Р0021 - помилка роботи датчика распредвала. Причини появи і усунення помилки Р0021

P0021 помилка по распредвали, при діагностиці сканером її код розшифровується як «A Camshaft Position System Performance (Bank 2)», що говорить про надмірне випередження установки фаз газорозподілу або порушенні робочих характеристик системи впускного розподільного вала. Формується або виходячи даних від електромагнітного клапана (датчика розподільних клапанів масла), або ДПРВ. Датчик положення розподільного валу призначений для визначення кута повороту розподільного механізму по відношенню до колінчастого валу, а електромагнітний клапан - активний учасник управління впускними клапанами і контролюється датчиками распредвала, коленвала, MAFа, ДПДЗ, лямбда-зондом. Інформація від них надходить в систему управління двигуном, яка, в свою чергу, управляє уприскуванням і запаленням паливної суміші.

Помилка Р0021 на діагностиці

Виявлення блоком управління відбувається при виникненні несправності в перебігу 2-х послідовних циклів роботи. Типовою ознакою що в системі є саме помилка р0021 є не нормальна робота двигуна - нерівна робота на холостому ходу і глухне після натискання на педаль газу.

Найчастіше з цією проблемою, яка при діагностиці має код P0021, стикаються власники автомобілів Субару, Nissan і Infiniti. Що це таке? Офіційно вона називається помилки роботи датчика розподільного вала. Але не все так просто. Насправді помилка може бути викликана різними причинами. Отже, перерахуємо можливі.

Відразу варто обмовитися, що в зв'язку з відмінною конструкцією двигунів і систем різних автомобілів причин виникнення згаданої помилки може бути кілька. У даній статті ми спробували систематизувати і перерахувати найбільш поширені з них.

Три основні причини появи помилки Р0021

Перша причина - падає тиск масла на соленоїдах розподільного вала. Ця причина може викликати не тільки помилку P0021, але і Р0011, Р0345, а також інші аналогічні, які так чи інакше пов'язані з роботою згаданого распредвала. Чому це може відбуватися? У деяких двигунах прокладки кришки масляного каналу (де вони є) виконуються з паперу. Відповідно, вони мають нетривалий термін служби, після чого просто здуваються. Тому масло і йде через кришку.

Усунення - виправити це можна замінивши паперову прокладку на залізну. Часом складність може виникнути у власників деяких автомобілів (наприклад, «Інфініті» або «Ніссан») у зв'язку з важкодоступністю зазначеної прокладки. Однак, якщо ви не плануєте виконувати роботи самостійно, це вас не повинно хвилювати.

Друга причина - установка невідповідного датчика розподільного вала, який не застосовується на вашій машині. Зазвичай це відбувається після ремонту або виходу останнього з ладу. Тому при покупці важливо перевіряти, що вам пропонують продавці.

Опис датчиків распредвала

Заміна датчика распредвала Ніссан

Усунення - поцікавтеся, який саме датчик встановлений в двигуні, ознайомившись з документацією до вашого автомобілі. Це позбавить вас від потенційних проблем.

Третя причина - вихід з ладу датчиків розподільного вала (ДПРВ, AVCS) або їх проводки. Тому при виникненні помилки Р0021 рекомендується насамперед перевірити справність згаданого датчика. Це краще робити в спеціалізованому сервісі з використанням відповідного обладнання.

Усунення - почистити або замінити повністю датчик , в разі несправності. Чистка або заміна визначається в залежності від ситуації. Останній варіант краще.

Чому з'являється помилка P0021

Перерахуємо ще кілька причин, які так чи інакше можуть викликати появу помилки з кодом Р0021:

 • несправність в роботі або самому датчику положення розподільного вала або його проводки;
 • низький тиск масла;
 • низький рівень масла;
 • зношеність масляного насоса;
 • брудне масло;

  Датчик распредвала Ніссан

 • несправність в роботі або самому датчику положення колінчастого вала або його проводки;
 • несправність в роботі або електромагнітному клапані управління фазами впуску;
 • скупчення металевої стружки на диску синхронізації розподільного вала;
 • невірна установка ланцюга приводу механізму газорозподілу;
 • сторонні відкладення в канавці подачі масла для управління фазами впуску.

Відповідно, для усунення згаданої помилки вам необхідно знайти одну з описаних вище причин і усунути її. Якщо ви володіє досвідом роботи з технікою - можете робити це самостійно. Однак пам'ятайте, що найчастіше для роботи з сучасними двигунами необхідні не тільки спеціальні інструменти, а й комп'ютер з відповідним програмним забезпеченням. Тому рекомендуємо вам звернутися за допомогою в спеціалізовану СТО, де фахівці зроблять всю роботу за вас. Гладких вам доріг!


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found