Машина не заводиться з ключа. 10 причин чому при повороті ключа авто не заводиться

Коли машина не заводиться з ключа, то причини можна умовно поділити на три великі групи: електрика, паливна система і іммобілайзер / сигналізація. Якщо лампочка блокування запуску не горить, то в першу чергу потрібно перевіряти замок запалювання, всю електропроводку, включаючи дроти що йдуть на ЕБУ, стан акумулятора, запобіжники, роботу стартера. Також варто прислухатися до роботи паливного насоса, перевірити справність датчика коленвала і системи запалювання.

Дуже часто запуск двигуна може блокуватися системою іммобілайзера і сигналізації. Про проблеми з ними підкажуть миготливий на панелі ключик (або ключик в червоній машині), повідомлення зі словами «Key», «Secret», «Immobiliser» на панелі. Більш детально про те як визначити чому саме при повороті ключа машина не заводиться, читайте в статті.

Чому машина не заводиться з ключа

зміст:

 • Чи не заводиться машина ключем запалювання - перевіряємо електрику
 • Чому машина не заводиться з ключа запалювання - проблеми в паливній системі
 • При повороті ключа запалювання машина не заводиться - глючить іммобілайзер / сигналізація

Щоб зрозуміти яку систему перевіряти першої - придивіться до панелі приладів і визначте початкову ситуацію. У таблиці вказані основні симптоми, які з високою часткою ймовірності підказують з якої системи автомобіля слід почати перевірку.

симптом З чого починати перевірку
Стартер не крутить, лампа "ключ" загоряється і гасне Починайте з електросистеми
Стартер крутить, лампа "ключ" загоряється і гасне Перевірте роботу паливної системи і запалювання
Стартер не крутить, лампа "ключ" загоряється і не гасне, або блимає Розбирайтеся з роботою іммобілайзера / сигналізації

Проблеми з електрикою

Перше, що потрібно перевірити в електросистемі - це стан АКБ. Також зверніть увагу на те, щоб клеми були добре затягнуті. Перевірте клеми і провід маси на відсутність оксидів. Далі огляньте дроти, що йдуть до стартеру - вони повинні бути чистими, непошкодженими і надійно закріпленими на клемах. Якщо стартер навіть не клацає при справній проводці - потрібна заміна реле. Двигун не заведеться і при відмові втягує. Так що варто перевірити стартер повністю.

Не виключено, що проблема може бути і в самому замку запалювання, а точніше в контактній групі. У такому випадку при повороті ключа запалювання машина не заводиться, або не працюють навіть електроприлади. Часто цим страждають замки автомобілів Фольксваген та Ауді. Самі явні ознаки проблем в цьому місці:

 • кермо не розблокується;
 • індикаторні лампи не загоряються або включатися з перебоями;
 • не горять габаритні вогні;
 • ключ вільно обертається в замку (зустрічається дуже рідко).

Чому не заводиться машина, відео

Можливо, найскладніший випадок - це проблеми з проводкою. Її доведеться перевірити всю - на відсутність оксидів, пошкоджень ізоляції, розривів. Зверніть увагу на те, загоряється чи лампа Check Engine при повороті ключа запалювання. Якщо цього не відбувається, значить струм не подається на ЕБУ і це теж може бути причиною відмови в запуску двигуна. У такому випадку потрібно розібратися де у вас знаходиться ЕБУ і перевірити всю проводку, яка до нього веде.

Не забувайте перевіряти і запобіжники, які впливають на запуск двигуна. У кожній машині схема розташування та роботи запобіжників індивідуальна. Наприклад, на ВАЗ-2110, 21102, 21103, 2112 потрібно перевірити запобіжник F19, який відповідає за блокування замків дверей, лампи стоп-сигналу і габарити, обмотку збудження генератора і блок індикації бортової системи контролю.

