті її розбирання.

Розбирання рульової рейки Мондео 4 і заміна деталей з ремкомплекта

Перш ніж розібрати рейку не забудьте штангенциркулем виміряти виліт вхідного вала щодо вала рульової тяги. Це робиться для того, щоб згодом зібрати рейку в зворотному порядку з правильним співвідношенням повороту керма. Розбираючи механізм, кермо потрібно замкнути, щоб уникнути його провороту і подальших помилок при установці рейки.

Як правильно розбирати рульову рейку Мондео 4

Ремонт рульової рейки Мондео 4 своїми руками починається із зняття тяг, використовуючи потужні слюсарні лещата і пару алюмінієвих прокладок, а також газового ключа. Ключем на 19 відкручується притискна гайка рульової рейки на Форд Мондео 4, при цьому потрібно неодмінно помітити її точне положення. Необхідно звернути увагу, що висота шліцов вельми маленька. Тому рекомендується не прикладати різких і великих посилити, щоб не зірвати робочу частину гайки. Після її вдалого відкручування з механізму випаде пружина з підтискної пластмасски.

Відкручується нижня заглушка вала шестерні, що має чотири хрестових шліца по краях. Відкривається доступ до гайки валу, яку теж слід відкрутити. При цьому на валу зі зворотного боку є шліци, що дозволяють зручно притримувати його.

Витягується круглий чорний пильовик за допомогою чогось гострого з боку стирчить вала. Витягується стопорне кільце. В результаті легенько постукування по валу він легко вискакує з механізму з розташованим на ньому сальником кермової рейки Форд Мондео 4, підшипником.

На наступному етапі проводиться відкручування з правого боку заглушки рейки. Це циліндр з отвором посередині з торцевої різьбленням і чотирма отворами діаметрів 5 мм, призначені для його викручування з використанням спеціального інструменту. З цієї ж сторони висмикуємо шток. Він легко вискакує разом з сальником. Здійснюємо ретельний його огляд на предмет наявності іржавих плям.

Наступний етап - витяг внутрішнього сальника. Фахівці рекомендують акуратно перерубати його, не пошкодивши посадочне місце під нього і дзеркальну поверхню циліндра. А вже потім підчепити і витягнути.

Витягнуті металеві деталі ретельно обстежуються на предмет появи іржі. Якщо будуть виявлені маленькі іржаві точки, то потрібно, використовуючи дрібну наждачний папір, акуратно їх зачистити. При виявленні великих або глибоких місць іржі на рейці, або валу потрібно неодмінно їх замінити на нові.

Всі деталі ретельно очищаються від можливої ​​бруду і відмиваються. Висушивши кожну комплектуючу, приступаємо до складання вузла використовуючи мастило.

Встановлюємо нові сальники з придбаного комплекту рульової рейки Мондео 4. Процес складання здійснюється в «зворотній послідовності».

заміна пильовиків

Пильник рульового наконечника

Оригінальний пильовик рульового наконечника має артикул 1 433 372, і варто понад 4 000 р. Тому замість нього дешевше купити якісні замінники. Так, Lemforder (34336 01) коштує 650 рублів, трохи дорожче буде Monroe (L10021) 1200 рублів, або ж найдешевший Febi (34293) 560 рублів.

Щоб зняти і встановити нові гумові манжети (пильовики) необхідно зняти наконечник рульової тяги. З обох сторін манжети знімаються хомути, досить перекусити їх кусачками. Перед установкою ретельно видаляйте грязь, що накопичилася в шарнірі наконечника і уважно вивчіть цей простір на предмет наявності освіти корозії. Якщо вже є хоч найменші ознаки появи місць з іржею, то потрібно негайно міняти деталь з корозією. Коли все впорядке, можна приступати до установки нового пильовика.

Перш ніж одягати новий пильовик злегка змащується рульова тяга (с) і внутрішні краю манжети (е). Натягнувши пильовик на рульову тягу (с), хомутом (d) манжета закріплюється на корпусі рейки (а). Встановлюється наконечник рульової тяги. Пильник хомутом (f) фіксується на рульовій тязі. Необхідно забезпечити міцне входження стрічки пильовика в кільцеву канавку на рульовій тязі. Потім закріплюється зовнішній гвинтовий хомут. Останнє, що необхідно зробити - це перевірити, чи не пошкодився чи хомутами сам пильовик.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found