P0170: порушення співвідношення суміші. Причини помилки Fuel Trim Malfunction

P0170 при діагностиці означає що у вас порушено співвідношення паливо-повітряної суміші. На екрані діагностичного приладу буде висвітлюватися напис P0170 Fuel Trim Malfunction Bank 1 або в російській варіанті помилка р0170: «несправна вироблення паливної суміші (банк 1)». Нагадаю, що ідеальним співвідношенням є 14,7: 1 складу паливно-повітряної суміші, і відхилення від норми вважається порушенням корекції.

P0170: несправна вироблення паливної суміші

P0170 помилка порушення суміші (Fuel Trim Malfunction).

Сигналом для проведення діагностики буде не тільки палаюча лампочка чека на панелі, але і саме поведінки автомобіля, яке напевно почне турбувати. У всіх буває по-різному, в залежності від того, що стало причиною збою і балансування паливної суміші. Загалом, це може бути і троение, і пріганіе оборотів, значна витрата палива, і димлення.

Причини помилки p0170

Розкид пошуку причини появи помилки p0170, досить широкий, це може бути як елементарна, начебто засміченого повітряного фільтра двигуна або трохи складніше стосується виходу з ладу витратоміра повітря. У список вузлів і елементів, які слід перевірити, при пошуку причини виникнення коду помилки р0170 входять:

  1. Повітряний фільтр. Чи не своєчасна заміна фільтра повітря призвела до його критичного засмічення, в результаті чого прохід повітря через нього проблематичний.
  2. ДМРВ, він же MAF sensor. Дуже сильно впливає на суміш, тому при сильній забрудненості напевно може бути причиною хоча і збагачення паливної суміші (помилка p0172) теж трапляється при виході з ладу датчика кисню.
  3. Підсос / витік повітря на всьому протязі впускного тракту. Обов'язково перевіряємо на наявність підсосів під дросельною заслінкою, впускним колектором, за датчиком витрати повітря і датчиком абсолютного тиску, також оглядаємо колектор на наявність тріщин.
  4. Котушки запалювання і свічки (з'являються пропуски і троение).
  5. Лямбда зонд. Потрібно перевірити працездатність кисневого датчика до каталізатора (хоча якщо винен він, то помилка P0170 буде не єдина, а скоріше з помилкою P0134).
  6. Порушення роботи паливних форсунок і некоректне тиск палива. Допомагає чистка або заміна.
  7. Рідше трапляється порушення в з'єднанні шланга вентиляції картерних газів, а так же вихід з ладу системи / клапан EGR і як результат в камеру згоряння надходить додаткова порція повітря.

Як правило, проблема з вискакуванні помилки P0170 вирішується на другому етапі перевірки. Хоча буваю випадки коли помилка неправильної вироблення паливної суміші ширяє мозок і значно довше.

типові причини помилки p0170

Оскільки причин може бути кілька, які так відразу і не визначити, то для прийняття правильного рішення проблеми потрібно проаналізувати поточні параметри двигуна і його поведінку на різних режимах. Найбільш частіше всіх, з помилкою P0170 стикаються власники Опеля і Mitsubishi (до речі на цих авто, дуже часто така помилка з'являється при забитому паливному фільтрі), але і водії інших іномарок з такою проблемою теж періодично стикаються.

Автор: Іван Матієшин


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found