У багатьох моделях автомобілів Toyota, Lexus, Hyundai, BMW, машина може не заводитися, якщо є несправність в системі контролю педалі гальма. Чи не горять самі лампочки стоп-сигналів, перегорів або пропав контакт на датчику ( "жабі"), перегорів запобіжник, десь обірваний провід - ЕБУ не може визначити положення педалі гальма або просто бачить проблеми в системі і не дає двигуну запуститися через критичної несправності.

Чому машина не заводиться з ключа, а тільки при замиканні стартера або з штовхача

Якщо автомобіль завівся в обох цих випадках, це означає, що з паливною системою все в порядку, а іммобілайзер не глушити двигун і не блокує примусово роботу стартера. Але конкретні причини можуть бути пов'язані з несправністю стартера або з проводкою, або з контактами.

Коли автомобіль заводиться при замиканні клем стартера викруткою або будь-яким іншим металевим предметом, то харчування на нього від АКБ йде і сам стартер теж працює. А значить швидше за все проблема в замку запалювання або на ділянці ланцюга від замка до АКБ, або на контактах ланцюга самого стартера.

Коли автомобіль заводиться зі штовхача, то причиною проблем може бути як сам стартер, так і система подачі напруги на нього. Потрібно перш за все послухати клацає чи реле і втягує, а також подивитися чи крутиться Бендикс. В такому випадку перевіряємо всю ланцюг від замка запалювання до клем стартера, і від них до акумулятора, як було сказано вище.

Проблеми з паливною системою і запалюванням

На інжекторних автомобілях перевірку паливної системи починають з паливного насоса. Робочий насос буде дзижчати - це чутно навіть в салоні. До речі, електричний бензонасос може не працювати не через несправність, а через перегорів запобіжника. Складніше з карбюраторними двигунами, де паливний насос працює від распредвала. Перевірити його працездатність можна вручну накачавши паливо і спробувавши запустити двигун. Або зняти штуцер з випускного клапана і качнути важіль ручної підкачки - має піти паливо.

Двигун може не запускатися в разі виникнення підсосу повітря в паливній системі. На карбюраторному авто таким місцем може бути паливний фільтр (наприклад тріщина), а на инжекторном варто шукати в місць з'єднання шлангів

Після цього перевірте чи не засмічені паливний фільтр і дросельна заслінка - вони теж можуть бути причиною проблем.

Причиною відмови в запуску може бути несправний датчик положення коленвала - ЕБУ просто не розуміє як синхронізувати подачі палива і роботу системи запалювання.

Наступна стадія це перевірка системи запалювання: свічок, модуля запалювання, комутатора, трамблера, котушок запалювання, високовольтних бронепровода - в залежності від того, які компоненти є в конструкції вашого автомобіля.

Несправності іммобілайзера і сигналізації

Про проблеми саме з іммобілайзером і сигналізацією свідчать такі ознаки:

Значок іммобілайзера. Залежно від авто може мати різний вигляд своєї піктограми

 • на панелі приладів горять індикатори іммобілайзера, які на різних авто можуть мати різні значки: машинка з ключем, з замком, "ключ в автомобілі", "червона машинка" або просто червоний гурток;
 • на панелі приладів або в інших місцях сигналізує спеціальний світлодіод (наприклад, на Chevrolet Lacetti він знаходиться біля кнопки замикання дверей);
 • на екрані повідомлень ЕБУ з'являється текст, який містить слова «Key», «Secret», «Immobiliser»;
 • коли стартер і електросистема точно справні, а стартер все одно не запускається (блокується иммобилайзером);
 • коли двигун заводиться і знову глухне (глушиться иммобилайзером, який не пізнав сигнал ключа);
 • коли проблеми з запуском проявляються періодично - машина то запускається, то не запускається, запускається не з першого разу.

Ось основні причини чому машина не заводиться з ключа. Більшість пов'язані з тим, що іммобілайзер з якихось причин "не бачить" ключ, а точніше не може встановити зв'язок з чіпом транспондера в ньому.

