Основні причини гулу в машині (при їзді, на холостих, при розгоні)

Гул в машині при їзді може виникнути по різними причинами - знос підшипника, вихід з ладу підшипника, розбалансування коліс, проблеми з коробкою передач та інші. Важливо розрізняти походження цих шумів, оскільки причини, за якими вони виникають можуть бути критично важливими. Наприклад, при виході з ладу підшипника (а саме це в більшості випадків і є причиною гулу машини при русі) експлуатувати авто взагалі небажано до заміни проблемного вузла, оскільки це просто небезпечно, як для водія і пасажирів, так і для інших учасників дорожнього руху .

зміст:

 • природні шуми
 • Причини появи гулу в машині

Гул в машині

Причини природних шумів

Перед тим як перейти до обговорення можливих причин, за якими виникає сильний гул в машині на швидкості, необхідно визначитися з поняттями. Справа в тому, що в залежності від ступеня шумоізоляції в різних автомобілях водій і пасажири все одно будуть чути деякі звуки, які виходять зовні салону. Тому умовно шуми можна розділити на три групи - природні, неприродні і інші. Причин, за якими виникають природні та інші шуми, бояться не варто, а ось джерела неприродних шумів потребують додаткової діагностики, оскільки вони є сигналізаторами поломок.

Так, до причин природних шумів відноситься:

 • Сильний зустрічний або бічний вітер при русі автомобіля по трасі. Особливо це актуально для руху на великій швидкості і для машин з кузовом невеликого розміру. Для усунення гулу в даному випадку необхідно трохи знизити швидкість руху.
 • Робота двигуна. Будь-двигун внутрішнього згоряння видає звуки при роботі. Але якщо мотор раптом почав працювати набагато голосніше, ніж до цього, то необхідно виконання додаткової діагностики.
 • Їзда по поганій дорозі. Зокрема, при їзді по грубозернистими асфальту завжди виникає підвищений шум, ніж при їзді по гладкій поверхні.
 • Відкриті вікна. При їзді на великій швидкості з відкритими вікнами в салоні також буде підвищений шум.

Рідка шумоізоляція для днища і арок

Рідка шумоізоляція застосовується для зменшення шуму в салоні під час руху. Призначена для швидкого покриття арок коліс і днища авто шумоізоляційним засобом у вигляді гуми

Детальніше

Всі перераховані причини і явища не представляють ніякої загрози ні для автомобіля, ні для водія і пасажирів, тому боятися їх не варто. Причинами так званих «інших» шумів є також безпечні явища. Серед них:

 • Скрип пластика в салоні. У народі це явище називають «цвіркун». Позбутися його можна різними методами, одним з яких є використання силіконового мастила.
 • Встановлений на даху багажник. Це стосується звичайного залізного гратчастого багажника, встановленого на дах машини (нові обтічні зразки такого недоліку не мають). Причому відзначається, що гул починає з'являтися вже при швидкості від 60 км / год і вище. Аналогічна ситуація, якщо на багажник занурений будь-якої вантаж. В цьому випадку гул може бути ще більше.

Причини виникнення гулу в машині

Перераховані вище причини появи шуму не є критичними, і, за великим рахунком, на них можна не звертати увагу. Однак частіше водіїв цікавить питання про шуми, викликаних поломкою того чи іншого вузла в автомобілі. Розберемо їх по порядку.

Вихід з ладу підшипника

За статистикою це найпоширеніша причина появи гулу в машині при самих різних умовах - в русі, при повороті, при їзді по дорогах з різним покриттям. Ознаками виходу з ладу підшипника маточини на одному з передніх коліс можуть наступні ситуації:

Поламаний підшипник маточини

 • рівень шуму в машині спереду або ззаду зростає в міру прискорення автомобіля;
 • гул в машині посилюється при повороті коліс в одну або іншу сторону, і знову зменшується при постановці коліс рівно (і чим крутіший поворот і на більшій швидкості виконується - тим вища ймовірність виходу з ладу саме підшипника і є індикатором ступеня його зносу);
 • на великій швидкості (до 60 км / год і більше) гул в машині стає «як в літаку», тобто, дуже сильно, і зі збільшенням швидкості цей гул збільшується;
 • при наборі аналогічної великій швидкості крім гулу ще з'являється вібрація рульового колеса (в особливо «запущених» випадках і вібрація всієї машини, особливо це помітно при їзді по гладкою і рівній дорозі).

