4 ефективних методу усунення вм'ятин від граду на кузові автомобіля

Видалення вм'ятин після граду - це цілком вирішуване проблема для кожного автовласника, чия машина зазнала впливу цього атмосферного явища. Для цього може бути використаний один з чотирьох методів беспокрасочного ремонту кузова. Кожен з них має свої переваги і недоліки, а також рівень складності їх реалізації. Крім цього, в них використовуються різні інструменти, які повинні бути в наявності у майстрів. Далі ми докладно обговоримо ці способи ремонту.

зміст

 • існуючі методи
 • ричаговими метод
 • Клейовий і вакуумний методи
 • термічний метод

Видалення вм'ятин після граду своїми руками

Існуючі методи видалення вм'ятин від граду

Процедура видалення вм'ятин без фарбування докорінно відрізняється від кузовного ремонту з відновленням ЛКП. Адже в разі проведення останнього кузов машини піддається частковому розбиранні, на що потрібна значна кількість часу і сил. Процес видалення вм'ятин відбувається безпосередньо на корпусі без необхідності демонтажу його окремих частин. В даний час фахівці використовують чотири основні методи:

 • ричаговими;
 • клейовий;
 • вакуумний;
 • термічний.

Всі вони відносяться до так званим PDR-методам, тобто, беспокрасочное способам видалення вм'ятин (Paintless Dent Removal - англ.). Розберемо кожен з них окремо:

 • Ричаговими метод - найпопулярніший на СТО, оскільки має на увазі використання спеціальних важелів. Виконання ремонту часом може бути утруднятися тим, що немає можливості розташувати важелі безпосередньо під ураженими ділянками корпусу машини. Крім цього, часто, щоб дістатися до окремих поверхонь кузова, необхідно демонтувати елементи обшивки салону або технологічні механізми.
 • Клейовий метод проводять за допомогою спеціальних інструментів, які в прямому сенсі слова витягають вм'ята поверхню назад. Для цього на пошкоджену ділянку наклеюються спеціальні пістони, які згодом витягають вгору, а вони в свою чергу тягнуть за собою поверхню корпусу.
 • Вакуумний метод . Цей метод аналогічний клейовому. Його відмінність полягає лише в тому, що замість приклеєних пістонів використовують вакуумні присоски.
 • Термічний метод видалення вм'ятин після граду без фарбування заснований на різкому нагріванні пошкодженої поверхні з її подальшим різким охолодженням. Внаслідок такого підходу кузов деформується і приймає початкову форму. Нагрівають зазвичай будівельним феном, а охолоджують стисненим повітрям.
Не затягуйте з проведенням ремонту після деформації поверхні корпусу, оскільки метал має властивість запам'ятовувати нову форму. Тому, чим більше часу пройде, тим складніше буде виправити ситуацію. Крім того, при деформації існує ризик пошкодження ЛКП. Якщо його не відновити, то виникає загроза появи корозії.

Ричаговими метод видалення вм'ятин

Ричаговими метод видалення вм'ятин

Гаки для ричаговими методу видалення вм'ятин

Цей спосіб найбільш поширений на СТО. Найкраще він працює на великих поверхнях, розташованих далеко від ребер жорсткості . Для виконання процедури використовують спеціальні інструменти - довгі важелі, одним кінцем яких точково впливають на вм'ятини зсередини.

Якщо вм'ятина утворилася в місці, де з внутрішньої сторони є підсилювач жорсткості, то існує варіант, коли за допомогою будівельного фена розігрівають герметик, на якому закріплений підсилювач, після чого його відгинають, даючи доступ зсередини до пошкодженої поверхні. Далі процедура виконується аналогічно.

Найчастіше після виправлення вм'ятин необхідно виконати полірування ЛКП. Як це зробити ви можете почитати в додатковому матеріалі.

В даний час у продажу є цілі набори важелів для видалення вм'ятин. До їх складу може входити від 10 до 40 (а іноді і більше) різних гачків і важелів, за допомогою яких можна видалити більшість вм'ятин на поверхні кузова машини. Однак справедливості заради треба відзначити, що приватному автовласникові такі набори будуть ні до чого. Адже вони коштують чималих грошей, а користуватися ними доведеться, м'яко кажучи, рідко. Тому вони більше підійдуть для професійних СТО.