Чому іммобілайзер блокує запуск з ключа

По-перше, якщо в ключі з чіпом іммобілайзера варто батарейка, вона могла елементарно розрядитися і її потрібно замінити.

По-друге, міг вийти з ладу сам ключ або його компоненти. Наприклад, у "французів" перегорає котушка індуктивності в ключі і її можна замінити. Також ключ міг пошкодитися при падінні. Або всередину потрапила волога. У випадку з вологою проблема може з'являтися і зникати.

По-третє, можуть окислюватися контакти іммобілайзера на рульовій колонці (поширена проблема на Nissan Almera, наприклад).

Так виглядає іржа на контактах іммобілайзера

По-четверте, при установці охоронної сигналізації часто проблема "ховається" в скручування проводів. Просто з часом або через неякісну установки, скручування починають провисати, в них деформуються дроти і в системі пропадає контакт. Якщо проблема то з'являється, то зникає - варто перевірити саме цей момент.

По-п'яте, в ланцюзі іммобілайзера міг пропасти сигнал. Наприклад, відбувається обрив петлі накачування або порушуються її сполуки. Чи ні зв'язку між иммобилайзером і блоком управління двигуном. Або перегоріли відповідні запобіжники.

По-шосте, іммобілайзер може просто "заглючила" або у нього злетіла прошивка. Щоб визначити проблему точніше, потрібно або звертатися до фахівців, або вивчити документацію до вашого автомобіля - якщо у вас передбачений режим самодіагностики, можна спробувати його активувати і подивитися на результати.

Коли машина не заводиться і блимає іммобілайзер, то може просто вона не бачить ваш смарт-ключ (часто буває що він відв'язується).

Машина не заводиться з ключа, а тільки з автозапуску

Окремим блоком потрібно виділити ситуації, коли не заводиться машина, на яку була додатково встановлена ​​система автозапуску (вона ж система дистанційного запуску). Справа в тому, що для функціонування системи з другого, запасного ключа, виймають чіп іммобілайзера, і вставляють його в так званий обхідник, який дозволяє активувати систему автозапуску дистанційно, без присутності власника поряд з машиною. Тому якщо у вас автозапуск і машина не заводиться з запасного ключа - це нормально, тому що іммобілайзер не може його бачити.

обхідник іммобілайзера

Причому якщо машина заводиться з автозапуску, а потім при включеному двигуні ви вставляєте ключ і їдете, це теж нормально. Іммобілайзер опитує чіп тільки при запуску двигуна і далі не активується. Тому при працюючому двигуні иммобилайзеру "немає різниці" який ключ ви використовуєте. Але як тільки ви заглушите двигун, проблема повернеться.

А ось якщо машина не заводиться ключем, в якому є чіп транспондера, то швидше за все проблема в самому ключі або в одному з варіантів, описаних вище.

Також на машинах з автозапуском проблеми виникають через некоректну установки самої системи. По-перше, обхідник може бути включений на постійну роботу. Тобто чіп в ньому постійно відправляє сигнал. У підсумку коли іммобілайзер відправляє свій сигнал, він може виявити як чіп в обхідник, так і чіп на ключі. В результаті виникає ситуація "запускається - не починається" або "запускається з n-го разу".

По-друге, якщо автозапуск встановлений взагалі без використання обхідника, то автомобіль буде запускатися з того ключа, з якого вийняли чіп і автозапуск теж буде працювати. Але якщо ви втратите такий ключ і візьміть запасний з чіпом, то машина не буде запускатися - іммобілайзер не побачить чіп другого ключа при "працює" першому!

Діагностувати таку некоректну установку можна наступним методом. Той ключ, з якого автомобіль не заводиться, можна обмотати фольгою, щоб заблокувати сигнал чіпа. Якщо автомобіль заведеться, то або обхідник працює постійно, або його взагалі немає.