Причиною того, що гул в машині при повороті посилюється, є те, що в такій ситуації маса машини за інерцією переміщається на один з передніх ступичні підшипників, тобто, навантаження на них збільшується (при повороті наліво навантаження збільшується на правий передній підшипник, а при правому повороті - на лівий). Відповідно, і стукіт у ньому також посилюється.

Перевірити ступичний підшипник досить просто, і зробити це можна самостійно, не заїжджаючи на станцію техобслуговування. Зокрема, для цього потрібно піддомкратити машину під тим колесом, чий підшипник передбачається перевірити. Попередньо необхідно встановити машину на нейтральну швидкість, щоб колесо вільно прокручувалося (цього можна не робити в разі, наприклад, якщо йде перевірка одного / двох передніх коліс на заднеприводном автомобілі). Також попередньо потрібно поставити машину на ручне гальмо або встановити упори (ручне гальмо не потрібно включати в разі, якщо автовласник планує перевірити задні ступичні підшипники).

Вивішене колесо необхідно прокрутити руками, причому постаратися надати йому велику швидкість, щоб гул, якщо він є, був чітко чути. Також необхідно посмикати колесо у вертикальній площині (в одній точці штовхати від себе і на себе). Якщо має місце люфт і колесо відхиляється від строго вертикального положення - значить, ступичний підшипник вийшов з ладу.

Також можна діагностувати вихід підшипника з ладу по вібрації (якщо явного гулу при його розкручуванні не чути). Для цього необхідно розкрутити діагностується колесо, і взятися рукою за найближчий до нього елемент підвіски автомобіля. Найкраще на передній осі для цього підійде тарілка пружини амортизаційної стійки або виступаючі частини поворотного кулака. При перевірці підшипників на задній осі рукою потрібно триматися за елементи амортизатора з пружиною, найближчий до маточини важіль або найближчу частину балки. Якщо на зазначених елементах під час прокручування колеса має місце вібрація - значить, ступичний підшипник вийшов з ладу.

Складніше діагностувати стан підшипника для повнопривідних машин. Для цього необхідно поставити її на підйомник. Процедура перевірки аналогічна, проте в деяких випадках необхідно скористатися стетоскопом (підсилювач звуку).

Однак відомо чимало випадків, коли «гаражна» діагностика не виявляла несправностей в роботі підшипника. Тому, якщо ви руками перевірили цей вузол, але гул все ж турбує вас в русі, то можна спробувати перевірити їх на трасі. Для цього потрібно вибрати безпечну ділянку дороги (або майданчик), де можна розігнатися і спробувати входити різко в повороти. Якщо при таких ворожих гул буде посилюватися - значить, дійсно справа в підшипника. В крайньому випадку завжди можна звернутися за допомогою в діагностиці на автосервіс.

При виявленні несправного підшипника (або декількох підшипників) необхідно якомога швидше виконати його (їх) заміну. Рух з несправним підшипника дуже небезпечно, тим більше при його значному зносі. Крім цього, пошкоджений підшипник часом важко знімати. Справа в тому, що при нагріванні його в русі він може прикипіти до поворотного кулака і навіть приводу. І прикипання це буде тим сильніше, чим більше зношений підшипник і чим довше автомобіль експлуатувався в таких умовах.

Зверніть увагу, що якщо виконується заміна підшипника з магнітним кільцем для антиблокувальної системи (АБС), то обов'язково потрібно знати і враховувати, з якого боку розташовано це кільце, і встановити його відповідно. Вторинної запрессовки корпус підшипника може не витримати і повністю вийти з ладу!

Ослаблення ременя генератора або компресора кондиціонера

Ослаблений ремінь видає звук, схожий на писк або свист. Ослаблений ремінь видає звук, схожий на писк або свист. Зазвичай він з'являється при розгоні і / або роботі двигуна на малих обертах. Ситуація це неприємна, але не критична. Однак цей звук відрізняється від гулу, тому необхідно чітко визначитися з поняттями.