Однак, якщо у вас все ж є такі важелі, то можна спробувати виконати процедуру ремонту самостійно. Процес залежить від конкретної ситуації і ступеня пошкодження, проте в середньому застосовується наступний алгоритм:

 1. Ретельно вимити поверхню кузова з тим, щоб краще бачити рівень пошкодження ЛКП (при його наявності), а також глибину вм'ятини. коригувальна панель

  Коригувальна панель для усунення вм'ятин

 2. Для ремонтних робіт, крім безпосередньо інструменту, бажано задіяти спеціальну панель з жовтими і чорними смугами, що чергуються. Завдяки їй вам легше буде знайти найменші вм'ятини. А в процесі їх деформації ви будете знати, до якого рівня видавлювати пошкоджений метал корпусу машини (див. Малюнок).
 3. При необхідності потрібно демонтувати заважають роботі оздоблювальні елементи салону (найчастіше, це стельова панель, а також ребра жорсткості на капоті або кришці багажника).
 4. Далі слід вибрати гак необхідного розміру і форми і потурбуватися про пошук надійної опори для важеля. Можна використовувати в цій якості окремі елементи корпусу машини або підручні засоби, наявні в гаражі. Слідкуйте за тим, щоб не пошкодити інші елементи корпусу машини, працюйте акуратно!
 5. Метал корпусу, як правило, м'який, тому при виборі значного важеля роботи по усуненню вм'ятин не уявляють складнощів. Потрібно тільки зручно вставити важіль, що в деяких ситуаціях буває проблематично.
 6. Якщо ви використовуєте жовто-чорну коригувальну панель, то для її відображення на лакованій поверхні кузова вам буде легко оцінити, до якого рівня потрібно буде видавлювати вм'ятину. Якщо ж у вас панелі немає, то покладіть на вм'ятину який-небудь предмет з рівною поверхнею, який допоможе вам знайти ті ж орієнтири.
 7. Після закінчення робіт з однієї вм'ятиною переходите до наступної. При необхідності скористайтеся гаком інших розмірів.
В процесі обов'язково перевірте стан лакофарбового покриття в місці пошкодження. У разі необхідності відновите його, щоб не допустити появи іржі. Як це зробити ви можете подивитися в наступному відео.

Перед тим, як виконувати описані процедури самостійно, вам буде корисно потренуватися на якихось старих кузовних деталях. Процес не складний, однак вимагає деякої вправності.

Видалення вм'ятин від граду клейовим і вакуумними методами

Відразу варто обмовитися, що ці методи можна використовувати лише в разі, коли в місці деформації не порушена цілісність лакофарбового покриття . Якщо ж є відколи або подряпини, то від них потрібно позбавитися. Як це зробити, ви можете почитати в окремому матеріалі на нашому сайті. Справа в тому, що описані нижче інструменти роблять сильний механічний вплив на поверхню, через що може статися розшарування ЛКП.

Для видалення вм'ятин від граду своїми руками клейовим методом потрібні такі інструменти:

Видаляч вм'ятин

Набір для видалення вм'ятин

 • мініліфтер (його ще називають зворотний молоток);
 • клейові грибки (пістони) різного діаметру;
 • клей;
 • клейовий термопістолет;
 • рідина для видалення залишків клею;
 • молоток;
 • тефлоновий керн з тупим наконечником.
Професійні мініліфтери, призначені для витягування вм'ятин діаметром до 2 см, коштують дорого. Однак на сьогоднішній день на ринку представлені більш прості і дешеві конструкції, що являють собою струбцину з присосками, які функціонально можна використовувати замість мініліфтеров. Ціна подібних пристроїв значно нижче. Таким прикладом може служити набір «Видаляч вм'ятин».

Кузовний ремонт

Поради як правильно виконати кузовний ремонт автомобіля своїми руками. ТОП 10 поширених помилок при виконанні кузовного ремонту.

Детальніше

Ремонт вм'ятин без фарбування. навчальний фільм

Є невелика вм'ятина на кузові автомобіля? Дивіться навчальний фільм-інструкцію демонструє як за допомогою присосок акуратно виправити деформацію без подальшого фарбування

Детальніше

Технологія ремонту вм'ятин без фарбування

Однією з технологій PDR - застосування "грибків". За допомогою приклеювання невеликих присосок з жорстким центром але м'якими краями можна швидко витягнути вм'ятину без фарбування. Майстер покаже і розповість з наочною демонстрацією

Детальніше

Видалення вм'ятин граду клейовим методом виконується за наступним алгоритмом:

Клейовий метод усунення вм'ятин

Клейовий метод усунення вм'ятин

 1. Спочатку кузов необхідно помити, а пошкоджену ділянку знежирити. Це можна зробити за допомогою різних засобів - спирту або уайт-спіриту ( не використовуйте для знежирення розчинники, оскільки вони можуть пошкодити ЛКП ).
 2. На пістон необхідного діаметра наносять клей, після чого встановлюють в центр поглиблення на корпусі. Залишають приблизно на 10 хвилин, щоб дати клею можливість підсохнути.
 3. Після цього потрібно взяти мініліфтер або струбцину і помістити інший край пістона в його паз. Попередньо потрібно підтягнути верхній гвинт з тим, щоб виключити його вільний хід.
 4. Далі починають затискати ручку приладу. При цьому відбувається плавне вирівнювання поверхні пошкодженої ділянки корпусу.
 5. Коли робота буде завершена, пістон відривається, а залишки клею віддаляються за допомогою наявної рідини.
Клейовий метод видалення вм'ятин

Усунення вм'ятин клейовим методом

Як правило, після виконання описаних вище процедур, залишається опуклість з поглибленням в центрі. Від неї також потрібно позбутися - за допомогою фторопластового або тефлонового керна з тупим наконечником шляхом акуратного постукування по краях опуклості. Після цього опуклість зникне, замість неї з'явиться вм'ятина меншого діаметру. Для її видалення потрібно виконати дії, описані в пунктах 1-5 попереднього списку, однак з використанням пістона меншого діаметру . У деяких випадках процедуру потрібно буде провести три або більше разів поспіль для повного усунення дефекту на корпусі машини.

Професійні набори мають велику кількість пістонів різного діаметру, завдяки яким майстри позбавляються від будь-яких вм'ятин. Більшість же дешевих наборів обмежуються двома-трьома пістонами, які не дають можливості позбутися вм'ятин незначного діаметру.

Робота вакуумним методом схожа в загальних рисах з описаним вище способом. Послідовність роботи буде наступною:

Вакуумний метод видалення вм'ятин

Використання присоски для видалення вм'ятин на кузові

 1. Вимити поверхню кузова машини і видалити все сміття і дрібні частинки з місць, де розташована вм'ятина.
 2. Докласти вакуумну присоску до вм'ятині, яку передбачається виправити.
 3. Зафіксувати присосок на місці (у деяких моделей є спеціальні пристосування, що дозволяють пересувати присосок по поверхні кузова).
 4. Відкачати весь наявний між присоскою і кузовом повітря, забезпечуючи таким чином високий рівень вакууму.
 5. Після фіксації присоски на місці, за неї потрібно потягнути. Залежно від конкретної моделі, тягнути можна прямо за корпус присоски, або ж обертати спеціальну рукоятку з різьбленням.
 6. Присоска буде переміщатися і тягнути за собою поверхню корпусу машини.

Вакуумний метод усунення вм'ятин від граду є самим щадним по відношенню до лакофарбового покриття машини . Тому, якщо ЛКП вашої машини не кращої якості або воно наносилося досить давно, то вакуумний метод підійде для вас краще за інших.

Термічний метод видалення вм'ятин після граду

Процес вирівнювання в даному випадку мається на увазі розігрів пошкодженої ділянки кузова до високої температури з наступним охолодженням, для чого використовують спеціальні засоби. Варто відразу обмовитися, що вплив високої температури згубно впливає на лакофарбове покриття кузова. Тому, після повернення його геометрії, часто необхідно заново фарбувати оброблену ділянку.

Для розігріву металу часто використовують потужний будівельний фен. А для охолодження - потік холодного повітря від компресора.

При самостійному виконанні процедури, пам'ятайте про заходи особистої безпеки, а також про дотримання правил пожежної безпеки.

Термічний метод ремонту неефективний для дуже великих і малих, але глибоких пошкоджень. З його допомогою можна позбутися лише від вм'ятин середнього розміру, що мають невелику глибину. Крім того, використання такого методу не завжди може привести до бажаних результатів . Справа в тому, що все залежить від товщини і марки металу, з якого виготовлений корпус автомобіля. Якщо він досить товстий, то навіть розігрів його до значної температури, ви не досягнете задовільного результату. Тому термічний метод видалення вм'ятин від граду використовують нечасто.

підсумки

Перше, про що повинен пам'ятати власник машини, яка була пошкоджена градом, - це те, що необхідно провести ремонтні роботи якнайшвидше . Метал має «пам'яттю», з-за якої, з початком довгого часу, деформація візьметься на постійній основі, і повернути початковий вигляд буде важко.

Найзручніші способи для видалення вм'ятин своїми руками - це клейовий і вакуумний. Однак для їх виконання необхідно купити описані вище інструменти і матеріали. Крім того, недорогі набори для видалення вм'ятин мають 2-3 пістона, чого часом недостатньо для ремонту пошкоджень з малим діаметром. А найефективніший метод - важільний . Однак не рекомендуємо вам виконувати його своїми руками без належної вправності, краще звернутися за допомогою на СТО.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found