Як усунути свист ременя генератора

Чому свистить ремінь генератора і як з цим боротися. 5 основних причин свисту навісного ременя (ременя генератора, Гура, помпи, компресора кондиціонера). Причини свисту ременя і поради щодо усунення.

Детальніше

Писк гальмівних колодок

При гальмуванні можуть скрипіти або пищати гальмівні колодки. Однак цей звук відрізняється від гулу, і є саме гучним писком. Причиною цього можуть бути зношені гальмівні колодки або пошкоджений / зношений гальмівний диск (барабан).

Скриплять колодки при гальмуванні

Не завжди колодки скриплять лише при гальмуванні або під час руху в період притирання, іноді ця проблема може бути набагато серйозніше. Є 6 головних причин, чому можуть скрипіти гальма

Детальніше

внутрішній ШРУС

Шарнір рівних кутових швидкостей (ШРУС) може бути зовнішній і внутрішній (внутрішній ще на автомобільному сленгу називають «гранатою»). При пошкодженні саме внутрішнього ШРУСа часто з'являється гул під машиною, оскільки він є частиною системи трансмісії, і передає крутний момент на приводні колеса. Звук більше схожий на хрест, і він збільшується, по-перше, при входженні машини в поворот (особливо на високій швидкості), а по-друге, на швидкій швидкості. Через що може Показати що видається саме гул. Причинами появи гулу через внутрішній ШРУСа може бути:

 • Відсутність мастила в згаданій деталі або низька якість змащуючого матеріалу.
 • Використання бракованих деталей при виготовленні або пошкодженням пильовика під час експлуатації.
 • Значний знос ШРУСа. Це може бути викликано його банальним старінням і зносом, або ж агресивним стилем водіння, що призводить до надмірного зносу зазначеного вузла і зниженні його загального ресурсу.

Найчастіше в даному випадку допомагає заміна мастила ШРУСа і заміна його пильовика. Перед цим необхідно ретельно видалити старе мастило і виконати ревізію шарніра кутових швидкостей.

хрумтить ШРУС

При несправності, ШРУС хрумтить частіше при повороті, хоча в залежності від того внутрішній це або зовнішній, хрускіт може виникати і на купині. Дізнатися який легко

Детальніше

Насос гідропідсилювача керма

Подібна ситуація може виникнути в разі, якщо в холодну пору року (при значних морозах) значно загусла рідина ГУР. При цьому протягом короткого часу після запуску двигуна (зазвичай дві-три хвилини) на холостих обертах чути гул, що виходить від насоса гідропідсилювача керма. Він намагається прокачати застиглу рідина по системі. Насправді це небезпечне явище, оскільки в такому режимі насос працює на знос, що значно знижує його ресурс, і він навіть може повністю вийти з ладу. Тому в такому випадку необхідно замінити рідину гідропідсилювача на ту яка замерзала б при значному морозі, а також рекомендується виконати ревізію насоса, щоб попередити його поломку.

шланги гідропідсилювача

Така ситуація трапляється в деяких випадках, коли двигун працює на холостих обертах, при найменшому їх підвищенні гул і вібрація пропадають. Справа може бути в шлангах гідропідсилювача, наприклад, в разі, коли вони невірно прокладені і по ним передається вібрація і гул. Невірний монтаж може бути виконаний, зокрема, після проведення будь-яких ремонтних робіт в підкапотному просторі. Діагностувати таку поломку додатково можна, покрутивши кермо в одну і іншу сторону. Якщо при цьому звук змінюється - має сенс перевірити правильність прокладання шлангів (вони не повинні ніде перегібатся).

Власники автомобілів Mercedes-Benz можуть зіткнутися з аналогічною проблемою в системі активної підвіски ABC (Active Body Control), якою оснащені деякі машини цієї марки. Вона також має на увазі використання великої кількості шлангів і трубок. Якщо вони неправильно прокладені і механічно напружені, то можливе виникнення гулу. Діагностувати таку поломку можна, проїжджаючи на невеликій швидкості по нерівних дорогах або розгойдуючи машину на стоянці. При цьому характер і інтенсивність гулу буде змінюватися.

підшипник помпи

Як і будь-який інший підшипник, цей елемент з часом зношується, і на певному етапі може видавати гул, що відбувається з підкапотного простору. При частковому виході його з ладу помпа нормально не працюватиме, через що буде підвищуватися температура роботи двигуна (в тому числі температура охолоджуючої рідини) з усіма витікаючими наслідками. Не можна допускати такої ситуації, і треба якомога швидше діагностувати поломку і виконати заміну підшипника або помпу цілком.

підшипник генератора

При значному зносі (частковому виході його з ладу) підшипника генератора також з підкапотного простору відбуватиметься гул, який з часом буде тільки посилюватися. Знос підшипника небезпечний тим, що в таких умовах генератор не зможе працювати нормально, і, отже, в електричній системі автомобіля не буде підтримуватися нормальна напруга.

Це може привести до збою системи управління двигуном, «глюків» електроніки в салоні машини, а також недозаряду акумуляторної батареї. Отже, необхідно якомога швидше виконати заміну підшипника генератора при його виході з ладу.

Підшипник первинного валу

У разі, якщо з'явився гул під машиною, то його причиною може стати підшипник первинного валу, розташований в коробці передач. Він також має властивість зношуватися з часом. Діагностувати цю поломку досить просто. Для цього необхідно лише в русі перейти на нейтральну передачу. Якщо при цьому турбує звук пропав - значить, вказаний підшипник несправний і підлягає заміні. Відзначається, що гудіти буде тим сильніше, чим вище швидкість руху автомобіля (при розгоні). Заміну підшипника необхідно проводити лише в автосервісі, самостійна його заміна навряд чи можлива в силу складності монтажних, демонтажних і робіт пов'язаних з розбиранням КПП. Крім цього, часто просто потрібні спеціальні інструменти та обладнання.

Вижимний підшипник

Якщо гул з'являється в момент вичавлювання педалі зчеплення - швидше за все, вийшов з ладу вижимний підшипник. Відповідно, необхідно демонтувати зчеплення, оглянути підшипник і при необхідності замінити його на новий. Найчастіше тоді просто змінюється весь комплект зчеплення (якщо це не брак самого вичавного).

Н асам справі багато підшипники в автомобілі можуть стати джерелом гулу. Перелічимо основні з тих, які більше схильні до цього:

 • опорний підшипник карданного валу;
 • підшипник в роздавальної коробці;
 • підшипник в приводному мосту;
 • проміжний підшипник на півосі;
 • підшипники коробки передач.

І зрозуміти який саме підшипник видає неприємний звук досить важко. Тому якщо причину самостійно встановити не вдалося, то рекомендується виконати додаткову діагностику в автосервісі.

Низький рівень масла в КПП

Якщо рівень масла в коробці передач (незалежно від того, механічна вона чи автоматична), то виникає ймовірність видавання цим вузлом шуму при їзді. І чим вище швидкість і / або навантаження на коробку - тим сильніше шум. Гул в машині зазвичай чути з-під її днища. Це дуже серйозна проблема, оскільки не можна використовувати коробку передач «на суху», це значно знижує її ресурс. Відповідно, потрібно перевірити рівня змазує рідини в КПП, і при необхідності долити його або виконати повну її заміну.

Редуктор заднього моста

У задньопривідних або повнопривідних автомобілів з часом може зноситися редуктор заднього моста. При цьому виникає гул в машині ззаду. Причому значення гулу зростає в міру набору швидкості машини (збільшення числа оборотів валу). Причин цьому може бути дві. Перша полягає в тому, що в редукторі випарувалася або прийшла в непридатність мастило. Відповідно, її потрібно замінити на нову, попередньо виконавши ревізію вузла. Друга причина - частковий вихід з ладу самого редуктора. В цьому випадку необхідно виконати його ремонт або заміну. Аналогічні міркування справедливі і для редуктора переднього моста.

Знос хрестовини карданного валу

Гул при цьому буде чути при русі із задньої частини машини. Чим вище швидкість і / або навантаження на задню вісь - тим голосніше буде звук. Для перевірки необхідно скористатися оглядовою ямою або підйомником, щоб забезпечити нормальний доступ до вузла. Далі потрібно однією рукою взятися за карданний вал, а інший затиснути фланець провідної шестерні редуктора. Далі не поспішаючи, утримуючи затиснутий фланець, спробувати покрутити карданний вал і фланець в різні боки. Якщо цього зробити не вдається, значить, зносу немає, якщо ж вдається - знос таки є. Можна спробувати запобігти появі гулу закладанням в хрестовину мастила спеціально для цього призначеної.

Відкручені подушки кріплення двигуна

У разі, якщо ці вузли зносилися або у них ослаб кріплення, то нерідко виникає вібрація з шумом. І тим більше, ніж за великим нерівностей і на великій швидкості їде машина. Дана поломка не критична, і для її усунення досить підтягти кріплення зазначених подушок. У найскладніших випадках потрібно замінити проблемний вузол (вузли).

Гума на опорі коробки передач

Черговий «екзотичний» випадок полягає в тому, що може відшаруватися гума на одній з опор коробки передач. При цьому гул з-під машини відчувається при швидкості близько 60 км / год і вище. Для діагностування поломки необхідно скористатися оглядовою ямою або підйомником, тобто, оглянути днище автомобіля. Вирішується проблема просто - заміною відповідної опори.

Несправні гасителі гідропульсацій

На деякі автомобілі (наприклад, на деякі моделі Mercedes-Benz) встановлено вузли під назвою гасителі гідропульсацій. Вони працюють в системах активної підвіски, а також інших системах, для роботи яких використовується гідропривід (технологічні рідини, масло). При виході їх з ладу в роботі таких систем може спостерігатися гул і вібрація. Залежно від того, в якій системі вони встановлені, необхідно виконати додаткову діагностику. Як правило, гасителі гідропульсацій не ремонтують, а міняють їх повністю.

Використання зимової гуми в літній час

Зимова гума зазвичай має більший протектор, а деякі зразки і зовсім шиповані. Їзда автомобіля з такою гумою по теплому асфальту супроводжується додатковим шумом.Прі виникає не тільки гул, а й інші негативні фактори, зокрема, шипи і протектор пошкоджуються і сильно зношуються. У рідкісних випадках можливе виникнення вібрації рульового колеса. Вийти з такої ситуації досить просто - необхідно просто замінити гуму на літню відповідно до регламенту. Однак не потрібно міняти її взимку просто при короткочасному потепління , робити це потрібно навесні, при встановленні постійної теплої погоди! Після заміни гуми не забудьте отбалансировать колеса.

Неправильна балансування коліс

Неотбалансірованние колеса викликають в русі вібрацію машини. І чим вище швидкість руху - тим амплітуда вібрації збільшується. Це є не тільки причиною дискомфорту для водія і пасажирів, а й причиною виникнення гулу. І чим більше розбалансовані колеса - тим вібрація і гул будуть більше. Тому позбутися від цього явища в даному випадку необхідно, просто отбалансировал колеса на шиномонтажі.

Невірна установка гуми

На форумах іноді можна зустріти опис ситуації, коли шум у машині при їзді і гальмуванні може виникнути навіть при перекачаних колесах або при установці гуми, що обертається в протилежному напрямку від передбаченого (на більшості сучасних покришок є спеціальна сигнальна стрілка, що вказує напрямок їх обертання).

Відповідно, для усунення даної проблеми потрібно просто накачати колесо до потрібного рівня, а також перевірити, чи правильно встановлена ​​гума на колесі.

Труба вихлопу

Ще один рідкісний випадок полягає в тому, що гул під машиною з'являється в певному діапазоні оборотів двигуна. В цьому випадку необхідно перевірити кріплення вихлопної труби. Можливо вона притулилася впритул до інших елементів машини. Пояснюється така ситуація фізичним явищем резонансу. Коли частоти коливання двигуна і труби збігаються, то вона значно збільшує свої коливання і може битися в інші вузли машини. На звук це сприймається як деренчання або гул.

висновок

Потрібно пам'ятати, що існують природні шуми, які не є ознаками будь-якої поломки, і гул в машині, що сигналізує про необхідність ремонту. У будь-якому випадку, якщо в салоні з'явився шум (а тим сильніший), то необхідно виконати діагностику перерахованих вище вузлів. Чим раніше це буде зроблено - тим безпечніше буде рух, а також можна буде уникнути дорогих ремонтів.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found